IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #301  
Стар 16th November 2012, 12:33
ekaterina_kokushkina ekaterina_kokushkina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 6
По подразбиране все по-разпространено

оказва се, че хранителните разтройства стават все по-разпространени, както сред мъжете, така и сред жените. Над 200 000 българи - както мъже, така и жени са засегнати от булимия и анорексия

Последно редактирано от el1nor : 16th November 2012 на 19:37 Причина: Потребители с под 10 мнения нямат право да постват линкове!
Отговори с цитат
  #302  
Стар 16th November 2012, 14:09
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Здравей Tau ! Не се самообвинявай и не се измъчвай! Знам, че е лесно да се каже, а е трудно да се изпълни, но защо държиш на всяка цена да бъдеш перфектна? И защо въобще перфектността според теб се дължи на килограмите? Никой не е перфектен и няма да бъде. Сигурна съм, че имаш много други качества, които те правят да бъдеш много повече от другите! Не трябва да допускаш такива мрачни мисли да нахлуват в съзнанието ти. Най-добре, вместо да се тормозиш с това, да отидеш при психолог, който ще ти помогне да се справиш по-лесно с проблема. Убедена съм в това! Ще се радвам, ако го направиш!
Отговори с цитат
  #303  
Стар 7th March 2013, 16:38
margi_f margi_f не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 1
Thumbs up

Преди не можех да си и помисля да говоря за това с някой, камо ли с някой непознат. Предните коментари ме накараха да събера кураж за да споделя с вас за нея, благодаря Ви.
Вече близо 4 години страдам от тази болест . От болест свързана с килограмите, при мен тя се превърна и в израз на емоционалните ми проблеми. В началото мога да кажа, че бях тръгнала към анорексия. От 67 кг стигнах 47, свалих 20 кг за 1 година, а бях само на 15 години. После се започна борба за поддържане на килограмите. Спазвах различни драстични диети. Например диетата на Дюкан при мен се изразяваше в половин кофичка мляко,едно яйце и някой път малко сирене, и това ми се струваше много. След това минах на супи, тоест варени пасирани зеленчуци с много вода. И от там се почна с булимията. Стваше ми страшно тежко и повръщах, дори да ядях малко. Стигна се до там, че повръщах до над 10 пъти на ден.
След около 3г започнаха да ми минават черни мисли през главата. Мислех за съмоубийство.. харесваше ми болката. Вие сами знаете колко изтощително е да се държиш като нормален човек, да си добър приятел, да си добра дъщеря, а да не ти се става от леглото, защото предусещаш какво ще се случи и днес. Болестта ми се превърна и в оправдание- да не се справям с задълженията си, оправдание за това, че вече не се усмихвам, че не съм щастлива, че вече не живея, а просто съществувам. Днес след доста усилия, които също влияят на нервната система, съм намалила намалила случайте до мах 1 или 2 пъти на ден( понякога изобщо, случвало ми се е да спра и за месец, но пак започвач) ... Случи се и днес.. Плаках.. Обвинявах се. И после започах да си казвам на глас, това което ми беше в главата. Разбрах какво имах нужда да чуя, за да се дигна. Затова и реших да ви го напиша:
" Това ли заслужаваш.. Виж до къде се докара. Нямаш нужда от това, не се предавай! Нима не обичаш семейството и приятелите си. Не те ли боли, като вижаш болката в очите им. Болката, че не могат да ти помогнат вече, че не споделяш с тях, че ги държиш на страна( уж за да ги предпазиш)... Не виждаш ли страхът им, че един ден ще те загубят. А твойта болка.. Сутрин се събуждаш и те боли стомаха, зъбите ти вече не се здрави, косата също, очите ти са подути, бъбреците те болят, гърлото те изгаря след всеки напън.. С какво си по - различна от останалите, позволи си да бъдеш щастлива, обичай се. Сигурна съм, че има хора, които държат на теб. Веднъж поне погледни себе си през техните очи. Ти си нормален човек, които има човешки нужди. Отговора е в теб! Бори се и ти и всички около теб го заслужават. Започни от днес!"
Не съм написала всичко.. Имаше още неща, но това е достатъчно мисля .Борете се,имайте вяра, доверете се на хората, които обичате, доверете се на лекар, ако трябва. Вече стигнахме и вие и аз дъното,от тук само нагоре! Стискайте ми палци.. А на вас ви пожелавам многоо сила и много успех, заслужате го!

