IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th April 2011, 12:45
malinenakruv malinenakruv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 26
По подразбиране Проблемна кожа

Написах темата си тук,понеже смятам,че не е козметичен каприз,а нещо от организма.На 19 години съм вече а все още имам пъпки.Как да ви обясня едните са такива много ситни като обрив,като ги стиснеш излиза бяло,не гной...и постоянно след изтискването се пълнят и няма махане,някакви мастни пъпчици са явно...Другите пъпки са някакви по големи те не са по цялото лице,но избиват непрекъснато,тъкмо изчезва едната и се появява нова на друго място и като мине малко време узрява с бял връх.Супер много черни точки по бузите и брадичката...Използвала съм каква ли не козметика и скъпа и евтина и от аптеката и бабини деветини и нищо не помага.Мия си непрекъснато лицето няма как да е от мръсотия.Мисля,че съм за кожен лекар.Някой имал ли е подобен проблем и как сте се справяли?Какво ще ме посъветвате
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th April 2011, 12:56
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Аз мисля,че е възможно да има и връзка с общото ти състояние на организма.Чисто естетически е най-добре да посетиш добро козметично студио и те да ти предложат някакво оптимално решение.Ти самата ежедневно е добре да си почистваш лицето с качествен измиващ и ексфолииращ продукт за максимално изчистване на порите.След почистването задължително използвай тоник или някакъв лосион със стягащ ефект-сутрин и вечер.И все пак-обърни внимание и на здравето си-начин на хранене,режим.Проблемите с кожата са отражение на състоянието на организма ни
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th April 2011, 13:02
malinenakruv malinenakruv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mishel1607 Виж мнението
Аз мисля,че е възможно да има и връзка с общото ти състояние на организма.Чисто естетически е най-добре да посетиш добро козметично студио и те да ти предложат някакво оптимално решение.Ти самата ежедневно е добре да си почистваш лицето с качествен измиващ и ексфолииращ продукт за максимално изчистване на порите.След почистването задължително използвай тоник или някакъв лосион със стягащ ефект-сутрин и вечер.И все пак-обърни внимание и на здравето си-начин на хранене,режим.Проблемите с кожата са отражение на състоянието на организма ни
на козметик съм ходила много пъти... освен белези друг ефект не видях,появяват се отново след 3-4 дни...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th April 2011, 13:12
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от malinenakruv Виж мнението
на козметик съм ходила много пъти... освен белези друг ефект не видях,появяват се отново след 3-4 дни...
А дали не е свързано с прием на определени храни-например шоколад,или с по-високо съдържание на мазнини....според мен има някаква връзка с обмяната ти и с хранителния режим...например увеличи приема на зеленчуци и плодове,риба,намали свинското,шоколада...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th April 2011, 13:30
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от malinenakruv Виж мнението
Написах темата си тук,понеже смятам,че не е козметичен каприз,а нещо от организма.На 19 години съм вече а все още имам пъпки.Как да ви обясня едните са такива много ситни като обрив,като ги стиснеш излиза бяло,не гной...и постоянно след изтискването се пълнят и няма махане,някакви мастни пъпчици са явно...Другите пъпки са някакви по големи те не са по цялото лице,но избиват непрекъснато,тъкмо изчезва едната и се появява нова на друго място и като мине малко време узрява с бял връх.Супер много черни точки по бузите и брадичката...Използвала съм каква ли не козметика и скъпа и евтина и от аптеката и бабини деветини и нищо не помага.Мия си непрекъснато лицето няма как да е от мръсотия.Мисля,че съм за кожен лекар.Някой имал ли е подобен проблем и как сте се справяли?Какво ще ме посъветвате
Здравей,имах твоят проблем,който започна на твоята възраст-бях на 19.
Години наред ходих по козметици,дерматолози.Пила съм какви ли не хапове,билки,най-скъпата козметика до най-ефтината-всичко с временно действие.
Моят съвет изследвай си хормоните-тестостеронът се изследва от 15 до 19 ден от цикъла,а репродуктивните с прогестерон от 3до5 ден от началото на цикъла.След излизането на резултатите отиваш при добър дерматолог да ти ги разчете.Ако са хормоните ще се наложи да се тъпчиш с хормони.Лошото идва от това,че като се спрат хормоните пак се появява проблема.Изследвай си кръвта задължително!ВИж си цялостното здравословно състояние.Ако имаш гинекологичен проблем примерно.Направи си изследвания на вътрешните органи..примерно черният дроб,ако се замърсява бързо трябва да пиеш антиоксидантни и детоксикиращи продукти да засилваш работата му,с което обаче ще се налага да пиеш колкото се може повече вода.
