IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th October 2010, 09:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране Някои технически /и не само/ въпроси около операцията

Ще съм благодарна, ако някоя благородна душа отговори на нас, още непросветените на някои въпроси

1. Колко време е престоят в клиниката/ болницата?

2. Колко тежко е излизането от упойката и за колко време се събуждаш? Има ли силно главоболие и други симптоми, както при спиналната упойка?

3. За тези, които имат деца: първите дни наистина ли съвсем не можеш да легнеш настарни, дори и за малко /ако трябва да легнеш до детето да го преспиш, например/, можеш ли да гушкаш детето /поне лекичко/ и колко време не можеш въобще да го вдигнеш /ако трябва да му измиеш дупето /....

Питам тези неща, защото не искам близък човек /майка или свекърва/ да идва да ми помага, защото само мъжът ми ще знае
Освен да мислим за почасова гледачка...

Благодарности пак!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th October 2010, 09:57
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Не съм от най-просветените , но пък съм благородна душа

При мен:
1. Престоят беше едно денонощие.
2. Излизането от упойка - приятно, 2-3 часа приятно замаяна, без главоболие.
3. Чела съм, че на някои не им позволяват един месец да лягат настрани, но моята докторка ми позволи още от първия ден да го правя, иначе не бива да вдигаш нищо тежко поне месец, но лека домакинска работа можеш да извършваш почти веднага след като се прибереш от клиниката.

Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th October 2010, 10:23
kiarra_81 kiarra_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 80
По подразбиране

При мен престоят в клиниката беше 48 часа заради дренажите. Излизането от упойката - като събуждане от много дълбок сън. Нямах никакво главоболие, нищо общо със спиналната упойка (защото съм била с такава), но при мен имаше друг страничен ефект - повръщане в продължение на няколко часа.
За децата - аз осигурих кой да ми ги гледа за период от 3 седмици. За вдигане на тежко - забрави. Лягане на една страна - аз успях чак след първия месец. Общо взето първите три седмици едвам успявах да се грижа за себе си, какво остава за дете. Чак след това поех изцяло грижите за децата, вдигах ги и всичко останало. Дано съм била полезна.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th October 2010, 10:46
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

При всеки е различно доколкото съм чела излизането от упойка, но все по-рядко е тежък този момент. Лично аз се събудих като след най-хубавия си дълбок сън. Наспала се отпочинала абе супер...пак и като ми даваха болкоуспокояващи много бързо се раздвижих. Престоя ми беше 24 часа в клиниката. Но за децата помощ ти трябва поне месец да не кажа и повече. Аз съм с 2 деца които вече ходеха на градина и пак не ми беше леко, но вечер мъжът ми помагаше. поне първата седмица ти не искаш да гушкаш никой.Поне месец мъжът ми ми помагаше дори да си взема чиния или нещо друго, защото не ми тежаха, но като са във висок шкаф не можех да си вдигна ръцете. Има си дискомфорт и не знам колко е малко детето ти но неща от вида на гушкане, вдигане на ръце за да го извадиш от леглото или да го сложиш в стола за хтанене поне няколко седмици няма да можеш пък и не е хубаво да се напъваш да ги правиш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th October 2010, 11:01
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

А четох тук за някои, изписани чак на 6-ти ден, заради дренажите...Има ли и такъв вариант?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th October 2010, 11:03
kiarra_81 kiarra_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 80
По подразбиране

Доколкото съм запозната, мисля че единствено пациентките на доц.Тепавичарова имат по-дълъг престой в болница и съответно по-дълго стоене с дренажи. За другите доктори не съм чувала подобно нещо, при повечето престоят е 24 или 48 часа.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th October 2010, 11:20
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiarra_81
Доколкото съм запозната, мисля че единствено пациентките на доц.Тепавичарова имат по-дълъг престой в болница и съответно по-дълго стоене с дренажи. За другите доктори не съм чувала подобно нещо, при повечето престоят е 24 или 48 часа.
Хм, че защо така с нея?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th October 2010, 14:47
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Защото оперира в държавна болница и разполага с леглова база. Частните клиники не поддържат толкова голям брой легла, че да държат пациентите по няколко дни.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th October 2010, 14:48
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Цитирай:
Първоначално написано от kiarra_81
Доколкото съм запозната, мисля че единствено пациентките на доц.Тепавичарова имат по-дълъг престой в болница и съответно по-дълго стоене с дренажи. За другите доктори не съм чувала подобно нещо, при повечето престоят е 24 или 48 часа.
Хм, че защо така с нея?
незнам защо така,но не съм чула оплаквания от нея,дори мамоложката ми работи често с нея.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th October 2010, 14:55
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

До колкото знам е защото работо в държавна болница с не толкова нова апаратура като лазерни скалпове и т.н. и в такива ситуаци трябват дренажи за разлика от при другите лекари с частните клиники - не съм специалист и не го твърдя твърдо че е вярно, но така си го обяснявам. Иначе и преди съм писала, че и хирурзи не от нейната област твърдят че тя е ако не най-добрата една от най-добрите и това, че има дренажи и се лежи повече време в болницата не оказва влияние на резултата.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Някоитехническинесамовъпросиоколооперацията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:51.