IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #291  
Стар 3rd December 2009, 02:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Честито на Мишелинката, дори не знаех, че е бременна
Да им е жива и здрава Никол и много да ги радва
Ани, аз си оставам убедена, че не яде достатъчно, днес някъде от обяд дотолкова се вманиачих да си докажа тезата, че записвам всичко под час- хранене, акане, пишкане утре по обяд ще направя равносметката. Но определено така на поискване няма да стане работата, въвеждам 3-часов режим, иначе ще умре от глад без да се усети. Днес също откара 6 часов сън и ако не я бях събудила вече на насила, сигурно можеше и още да спи
Отговори с цитат
  #292  
Стар 3rd December 2009, 09:18
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Леле, в колко часа си писала
Жълтеницата мина ли и? Да не е поспалива от нея? И мен ме караха да го будя за хранене в началото, че той 10тина дни я кара. Аз се радвах,ч е имам спокойно бебе и само спи, но педито ми каза. Като я гледам на тази цветна снимка, май и е минала - Габриел беше жълт като китайче

Много момиченца се наридиха, мен дали ще ме огрее
Отговори с цитат
  #293  
Стар 3rd December 2009, 10:40
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Всички бебенца с по-ясно изразена жълтеница,са и по-поспаливи.А пък за акането - нормално е ако се храни изкуствено да ака по-рядко...Мойта щерка,докато я кърмех акаше по 7-10 пъти на ден,а после,като минах на АМ,по веднъж на 24ч...Между другото,аз също я хранех с ХИП,то тогава това беше уж най-доброто...да не би от него да е по-рядкото изхождане
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #294  
Стар 3rd December 2009, 12:13
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ани, казвам ти аз, че нон стоп съм будна
Жълтеницата мина много бързо, само един ден беше под лампите и започна да пада билирубина, а и тя в лице въобще не личеше при нея, само бялото на очите й беше направо патешко жълто.... или пък напук ми прави малкото диване през нощта е като по часовник будна за ядене, а през деня кърти по 6 часа накуп
Днес ще я сритвам на всеки 2-3 часа, то нече вчера не пробвах, ама с топ не можеш да го събудиш...
Ето ся, как и тук казвате различни неща... Змийче, точно обратното писахме вчера за кърменето, АМ и акането... явно няма правило и туй то... иначе цвета е какъвто трябва да бъде, а дано това да е знак, че все пак е наред всичко
Отговори с цитат
  #295  
Стар 3rd December 2009, 12:27
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

А какво ще кажете за даването на течности,глюкоза итн на новороденото?Питам,защото моя приятелка роди преди 6 дни,бебчето й има по-изразена жълтеница и вчера като са я изписвали са й казали да дава на детето глюкоза ,вместо вода Само че като чета,май времената са други и сега категорично отричат даването на каквито и да е течности до 6 месец камо ли захар,глюкоза.....та,тъпите лекари не са й казали дори какво количество трябва да поема и тя сега е в чуденка
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #296  
Стар 3rd December 2009, 13:21
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ами старите педиатри още препоръчват даване на вода със захар за жълтеницата. Това обаче вече е отречено. Даването на вода, та камо ли със захар не се препоръчва до н'ам си кога.
За жълтеницата трябва да стои на дневна светлина (например до прозореца), а ако има слънце, още по-хубаво. Ако го кърми, ще се изчисти скоро. По-нагоре Апото и Акулката писаха, че с акането се чисти също.
Отговори с цитат
  #297  
Стар 3rd December 2009, 14:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

С мен в болницата имаше една жена, чието бебе беше с доста тежка жълтеница. Та тя отвори темата и доктора каза, че водата със захар по никакъв начин не помага за очистването. Единствения начин е наистина слънце или лампите и дневна светлина и ядене. Като при нея държаха непременно да кърми, ама това предполагам е от болницата, която по принцип е привърженик на кърменето
Отговори с цитат
  #298  
Стар 3rd December 2009, 14:19
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Ами за съжаление,майката за която говоря,не кърми бебето,не защото няма кърма,а защото я отвращавала самата мисъл,дори не се изцежда,което е жалко ама тя си знае.... Апо,ти я кърмиш,а вечер е на АМ,нали така?А иначе чиста водичка даваш ли й
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #299  
Стар 3rd December 2009, 14:27
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

white_snake, дори и на АМ не е нужно да дава вода. Добре е да му прави адаптето с 1 деление повече водичка. Иначе съвременните педиатри отричат даването на вода - за кърмените бебета дори и до годинка. Ако настанат някакви адски жеги, може да му се предлага. Сокчета и чайчета даже не го и коментираме. Освен, че дразнят стомахчето, му създават фалшиво чувство за ситост (, както и водата, която подсладена може и да излъже някое бебе да я пие). Съвсем скоро след течността, бебето пак плаче от глад.

ЕДИНСТВЕНО някои дават по 1 глътка вода след млякото, да се изплакне устичката, за да не се развие млечница, но и това не е нужно.

Аз като една безработна Мара Подробна на раздела, а и с богат АМ-опит и по-малък кърмачески, имам мнение за всичко Ще видим на пролет как ще се справям :P
Отговори с цитат
  #300  
Стар 3rd December 2009, 14:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Уфф, и аз бях така с отвращаването... едва ли някой се е отвращавал повече от мен, честно връщала ми се е храна в гърлото само при мисълта за кърмене... И първите дни продължаваше да ми е много гадно, щото още и гърдите ми не бяха свикнали, буквално имах чувството, че от петите ми засмуква. Сега вече не ми е толкова болезнено, не мога да кажа, че го намирам приятно, но се насилих заради свинския грип и тая жълтеница... другата ми алтернатива щеше да е да я оставят в болницата и евентуално да й дават лекарства
Аз храня както ми дойде на акъла- след тоя експеримент с цеденето гърдите ми наистина станаха пак тройни и снощи например през нощта кърмих. Сутринта към 6 много ми се спеше, а тя искаше пак да виси 2 часа на гърдата ми, затова по едно време вече не я издържах, станах и направих мляко. От което изпи около 10мл, след един час повърна всичко и пак същата процедура отначало. Общо взето ако я оставя достатъчно дълго, ще се наяжда акто че ли само от кърма, ама аз нямам нерви и затова някои хранения накрая ги завършваме със шишето- изпива от него по 20-30 мл най- много и заспива.
Вода не съм давала, не знам, като че ли няма нужда, пишка на всеки 3-4 часа... моя мъж обаче за секунда да не го оставя, онзи ден й дал вода
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:27.