IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th April 2009, 15:49
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране женска консултация?

Здравейте бъдещи и настоящи мами!интересувам се от просто любопитство,когато ходите(ходили) всеки месец на преглед да ви следят бременноста на ехограф,плащате ли си всеки месец на всяка консултация,при условие че сте здравно осигурени лица и вашият гинеколог работи към здравната каса,ще съм ви благодарна ако напишете мненията си и как е било при вас,понеже аз всеки път плащам по 20лв.всеки месец на преглед,не ми свидят парите въобще,просто чувам други бременни че стотинка дори не плащат при техните прегледи всеки месец...
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th April 2009, 16:29
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

аз следващия път ще ходя при личната/26.04/ да ми даде нааправление за женскаконсултация иначе досега въпреки че значт че съм бременна за всеки преглед си плащам потрбителската такса.а ти може би си минавала 'частно' а не през здравна каса!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th April 2009, 16:54
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fruitty
аз следващия път ще ходя при личната/26.04/ да ми даде нааправление за женскаконсултация иначе досега въпреки че значт че съм бременна за всеки преглед си плащам потрбителската такса.а ти може би си минавала 'частно' а не през здравна каса!

с направление съм и съм зачислена като тяхна бременна там в техният компютър...,една приятелка преди 4-5месеца роди и тя също е ходила при същата гинеколожка кадето и аз и на нея й е взимала по 20лв.всеки месец на всяка консултация,интересно ми е само моята кинеколожка ли ни брули с пари при положение че сме с направляния и че тя работи към здравната каса или това е на всякъде,просто лиюбопитство,не бях обращала внимание на това че си плащам,просто две мои познати в момента са бременни и техният гинеколког ми казаха,че не им взима и стотинка на прегледите които си ходят всеки месец и ми стана странно защото си мислех че на всякъде се плаща...?
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th April 2009, 08:00
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

sisoni аз и за консултации и за прегледи(а до колкото си спомням всеки месец имаш право на видеозон) бяха абсолютно безплатни.....както и изследванията(и те бяха през няколко месеца).......за нищичко не са ми искали пари и този при който ходих на прегледи за мен е най-внимателният лекар на света(за жалост обаче не изражда ).......
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th April 2009, 08:14
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Сисони, бременните и децата са освободени от потребителски такси.
Така, че поговори си с твойта 'лекарка'... Не е коректно.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th April 2009, 16:57
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

да мои познати ми казаха че плащаш само самото направление /9 май е номера/ и нищо повече освен вече другите изследвания за генетични аномалии и не знам си какво но прегледите са ти безплатни тази нещо те балдахирка отидете с господари на ефира скапана мародерка !тия доктори май само за пари ламтят и все не са им достатъчни а в такива моменти знаят че си готов да дадеш всичко или поне колкото ти искат сякаш могат да ти гарантират на 100% че всичко ще е ок.
покажи и че не си вчерашна и я накарай да се почувства тъпо -Успех!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th April 2009, 11:49
deriel deriel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fruitty
да мои познати ми казаха че плащаш само самото направление /9 май е номера/ и нищо повече освен вече другите изследвания за генетични аномалии и не знам си какво но прегледите са ти безплатни тази нещо те балдахирка отидете с господари на ефира скапана мародерка !тия доктори май само за пари ламтят и все не са им достатъчни а в такива моменти знаят че си готов да дадеш всичко или поне колкото ти искат сякаш могат да ти гарантират на 100% че всичко ще е ок.
покажи и че не си вчерашна и я накарай да се почувства тъпо -Успех!
Много си права, така е.

Въпреки, че и аз си плащам за ехограф всеки път по 20лв. Но тази сутрин като се събудих реших да си сменя аг-то, взех си направление от личния,/9/, и утре отивам да се запиша при друг аг, да ме наблюдава.
Просто някои лекари са решили че са прекалено добри специалисти и могат да си позволят да те ограбват без да им мине окото.
Не знам момичета, но с това плащане..... !!! Представяте ли си през 9-я месец, какво ще е, ще бройкате по 20лв. всяка седмица.
Това беше нещото което ме накара да сменям аг-то.
Все пак всеки месец си плащам здравните осигуровки, и смятам да се възползвам от правата си.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th April 2009, 12:12
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от deriel
Все пак всеки месец си плащам здравните осигуровки, и смятам да се възползвам от правата си.
Много правилно!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th April 2009, 15:13
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

разбира се че трябва да си защитиш правата не стига че са малко и повечето не ги и знаем ,непрекъснато събират пари за какви ли не данъци без да има каквото и да било подобрение на това за което ги събират!тия алчни доктори са за разстрел
а как се сменя лекаря за женска консултация ?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th April 2009, 09:50
deriel deriel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fruitty
разбира се че трябва да си защитиш правата не стига че са малко и повечето не ги и знаем ,непрекъснато събират пари за какви ли не данъци без да има каквото и да било подобрение на това за което ги събират!тия алчни доктори са за разстрел
а как се сменя лекаря за женска консултация ?
Много е лесно. Отиваш при личния лекар и си вземаш направление за гинеколог или АГ, на направлението се отбелязва №9, но личния ти лекар със сигурност го знае. След това отиваш с това направление там където си решила /при друг АГ/. На мен личния ми каза че мога да сменям Аг-то колкото си пъти искам по време на бременността.

Момичета аз тъкмо сега се връщам от новата си лекарка /очарована съм от нея и не съжалявам за избора си изобщо/, нито стотинка не ми взе за нищо, единствено платих в лабораторията 4лв. за определяне на кръвната група /това не било безплатно/.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: женскаконсултация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:07.