IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 18th April 2007, 21:55
Teletz Teletz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Здравейте, аз съм от новите заинтересовани от поставянето на лапбанд. За тези , които проучват като мен за сега мога да кажа, че получих информация за извършване на такава лапароскопска интервенция и в Болница Лозенец -бивша правителствена болница, където цената била около 3000 лв. Все още не съм отишла на място за да дам повече информация. Във ВМА вече бях, цената там е 2700 евро за пръстена , а самото поставяне е безплатно, заплащаш само леглоден.
Като процедура вече ми е ясно какво представлява, само не мога да намеря някой ,който да ми каже какъв му е резултата. Видно е,че тази информация е секретна - дори тук във форума се пази в тайна.
Може би да се провали човек е лесно, все пак не е лесно да се издържи на цялата тази течна храна лъжичка по лъжичка, но за съжаление точно този опит никой не споделя. А ще бъде много полезно на нас новите в това поприще.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 18th April 2007, 23:05
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Пети месец след операцията - 31кг. как ти звучи?!
Отговори с цитат
  #103  
Стар 19th April 2007, 09:20
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Само не мога да разбера дали това за лъжичките ви плашат докторите или го четете някъде. Ами самo първите 3 седмици съм била на айран, кисело мляко, и супа по една часа от еспресо на всяко ядене. И какво като ядете по лъжичка, няма да го обърнете на анорексия,споко, а пък и колкото по дълго във времето сте си носили товара толкова по бавно ще падат кг след първата година, а пък много зависи и от възраста и дали има задълбочени проблеми с хормоналната система а също и хронични заболявания защото това ще забавя процеса, а понякога ще го удряте и на плато. А иначе си ядете нормално с изключение на мазно и сладко.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #104  
Стар 19th April 2007, 09:33
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

За мен яденето по малко беше трудно само първият месец - докато свикна.
Сега вече не се замислям, защото свикнах с мярката, последователността и честотата на приема на храни и течности.
В началото много ми помогна една брошурка, която ми дадоха от болницата. Там ден по ден е описано менюто ми и количествата. Пише, че след първия месец трябва да се продължи в същия дух. Аз го спазвам и нямам никакви проблеми.
Сега ям всичко от храната на семейството ми, но в по-малки количества. Това ми помага да се храня разнообразно и здравословно. Ако обаче реша да си направя нещо само за мен, никога не може да се получи достатъчно малко за едно или две хранения. Затова доста често ми се случва да хвърлям храна, но това са дребни проблеми.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 19th April 2007, 12:35
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Yana, Devito - благодаря ви - Teletz е права- май никой освен вас двете не разказва след операцията как е... къде се губят тези хора, или забравят за добрия, стар форум
Отговори с цитат
  #106  
Стар 19th April 2007, 12:47
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Мисля, че това е въпрос на манталитет....хайде да не продължавам, че ще изгубим "добрия тон"...
Отговори с цитат
  #107  
Стар 19th April 2007, 18:46
миле-на миле-на не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 24
По подразбиране

здравейте,така се запалих от ден два ,че чак сънувах че съм си направила операция.Но сега като чета,си мисля че няма да се навие никой доктор да ми е направи,МОЛЯ ви кажете ми при 167см.85кг.дали ще изгрее слънцето.Благодаря
Отговори с цитат
  #108  
Стар 19th April 2007, 21:23
Teletz Teletz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Devito Posted: Wed Apr 18, 2007 11:05 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Пети месец след операцията - 31кг. как ти звучи?!

Devito направо ми звучи като мираж!!! благодаря на теб и на Yana че сте откровенни,много ми помагате поне на мен да се ориентирам и да взема решение. Относно книжките за които споменаваш и на мен ми дадоха такива във ВМИ- 2 броя , едната обяснява какво представлява пръстена, а другата за диетата, която трябва да се спазва след поставянето му. Та там прочетох за лъжичките. Видя ми се малко страшно тъй като не знам дали ще издържа 3 седмици почти само на течна храна в минимални количества. страх ме е да не се проваля. Но май всичко е до настройка и психика- та така разговаряйки с вас тук се опитвам да се настроя .
Devito ти lap banda от къде го купи? От Джонсън и Джонсън или направо в болницата ти го продадоха?
Все още не съм проверила б-ца Лозенец.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 20th April 2007, 00:26
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Страшничко ти се вижда 3 седмици на течна и малко храна защото още не можеш да осъзнаеш една малка но много важна подробност - на теб ИЗОБЩО няма да ти се яде, въобще, нула ,зеро, хич:)

А иначе Деви наистина изби рибата, аз с Лапбанда за същото време постигнах 22 кг но то моето се знае. Друго си е човек като прави такива терапии да е здрав и млад най вече:)

Миле-на с твоите мерки и теглилки ЛапБанд няма да ти направят но провери за гастрален балон, тук го препоръчват на хора със 20-25kg наднормено тегло максимум.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #110  
Стар 20th April 2007, 11:35
миле-на миле-на не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 24
По подразбиране

Благодаря ,ще се позаинтересувам за гастрален балон.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:40.