Козметикът е вид естетично решение на нещата,подобрява ги.За белезите ползвай гел Милениум на Вижън-много е добър,лично съм се уверила в това.
Задължително погледни и начина си на живот,стрес,намали сладкото/дори го спри/,мазното,фабрикати,бърза храна,пържени,тестени.Избя вай месото,защото е пълно е с животински хормони и антибиотици,консерванти,оц ветители...абе мамата си джаска...
Повече морска кухня,зеленчуци,плодове.ЗА РАВИ,че АЛКОХОЛЪТ СЪЩЕСТВУВА!
Последният най-ефтин вариант за лечение на акне,който чух от познати на баща ми е с билката Пелин.Има една билкова аптека до Лъвов мост на Бачо Киро мисля беше.Ако все още имаш надежда пробвай.Поне ще си пречистиш кръвтаПий много и различна минерална и изворна вода,особено преди ядене.Цитрусови фрешове,забрави за изкуствените сокове в кутия-ХИМИЯ!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 29th April 2011 на 13:36
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th April 2011, 13:36
malinenakruv malinenakruv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от М.И.К Виж мнението
Здравей,имах твоят проблем,който започна на твоята възраст-бях на 19.
Години наред ходих по козметици,дерматолози.Пила съм какви ли не хапове,билки,най-скъпата козметика до най-ефтината-всичко с временно действие.
Моят съвет изследвай си хормоните-тестостеронът се изследва от 15 до 19 ден от цикъла,а репродуктивните с прогестерон от 3до5 ден от началото на цикъла.След излизането на резултатите отиваш при добър дерматолог да ти ги разчете.Ако са хормоните ще се наложи да се тъпчиш с хормони.Лошото идва от това,че като се спрат хормоните пак се появява проблема.Изследвай си кръвта задължително!ВИж си цялостното здравословно състояние.Ако имаш гинекологичен проблем примерно.Направи си изследвания на вътрешните органи..примерно черният дроб,ако се замърсява бързо трябва да пиеш антиоксидантни и детоксикиращи продукти да засилваш работата му,с което обаче ще се налага да пиеш колкото се може повече вода.
Козметикът е вид естетично решение на нещата,подобрява ги.За белезите ползвай гел Милениум на Вижън-много е добър,лично съм се уверила в това.
Задължително погледни и начина си на живот,стрес,намали сладкото/дори го спри/,мазното,фабрикати,бърза храна,пържени,тестени.Избя вай месото,пълно е с животински хормони и антибиотици,консерванти,оц ветители...абе мамата си джаска...
Повече морска кухня,зеленчуци,плодове.ЗА РАВИ<че АЛКОХОЛЪТ СЪЩЕСТВУВА!
Къде мога да намеря този гел Милениум и на каква цена е ?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th April 2011, 13:38
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от malinenakruv Виж мнението
Къде мога да намеря този гел Милениум и на каква цена е ?
Ох тук вече е сложно-ако се регистрираш ще ти е на 90лв. цена,иначе не знам друг начин.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th April 2011, 14:25
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Според мен е на хормонална основа. Кожните доктори няма да ти помогнат, направи си хормонално изследване. Аз съм имала същия проблем и доктор ми изписа противозачатъчни Марвелон - и това е моето хапче за красота. Кожата ми се изчисти и нямам никаква пъпчица, косата ми спря да се омазнява бързо. Много съм доволна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th April 2011, 14:30
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Може да е само на стрес основа.
При мен се отключи в пълна промяна на живота ми като завърших средното си
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th April 2011, 15:03
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

Може да е от много неща, стрес, хормони, а и не изключвам и пубертета, защото според мен на 19 год. човек е в последната фаза от пубертета. Наистина, както те посъветваха другите съфорумки, първо си направи кръвни изследвания, после гинекологични да ти видят нивото на хормоните дали е в нормата и ако всичко е наред, просто смени козметика или отиди на добър дерматолог. препоръчвам ти да влезнеш в сайта на Асоциацията на дерматолозите и да си избереш оттам някой специалист, повечето от тях практикуват. Друго нещо, което горещо ти препоръчвам, ако не спортуваш, задължително започни или тичане в парка по 20-25 мин. на ден или някаква аеробика или гимнастика, танци, каквото и да е, полезно е не само за тялото, но и за душевното състояние. Всичко в организма е свързано. Освен спорта ти препоръчвам поне 1 седмично да ходиш на йога, много помага за цялостното състояние на организма, а както знаем много болести тръгват от стреса. Така че това е един от начините на намалиш стреса.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемнакожа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:04.