IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1521  
Стар 24th February 2009, 23:10
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Leshli
Цитирай:
Първоначално написано от kaija
успокоявам се само, че лятото тия злостници ще си варят и пекат тлъстите задници в дънки и панталони, а аз ще се фръцкам с къси поли и гащи
Малко е злобно това коментарче - в смисъл такъв, НЕ защитавам тези, които постоянно изкушават диетуващите с всякакви сладости, но съм сигурна, че никой от тези хора не го е направил със злоба
Злобно, но точно на място според мен. По себе си разбирам, че изразът "злобна анорексичка" е изключително състоятелен. Аз изпитвам едно презрение към тъпчещите се с мазнотии, което не мога да контролирам. Понякога се улавям, че даже не мога да го прикривам. Не ме разбирайте погрешно - далеч не съм чак толкова слаба, просто усещам, че начинът ми на хранене ме настройва срещу тези, които го смятат за смешен и смахнат, а същевременно тежат два пъти повече от мен. Предполагам, че ще остана разбрана неправилно, може би не се изразявам удачно ...

Но мисля, че разбирам kaija изключително добре ...

По - горе MILI каза нещо адски точно :
Цитирай:
Първоначално написано от MILI
Като си на диета всичко ти е вкусно Laughing
Така си е. Аз от около три години се придържам без отклонения към режима си и мога да кажа, че вече ми се струват страхотно вкусни неща, които преди нямаше и да опитам даже.

goldish, що се отнася до задържаните течности - на третия ден от цикъла вече са изхвърлени. Но все пак има елемент на индивидуалност, както във всичко, свързано с цикъла

bibi_82, един - единствен път съм си правила пастет от извара. Не го повторих, защото това нещо се оказа неблагоразумно вкусно и го погълнах на два пъти Смесих с блендер извара ( много е важно изварата да е качествена - да не е кисела и да не е водниста ), настъргани маслини ( желателно е част от тях да са от тип натурални ), босилек, риган, малко зехтин. Пак повтарям - става неморално вкусно
Отговори с цитат
  #1522  
Стар 25th February 2009, 09:19
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
Може ли някой да сподели рецепта за някакъв "пастет" с извара. Четох на едно място че става вкусно със стрити маслини но още не съм пробвала, чудех се и за някакви други варианти
Биби, аз си правя един много вкусен, поне за мен де , ще ти кажа и на теб рецептата, ако ти допадне си го направи и ти . Изварата я закъркваш с малко кисело мляко и добавяш пресен копър...става....мннноооогго о вкусно. Другият вариант е малко по- калоричен, защото се прибавя и малко майонеза (предолагам, че няма да се възползваш от това предложение, но все пак да кажа). Също така вместо копър може да объркаш изварата с червен пипер, също става доста вкусничко. Хайде успех и лек ден
__________________
be yourself ... inspire others
Отговори с цитат
  #1523  
Стар 25th February 2009, 09:31
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Хора, като чета какво пишете и много се чудя....защо злобеете към другите хора, това според мен не е правилно....първо се хабите вие самите, а и пръскате негативни емоции около себе си. Всички хора са различни, всеки избира как да живее, с какво да се храни и т.н. Вие сте избрали един начин на живот и никой няма право да ви се бърка, просто си отстоявайте своя избор, без да "злобееете". Бъдете позитивни и толерантни към останалите, няма смисъл от противното....

Хайде, моля ви, не превръщайте начина си на живот във вид секта Прегръщам ви и дерзайте
__________________
be yourself ... inspire others
Отговори с цитат
  #1524  
Стар 25th February 2009, 09:48
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от monita_g
...Хайде, моля ви, не превръщайте начина си на живот във вид секта ....

