IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #531  
Стар 6th February 2011, 12:33
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Брил, не усещаш ли, че обиждайки колегите на Явор, обиждаш и самия него?
Отговори с цитат
  #532  
Стар 6th February 2011, 13:30
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Не го обиждам,той не може да отговаря за работата на другите.Пък и мисля,че е наясно с какви колеги е учил и дали всеки е разбирал.Лош късмет,че съм попаднала на такива,и слава богу,че има и добри та да те оправят.Ето виж,в едно по-горно изказване,за ваден мъдрец.Той и извадил зъб,останало парченце и я боли.Направила си снимка,а стоматолога дори не искал да я погледне...Ами,що ли да се занимава като вече й е взел парите?И разбираш ли тука Явор безплатно трябва да я успокоява.
Отговори с цитат
  #533  
Стар 20th February 2011, 19:02
милена82 милена82 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sliven
Мнения: 4
По подразбиране

Понеже се оплакох, сега да се похваля - вече не ме боли мястото на извадения ми преди 4-5 седмици мъдрец
Другия месец пак съм под ножа
Отговори с цитат
  #534  
Стар 5th April 2011, 10:46
Magdalena_Atanassova Magdalena_Atanassova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 1
По подразбиране

И на мен ми расте мъдрец, и ми се е подул венеца, точно над мъдреца и ме боли вече 2 дни. Но самия зъб от единия край е пробил.. какъв е проблема? Ще си мине ли оттока сам или трябва да отида на зъболекар? (знам, че по-добре да отида отколкото да пиша мнения тук, но ме е страх )
Отговори с цитат
  #535  
Стар 25th May 2011, 14:03
Аватара на HepBeH
HepBeH HepBeH не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 1
По подразбиране Помогнете моля

от 5-6 дена ми излиза горен и долен мадрец от дясната страна леко ми е подута бузата топло ми е лицето преди ме болеше повече но сега е по малко и тарпимо от преди.Въпросът ми е дали не е нещо лошо вече взех да се панирам...
Отговори с цитат
  #536  
Стар 30th June 2011, 16:40
Stefani_Palina Stefani_Palina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте на всички .Прегледах страниците набързо и темата ми е доста позната.При мен е доста странно аз съм на 15 и само един от мъдреците ми не е излязъл,но с него имам проблем защото отива на страни към другите.И ще трябва да ми го вади ортодонт,но пък с останалите 3 съм нямала проблеми,изобщо не са ме боляли....
Отговори с цитат
  #537  
Стар 29th September 2011, 20:34
добър_ден добър_ден не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 1
Post здравейте

Така четох всички коментари,но при всеки е индивидуално затова рекох да попитам и аз по темата: Вече 3-ти ден ме тресе адска болка заради хоризонтално растящ долен ляв мъдрец.Ходих на зъболекар,той ме прати на хирург,хирурга ми каза че трябва операция.Обясни ми,че траело 30-40 мин.трябвало да ми го разцепи на 2 за да ми го извади,налагало се да си взема 2-3 дни болничен щото след операцията ще съм подута и няма да мога да си отварям устата.после след 7 дни да ми махат конците..и на всичкото отгоре 150 лв за операция,отделно като ходя на прегледи пак по 10 лева скъпо ще ми излезе а за такива "удоволствия "парите не стигат та въпросът ми е какво ще стане ако не го извадя? докога ще ме боли и ще си седне ли най-накрая на задника това инато нещо?Не ми звучи никак хубаво това 2-3 дена да седя подута и да не ходя на работа, ме плаши нещо.Иначе подуване нямам,само силна болка,на която нищо не помага,ни аулин,ни аналагин,пък за парацетамол да не говоря...какво да пия,докога да трая,какво да правя?
Отговори с цитат
  #538  
Стар 30th September 2011, 00:01
Аватара на miss Fine
miss Fine miss Fine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Добър ден, не искам да те плаша, но ако не се извади може да ти направи голям проблем. Особено, ако е възпален. Аз имах същия случай като твоя. Долен ляв мъдрец. От няколко години израства по-малко. Болка не е имало, поне не кой знае каква. Примерно боли си ме два-три дни и спира, и така през известен период от време. Обаче един път зъболекарката ми реши да ми направи снимка, защото трябваше да се прави съседния зъб. Аз по принцип нямам проблем със зъби, но това чудо...Като му видя корените милата се уплаши. И каза, че заради това, че единия корен е хоризонтално застанал във венеца, когато израсне достатъчно трябва да се извади. В противен случай ще бута съседния. И аз си викам а той ще порасне малко, тя го натисне, той ще излезе, като предните два мъдреца. Да, ама не, гада се възпали, поду ми се венеца около самия зъб, набра гной. И тя рече и отсече: при хирург, аз няма да мога. Хирурга вика той не се е показал хубаво, операция. Пих една седмица антибиотик /20 лв./ за намаляване на оттока, на всеки преглед за да ме види как съм по 10 лв /30 лв./ и накрая като за капак при самото вадене /което той каза, че ще е 20 мин./ му се видяха звезди посред бял ден /че и на мен/. Голямо дърпане, голямо нещо. Удоволствието ми струваше 150 лв. След това пак малко антибиотик, този път 6 лв. и махане на конци, без пари тоз път. Но не съм имала болки кой знае какви. Болеше да, но то все пак си беше отворена рана, а и той много дърпа, та няма как, но не съм имала усложнения. Мисълта ми е, че ако имаш проблеми, набрал е, а не може да израсне, боли те, вдигаш температура, по-добре го махай. Проблемите иначе са много и доста скъпи, ще има да пиеш лекарства. Да не говорим какъв риск има от абцес и още една камара "красоти".
Извинете за дългия пост, но реших, че е важно.
Отговори с цитат
  #539  
Стар 16th December 2011, 12:29
k1ara k1ara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! И аз съм със същия проблем. Расте ми мъдрец от години, но сега страшни болки от 2 дни... Аз бях решила да търпя, защото и преди ме е наболявало, но не толкова силно и смятах, че до ден-2 ще мине... Да, ама не. Днес се събудих с ужасна болка, лек оток и едва си отварям устата. Обадих се на зъболекаря ми и се оказа, че е извън града. Каза ми да си взема оспамокс и той ще може да ме прегледа след 2 дни... А как болиии..
Отговори с цитат
  #540  
Стар 17th December 2011, 12:29
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Най-вероятно от АБ ще се размине,но при първа възможност го извадете,з-то пак ще повтори рано или късно...Не очаквайте да се оправите веднага. поне след 2 дни. УСПЕХ!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:01.