IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th February 2006, 14:09
sOuNd`m sOuNd`m не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 12
По подразбиране Kontaktni greshki

Може ли да се сложат контактни леши ако имате стигматизъм? И ако да, моля за ориентировачна цена.
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела ... на себе си!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th February 2006, 15:35
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Здравей sOuNd`m!
Да, могат да се сложат контактни лещи при астегматизам. При всички положения обаче се слагат твърди лещи, откъдето идва и зависимостта от диоптъра. Или по-точно казано - ако имаш над 2 диоптъра не можеш да сложиш лещи, защото или ще притиска окото или ще се отхлупва, така да се каже.
Аз едно време носех лещи, но вдигнах диоптъра (от акъла ми естествено стана така ) и след това ми бе невъзможно да ги сложа отново. Но и двата пъти ходих в една клиника, не и помня името, но беше зад хотел Принцес, при Централна гара. Там правят прегледи, изписват лещите, пробваш ги, абе всичко от А до Я. А цената варира в зависимост от диоптър, държава производител и т.н.
Ако можеш да носиш лещи ти препоръчвам българските, а и за очилата важи, защото българските специалисти и производители "пилят" по-хубаво. Поддръжката на лищите е по-трудна, но пък веднъж свикнеш ли с тях - проблеми няма. Изисква се само повечко търпение, защото дразнят окото.
Успех!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th February 2006, 10:39
sOuNd`m sOuNd`m не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 12
По подразбиране

мерси много за отговора. Моят диоптър е 0.5 така че няма да имам проблеми. Още веднъж ти благодаря!
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела ... на себе си!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th February 2006, 21:12
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th February 2006, 21:27
Аватара на Ginger
Ginger Ginger не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 47
Изпратете съобщение чрез MSN до Ginger
По подразбиране

при 0,5 обикновено не препоръчват лещи, твърде е малък
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st March 2006, 17:00
tuj-to tuj-to не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 4
По подразбиране Важно допълнение

Това което пише в горните постове не е савсем вярно - за астигматизъм могат да се ползват и меки лещи - така наречените торични лещи. Те са специализирани за астигматизъм, но имат ограничение в диоптъра - трябва да отидеш на лекар за да те консултира.

Аз съм човек който носи 10 г. твърди лещи докато не го "светнаха" за торичните - по-скъпи са , защото не са вечни както твърдите а са със срок 1 месец(на Bash&Lomb има и някакъв годишен модел), но са много по-добри. Изработват се за месец и обикновенно са много индивидуални и ти ги правят по окото. Препоръчвам оптиката на "Солунска" 19(като тръгнеш от Витошка към Славейков по левия тротоар, първата оптика(те са 2 една до друга), там има оптичен кабинет с последен писък на техниката и кадърна лекарка която да я ползва(за съжаление името и не е пред мен). Прегледа е 20 лв., но си заслужават! После можеш да решиш да си купиш/поръчаш каквито искаш лещи от който искаш доставчик.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th March 2006, 11:35
Spider12 Spider12 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 3
По подразбиране Re: Kontaktni greshki

Здрасти!
Ако все още не е решен проблема с лещите ето някои насоки:
При този диоптър наистина трябва да си помислиш дали си заслужава да носиш контактни лещи, но ако все пак държиш...
В България торичните лещи са скъпи, всъщност не само в България. Лошото при тях е, че имат кратък живот - не повече от година.
За това по-добрия вариант са твърдите газопропускливи лещи. Тук се правят много добри, но не на Клокотница, а на Мадрид 15. Аз нося такива от 8 години. Бил съм в Швейцария 2 години и там проверяваха лещите ми. Оптометристът онемя като му казах, че това са БГ лещи. Абсолютно перфектни.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Kontaktnigreshki
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:07.