bibi_82, ако обичаш чесън, можеш да добавиш към изварата (и когато е с копър, и когато е с червен пипер).
Аз съм смесвала извара с пасирано яйце, кисели краставички на ситно, малко кисело мляко и черен пипер.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #1525  
Стар 25th February 2009, 10:20
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Идейките за пастет с извара са супер. Аз бих предловила да се размеси с нарязана на ситно печена чушка и малко мляко, за да стане по-гладка.
Ние не злобеем срещу дебелите. Не знам защо се е наслоило мнението, че по-слабичките (все пак тук не сме анорексички) са злобни и хапливи. Може именно те да са по-шрокоскроени, защото нямат никакви комплекси за малоценност и не избиват нерви с ядене. Може би поне не токова често или се контролират по-добре. Всъщност мисля повечето хора си мислят, че щом някой е пълничък, значи е добродушен и мил. Всъщност това изобщо не е така. Виждала съм как такива на пръв поглед мили дебеланковци гледат всяка хапка, която сложиш в устата си. Има още нещо, което мен лично ме притеснява. Имам приятелки, които непрестанно се опитват да ми докажат, че не ядат нищо, а не отслабват. Хора, няма нужда да доказвате на никого защо сте по-пълнички. Бъдете себе си и не бъдете толкова подозрителни към другите.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1526  
Стар 25th February 2009, 10:57
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Дайте да не задълбаваме с категоризациите и обобщенията за това каква точно е връзка м/у килограмите и добродушието на един човек, че ще стане дебела и въоще не добродушна работата
Факт е, че килограмите (както наличие, така и липса) влияят по определен начин на самочувствието и оттам на отношението на хората към тях самите и към околните, но ... решаващ в случая (с отношението и поведението ) е умственият багаж, затова нека не опростяваме наивно нещата.
Предлагам и аз да се привържаме към темата, а да не изразяваме отвращение от това и онова, че кат' се почне, не е ясно къде ще спре...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #1527  
Стар 25th February 2009, 11:22
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Благодаря ви момичета за хубавите идеи за пастет с извара. hatred, monita_g, Izabo - за всяка от вас. И чесънче обичам и кисели краставички и копърче...мммм рецептите звучат страхотно и съвсем скоро ще се възползвам. hatred, не ме притеснява факта че ще излапам "пастета" защото както съм споменавал и преди нямам проблеми с количествата. По-скоро искам да имам такъв пастет за екстремни случаи - например когато нямам време да приготвям храна и трябва да хапна нещо набързо Предполагам една филийка препечен пълнозърнест хляб с малко количество от вкусния пастет ще свърши работа
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1528  
Стар 25th February 2009, 12:11
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Добро утро момичета Във вихъра на рецептите ето една и за бисквитки, който могат да се хапват с кисело мляко :P
1 яйце
1-1.5 лъжица извара
2-3 лъжици овесени ЯДКИ
шарена сол и червен пипер
Всичко се бърка и се слага на хартия за печени във формата на малки кръгчета в предварително загрята фурна на 180-200градуса за 15 минути
Поздрави и успех! Аз си направих и сега ще си ги носа на работа с едно кисело мляко да си хапвам за обяд Утре сутрин ще се тегля и ще отчета резултати!
Отговори с цитат
  #1529  
Стар 25th February 2009, 14:00
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

приключвам темата за така наречената "злоба", тъй като тя се породи заради мой пост и смятам за коректно да поема инициативата да завърша ненужния спор
аз споменах само един от изключително многото ми случаи по време на спазване на диета. не съм злобна, може би и те не са такива. споделих всичко това с малка доза негативи, защото аз не съм казала на пенка или гошо, че с това безразборно ядене на мазни и хиперкалорични храни обикновено след 10 вечерта, всеки ден, със промишлени количества ракия и газирано, ще си навредят на здравето или майната му ще станат още по-дебели. никога не съм го споменавала дори. аз също не съм безобразно слаба, точно затова внимателно подбирам храната си. та, за да не се отклонявам повече, както аз не се бъркам в живота /храненето/ на другите, ми се иска и те да не ми четат досадни лекции за ползата от голямото ядене и вредите от избраното ядене. аз не съм на моркови и ябълки. хапвам си почти от всичко. почти... това е един частен случай, в който не съм преувеличила изобщо. цялата ми идея бе това- не ми досаждайте и не ме спирайте да спазвам режим- обръщение към реалните мни познати, не към вас. от вас приемам всякакви

сега, кой е злобен повече- дебелия или слабия- вече си е до човек и много от вас го казаха.

излкючително щастлива съм от няколко факта!
вчера си изпуснах вечерята, което ми се струва доста голям напредък и другото- тази сутрин пак мерих обиколките и съм стопила още по 1 см отвсякъде. талията и коленцата ми не са били по-слаби, откакто си водя таблицата с мерките!!! да не говорим, че днес си сложих един стар панталон, който 3 пъти съм го стеснявала и вече няма накъде повече да се стеснява, защото почти съм събрала джобовете отзад- и той ми е като шалвар!!! МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВА! УРА!

днес пък нямах кисело мляко и пропуснах овесените. закусих само половин литър прясно изцеден лимонов сок с вода. а и кафето с мляко.

за обяд си пасирах /заради пустите зъби/ 145 гр. сварено чисто пилешко с малко копър. стана чуден пастет.

идеята ви за извара ми се струва нечовешки вкусна /мразя тази дума / но засега ще се въздържа. не че има нещо вредно, но съм си напазарувала вече продуктите за месеца и хранителния ми план е готов засега.
Отговори с цитат
  #1530  
Стар 25th February 2009, 15:42
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Аз пък имам един въпрос?!
Много ми се е припило какао
Някой специалист по въпросите с какаото?
Най- диетичното възможно какао.И правят ли въобще такова чудо
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:06.