IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th August 2009, 21:27
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

[quote="apoklistika"]
Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Аз съм за втората опция, понеже не ми се занимава с заеми а и не ни трябват 2 жилища, 1 е достатъчно.
Според мен крайно неразумно разсъждаваш. Недвижимото имущество все още е един от най- добрите начини да инвестираш. Сега не ви трябват, ама един ден може и да ви потрябват... купуваш, даваш под наем и практически някой друг ти изплаща кредита.[/quote
И според мен -най-добрия вариант. Купуваш и даваш под наем. Винаги можеш да го продадеш. А приятеля ти продължава да си изплаща заема .Хубаво е , че си сигурна в него , но все пак още едно жилище е добра инвестиция.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 12th August 2009, 21:33
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

chaoslady, ако приятелят ти е свестен човек и ти вярваш в общото Ви бъдеще, ще те разбере и ще отидете при нотариус. Предполагам, че законодателството го позволява и ще съставите документ, в който описваш точната сума, която ще дадеш (или ако е на вноски, колко е всяк а и за какъв период от време ще се внася за изплащане на кредита). Какъв е твоят дял от общата пазарна цена на имота и какво ще получиш при евентуална раздяла на съвместното ви съжителство (или брак, ако сключите). Това е в общи линии-една консултация с адвокат, с необходимите реквизити, които да съдържа договорът-задължително съгласието и подписите и на двамата, и нещата са уредени. НЕ виждам друг сигурен начин.
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 13th August 2009, 09:52
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Точно така Макар че тук е въпрос на престиж за всеки мъж да създаде собствено жилище. Но мисля все пак да си предложа помощта, а вече той си решава
Отговори с цитат
  #14  
Стар 13th August 2009, 09:58
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Така е...Но ти можеш спокойно да му обясниш, че пък в нашата страна жените сме много еманципирани, а мъжете ни-малко безотговорни и затова. Понякога културните различия помагат
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13th August 2009, 12:27
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оnly
Щом трябва да опреш и до кредит , ви стават два заема в къщи , което пак е лошо . Подкрепям Апоклистика в мнението й , лошото е ако попаднеш на нередовно плащащи наематели , а и ремонтите са винаги за твоя сметка , обзавеждането може да е тяхно , което пък веднага ти намаля наема . Прочетох пак твоето мнение , щом си имала апартамент тук , можело е да приложиш съвета на Апи . Но при свършен факт , може би трябва да извоюваш апартамента , който изплаща приятеля ти да бъде на името на двамата , което пак е трудно , защото започва да буди съмнение и недоверие защо го искаш и т.н.
Не съвсем, ремонтите винаги са по договаряне Ремонта и поддръжката на нашата къща, които ние поемаме са единствено по покрива и външната фасада. Всичко друго е предадено на наемателите в отлично състояние и се изисква да оставят къщата в такова. Ще поемем макар да не го пише във договора и ремонти по ВиК, електроинсталацията и газта, които не зависят от тях- например спукване на тръба, ей такива неща. Но всичко друго са длъжни те са поддържат. Предлагат се и застраховки за жилище, дадено под наем, а и нередовното плащане не е проблем в повечето чужбини, като не ти платят 2-3 месеца, пращаш им 2-3 писма за напомняне, съд, след туй почва да ги търси един чичко, който като ги намери им събира всички ценни вещи, от които могат да се изкарат пари, за да се платят дълговете и тъй.
А за туй с подписванията... доста съм скептична... ако, ако... той ся може да е свестен, ама не се знае какъв ще е след например 5 години. Предпочитам лично за себе си всеки да си има нещо на свое име, отколкото да проведа подобен разговор.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th August 2009, 12:50
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
А за туй с подписванията... доста съм скептична... ако, ако... той ся може да е свестен, ама не се знае какъв ще е след например 5 години. Предпочитам лично за себе си всеки да си има нещо на свое име, отколкото да проведа подобен разговор.
И аз мисля като теб, вече....
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd October 2009, 00:13
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране Re: Купуваме ли си жилища в чужбина?

Цитирай:
Първоначално написано от klemi2007
Купуваме ли вече жилища в чужбина?Имате ли желание за това?Готови ли сте да инвестирате в дом на местото където вече живеете?
С годините се убедих че това е най-сериозната инвестиция, почти без риск от разочарование. Възможности и комбинации безброй. Правете го час по-скоро.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23rd October 2009, 11:57
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

КУПУВАЙТЕ,КУПУВАЙТЕ!
Аз не повярвах като видях колко са паднали цените на къщите във Флорида-със малко повече пазарлък може да си земеш къща за по $75 хил.!което си е колкото панелка в слънчева София
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23rd October 2009, 13:54
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

За 75 000 ? Къща ?? Или дървена къща ?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 23rd October 2009, 14:45
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro
? Или дървена къща ?
Сам отговори на въпроса си
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Купувамелисижилищачужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:32.