Последно редактирано от margi_f : 7th March 2013 на 16:41
Отговори с цитат
  #304  
Стар 8th March 2013, 18:16
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Стискам ти палци, Марги. Трябва да си силна, ще мине време и ще видиш, че животът си заслужава да се живее.
Отговори с цитат
  #305  
Стар 8th May 2013, 10:29
eyewater eyewater не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Който казва, че от това заболяване се умира, има право, ама не казва, че ако се бориш оцеляваш. Това ви го казва човек, който е наясно с това. Борете се има много начини, защото те за всички са различни, които са се тръшнали в този капан. Няма да ви занимавам с глупости, а просто ще ви кажа, ако ви интерисува сполучлив начин за оцеляване с подобна гадост просто ми се включете на имайла, моят е иска ли питане )))), а откъде съм толкова наясно с проблема ще кажа само - НЕ ПИТАЙ, но ще ви кажа и на колко години съм днес. Аз да съм жива и здрава съм на 57 години и с много добро семейство и с много хубав живот вече забележете казах вече . Ок ето е майла copywriter@abv.bg и който иска да живее да се включи. Aз не съм егоистка ще му кажа моята рецепта, а тя работи аз сама съм и реклама ). Животът е красив момичета, да го изживеем, по дяволите ).
Отговори с цитат
  #306  
Стар 7th June 2013, 14:35
charliiii charliiii не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,момичета.История та на всяка една от вас ми е до болка позната!Аз съм на 24 години.Преборих 7 годишна булимия!
Кошмарът започна по класическия начин,бях малко по пълничка като малка.Но една лятна ваканция реших,че няма да съм цял живот пълна,нещо повече аз исках да съм перфектна.
Започнах да гладувам,ядях супер малко или по-скоро нищо.Когато започнахме учебната година съучениците ми идваха да се запознават с мен,защото бях нов човек.Слаб!Бях станала около 45кг,преди това бях 60кг,но съм нисичка и си личаха доста.
След като отслабнах бях тръгнала по пътя на анорексията.Все дебела се виждах,а бях кожа и кости по едно време.Докато един "прекрасен ден" дори не помня как....открих хитринката-ПОВРЪЩАНЕТО.Така влязах в омагьосания кръг-гладуване 2-3 дни,натъпкване с ОГРОМНИ количества храна и повръщане.
Така седем години.Завърших висше.Станах фармацевт.Каква ирония знам от А до Я какво си носех с този начин на живот,но не можех да спра.Наистина е като наркомания.В един момент не ти се излиза навън дори.Ставаш асоциален,депресивен,мраче н,тих...
И така до преди 2 години!Тогава се срещнах с настоящия ми годеник.Заживяхме заедно,но това не ми пречеше да продължавам да повръщам.Криех се толкова умело,а и се бях научила да повръщам за секунди.
Но постоянните ми диети и нередовно хранене много го ядосваха,постоянно искаше да хапвам от всичко по малко,да се храним заедно и някак положението леко се подобри (поне споре моите жидания и критерии)
Но съвсем не е било така,аз си продължавам с яденето и повръщането,не толкова често като преди,но ВСЕКИ ДЕН поне веднъж.Докато накрая не влязах в болница,за което благодаря на Господ всеки ден,че се случи!
Приеха ме с бъбречна криза но в болницата ми откриха още 100 неща,проблеми със стомаха,нисък хемоглобин,силно токсикиран черен дроб...сещате се от къде е всичко това.Защото когато не усвоявате правилно хранителните в-ва и ако изобщо не си ги набавяте,лека полека всички системи в оргаизма ви рухват!
След като ме изписаха ме бяха нормализирали.Всички показатели ми бяха в норма,както са и сега
Страха от болницата,болес и смърт е толкова голяма,че просто забравих за стария си живот!
Започнах да се храня с почти всичко и в нормални количества,нито малки нито големи.Естествено още имам страх от сладкото,не с го позволявам,както и тесто,защото знам,че ако ги опитам ще ида в тоалетната и....Всичко друго консумирам.
По психиатри не съм ходила и лекарства не пия
Нямате представа колко различно ще се чувствате след като спрете с това,защото съм сигурна,че и вие ще успеете.Чувствате се пълни с енергия,няма киселини,няма болки в стомаха,зъбите не гният.Аз естествено направих основен ремонт на зъбите...
Това е моята история.Начина по който се отказах от това беше отвратителен,никога не искам да влизам в болница пак,но се радвам,че стана така!
Всичко е в главата ви!Вие контролирате случващото се,не то вас!Успех!
Отговори с цитат
  #307  
Стар 21st June 2013, 16:53
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
Thumbs up

Безценно форумче:

http://together-ed.org/
Отговори с цитат
  #308  
Стар 18th June 2015, 18:04
Hristina211 Hristina211 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2015
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте на всички ! Заинтересована, прочетох почти всичко написано до тук и историйте ви ме трогнаха адски много ! Поздравявам ви за смелия дух !
От известно време в моето семейство съществува сходен със вашия проблем .Имам брат на 22 години ,които страда от анорексия превърнала се след това в булимия (или поне специалистът при, които ходи твърди така) . Сподели на мен и семейството преди няколко месеца, като търсеше помощ и изход и от положението в ,което се намира . От това ,което чета разбирам, че психологическата подкрепа от страна на семейството е много важна . Бих искала да попитам в какво се изразява тя ? Имам огромно желания да му помогна по пътя към победата над коварното заболяване и ще се надявам някои от вас да ме посъветва какво трябва да се направи за благоприятния изход от заболяването ? Трябва ли да бъде прекъсван по време на кризата ( натъпкване с повръщане ) ? Аз и брат ми сме близнаци и на мен ми е много болно когато виждам че той търси помощ от мен , а аз не знам как да му помогна ! Моля , ви помогнете !
Отговори с цитат
  #309  
Стар 13th November 2017, 13:25
inly12 inly12 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте , тъй като другия форум не е активен реших да пиша тук...т.е дали все още тук пише и чете някой....
Отговори с цитат
  #310  
Стар 16th November 2017, 11:56
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от inly12 Виж мнението
Здравейте , тъй като другия форум не е активен реших да пиша тук...т.е дали все още тук пише и чете някой....
По-добре потърси друг форум. Тук няма много хора, а проблемът ти е специфичен.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:36.