IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th June 2011, 15:58
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Аз, на тази си възраст, разсъждавам по начин, който не ме кара да се страхувам от смъртта.Нито от старостта.

От старостта би ме било страх единствено ако нямам деца и последвалите ги внуци.Звучи гадно, но ако няма да имам деца, предпочитам да умра по-млада, отколкото да се залъгвам, че правя нещо с живота си.Защото няма да постигна великите дела.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th June 2011, 16:05
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Desiro... надявам се нямаш предвид моя жабок кривоок иначе излиза, че си се изказал неподготвен.
Пък и дори така да беше, че кой не е имал нихилистични помисли?
Та нихилизма е властвал" из Европа близо век, пък може би и сега и завинаги.
Това чувство си е едно от най-силните, а благодарение на него са се родили много "красиви" неща.
И все пак нихилизмът трябва да бъде преодолян. Не казвам друго.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th June 2011, 16:05
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Аз също няма да свърша велики дела. Въпреки че всеки ден си давам зор по едно дело. Смъртта ще ме изплаши когато ми дръпне яката и ми ритне петалата без покана. Старостта? Страх ме е предимно от напикаване. И от дом с други старчета, с които няма да сме напълно сигурни дали той е аз, дали аз бях по едно време той, и какъв тютюн пушехме в траншеите на Кримската война.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен

Последно редактирано от LUCKY Dancing Queen : 16th June 2011 на 16:32
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th June 2011, 04:46
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Не е точно страх , а по-скоро яд . Когато ще съм по-наясно , кое е важно в живота и кое е привидно важно , тялото ми ще се разпада и паметта ми ще изневерява .
Телцето ми ще ме предаде неизбежно , ако стигна до старостта .
Наблюдавам това при майчицата ми - това я приболи , друго заскърца . Амортизацията е незбежна .
Сега мисля да се порадвам на днешния ден и да се опитам да не се замислям много за болести , ставни проблеми , хапчета за кръвно , и за повишена захар , и за оросяване , и за холестерол .
Пия си Гинкото , за да не забравям да си пия Гинкото
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th June 2011, 05:32
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Не мисля за староста,приела съм я като част от живота.
Не ме е страх,а просто би ме притеснило,ако някой трябва да се грижи за мен.Но е хубаво,че има старчески домове
Нелс ще се запознаем по-отблизо с пластичната хирургия А и предвид технологиите скоро можем да регенерираме благодарение на генното инженерство
Имаше един забавен статус във фейса:"Аз не възнамерявам да остарявам славно,чакайки да ми висне кожата до под ушите,а да се моделирам с лифтинги..."Не помня точно дословно,но беше нещо подобно
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th June 2011, 05:43
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Аз имам магнит на хладилника, на който пише "I intend to live forever - so far, so good." Няма да превеждам, за да не скокнете, че ви обиждам.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th June 2011, 06:22
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ALEXATA Виж мнението
"I intend to live forever - so far, so good." Няма да превеждам,
а на мен няма ли да преведеш
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th June 2011, 08:36
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от M.I.K Виж мнението
Не мисля за староста,приела съм я като част от живота.
Не ме е страх,а просто би ме притеснило,ако някой трябва да се грижи за мен.Но е хубаво,че има старчески домове
Да, хубаво е че има старчески домове, НО ако има кой да ти го плаща. Защото хубавите домове хич не са евтинки. И ако нямаш някой зад гърба си, който да поеме тази финансова грижа, си обречен на самотна смърт вкъщи
Иначе и аз се радвам за старческите домове. Не искам да съм в тежест на децата да ме гледат, ако се срина в тежка старост, защото те ще са прекалено заети със своите грижи. Но да имаш една любов от тях, която да те крепи...това е. И да има кой да плаче за теб после...
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th June 2011, 17:43
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Офффф ти пак тръгна мноо песимистично с тезу условни АКО,ако.
Да имало кой да плаче за мен...хахаха,много забавно.Дреме ми дали някой ще плаче или не за мен!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th June 2011, 02:11
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Парапланерист загина край асеновградското село Добростан, съобщи БТА. Информацията за нещастния случай потвърди кметът на община Асеновград Христо Грудев. Инцидентът е станал около 18,00 часа вчера по време на Първия фестивал на екстремните спортове. Той се организира от клуб "Тритон" с подкрепата на община Асеновград под мотото "Асеновград - град Приключения".

Загиналият е от Пловдив, но в момента работи в Бургаската филхармония. С екстремни спортове, парапланеризъм, се занимава от една година, уточниха негови съотборници. Д.П. свири и в рок-групата Stop BG Band, която трябваше да има концерт на открито през нощта като част от програмата на фестивала. По думите им Д.П. е от така наречените "средно напреднали" състезатели.

Най-вероятната причина за трагичния инцидент, станал на старта за излитане, е опит да извърши сложна фигура
при липса на достатъчно опит като парапланерист. По всяка вероятност младежът се е паникьосал, тъй като, според очевидци, не се е опитал да отвори спасителния парашут. Организаторите потвърдиха, че атмосферните условията са били перфектни за скоковете.

На мястото на инцидента веднага са пристигнали служители на Гражданска защита, противопожарна охрана, полиция и екипи на бърза помощ.

Тялото на загиналия младеж е извадено от дерето с помощта на планински спасители и в момента е в Съдебна медицина на УМБАЛ "Св. Георги" - Пловдив. Близките са уведомени за инцидента. По случая е образувано следствие. Фестивалът е закрит веднага след трагичния инцидент
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тъжнатема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:23.