IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 7th September 2007, 18:02
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
те за себе си нямат време да си обърнат необходимото внимание,пък какво остава за детето.
така е, но всички имаме отговорности, които трябва да понасяме... аз затова нямам още дете, за да не стане нещо такова... както често казвам - родител трябва да се става с ценз... не може всеки срещнат да става родител и после да ставаме свидетели на изродии на лично и обществено ниво ежедневно...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17th September 2007, 23:44
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Абе пак ще ми се нахвърлите....не че протестирам...ама едно дете и изобщо нещо за да стане по начин по който искаш ти и ти, трябва да се проявява твърдост. Това не значи грубост правете разлика.
Лигавене, глезене и т.н. са пагубна история...
Ако говорим за дете всичко опира до родителите, ако са хора и то ще стане, ако не са няма.....тука родителите могат да си правят изводи...
А че всяко следващо поколение е по-гадно, по-тъпо, по-ограничено и т.н. неверности, се обърнете към Д-р Зигмунд Фройд............о да, в книгите е истината!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th September 2007, 00:03
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Ето интересна статия по въпроса:
http://www.biberonbg.com/info/mitove.htm - особено мит 3
вярно много интересен поглед!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th September 2007, 08:33
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Ако говорим за дете всичко опира до родителите, ако са хора и то ще стане, ако не са няма.....
Тази тема я отбягвам, защото нямам деца.
Но с това твърдение не мога да се съглася. ( не ти се нахвърлям Алфа )
Роля за формирането на един индивид не изграят само родителите, детето не расте в затворената среда на своя дом. Даже наблюдавайки доста деца и родители вече се чудя , дали детето не се ражда с вграден "софтуер" така да се каже.
Как се обяснява огромната разлика м/у 2 деца в семейство - брата абсолютен бандит , а сестрата отличничка в престижен английски университет.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th September 2007, 09:11
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Celine приемайки крайно нещата какво целиш?
Естествено, че не само с родителите си живеят децата.
Естествено, че не само с тях прекарват времето си, а от там респективно се изграждат като хора.
Но не ме убеждавай и не търси оправдания за бъдещите си деца и децата на нехайни хора, че видиш ли ти, родителите са безсилни пред възпитанието, битието и житието на своите деца.
Но да права си има родители и родители, то затова има и хора и хора...
Лошото е че обществото и външните хора в тяхната маса не спомагат никак за възпитанието на един подрастващ!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18th September 2007, 10:03
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

тук алфа е от мъжки род
Често срещано е децата в едно семейство да са с различни характери -то така си е и нормално! Родителите, макар и едни и същи имат различен опит с първото и със следващите деца. после и всеки си е различен човек. за влиянието на родителите има и следното нещо- както при рисуването, когато се смесят два цвята се получава трети различен. Освен това е нормално и баби, дядовци, учителки, съседи и приятели да влиаят в някаква степен. не колкото родителите, но все пак значимо. и щем-нещем и тази телевизия не на последно място ( книги, филми, фруми може би )
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18th September 2007, 10:20
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Даа,съгласявам се с Мария,че в едно семейство ако има 2 деца,то те се са с различни характери и това зависи не само от семейната среда, а и от заобикалящата ни.Защото все пак ние не живеем изолирано,а се срещаме всеки ден и с други хора и това до голяма степен предопределя нашето поведение. И също така,в статията ми хареса мит 7,които гласи,че не трябва да лепваме етикет на децата,че са разглезени,а родителите трябва да променят своето поведение към тях.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th September 2007, 10:25
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И също е много важно на каква основа ще бъдат поставени отношенията родител-дете от самото начало.То трябва да знае,че някои неща не се разрешават и толкова.Обяснения от рода"аз много го обичам и за това му позволявам всичко,са крайно неприемливи" особено когато детенцето е още малко и тепърва започва да си изгражда характера.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th September 2007, 10:40
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
тук алфа е от мъжки род
Така ли? alfa, извинявай, мислех, че някъде съм чела твой пост в женски род, но явно съм се объркала
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th September 2007, 11:31
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Celine приемайки крайно нещата какво целиш?
Но не ме убеждавай ....
Не приемам нещата крайно , нито се опитвам да убеждавам в нещо теб или останалите форумници. Просто написах моите мисли и впечатления на страничен наблюдател относно децата. И зададох въпрос който ми е интересен.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разглезенилисаднешнитедеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:57.