IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 15th August 2008, 11:56
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

За момента най-добрата и патентована техника за безиглена мезотерапия си се казва No-Needle Mesotherapy. Това което показахте не пише никъде да е безиглена мезотерапия. Мезотерапията е вкарване на коктейли от вещества в дълбоките слоеве на кожата с помощта на игли. Идеята на безиглената мезотерапия е подобни неща да не се употребяват и същите тези вещества да проникнат в дълбоките (подчертавам дълбоките!) слоеве със същата ефективност. Това се постига с електрически токове които са патентовани за момента. Процедурите траят около 30 мин. Кратки ефективни безболезнени. Такъв уред има при Д-р Лозанова в София. Веществата и уреда са си разработени от една фирма за да могат съвместно да дадат съответния ефект. Премахват се бръчки , локализирани мастни депа, целулит и пигментни петна по лицето и тялото.
Ето сайта на въпросния салон http://paula-fines.hit.bg/
Мисля че вече го има и в още една клиника в кв. Лозенец.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 15th August 2008, 11:59
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

Ето и тук информация за самия апарат на български - http://www.btl.bg/catalogue/No-Needle-Mesotherapy/
Отговори с цитат
  #43  
Стар 15th August 2008, 12:10
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

Радиочестотата си е радио честота. Няма събиране на специалисти на което да не я обсъдят. Аз присъствам на 90% от тези събития. Искам да попитам до каква степен прониква в самите клетки? И какво прониква , защото те използват каквото им падне ако не и само контактен гел.
Идеята на мезотерапията е да отвори водните канали на клетките и да вкара вътре съответните вещества. Ако Vela Smooth беше апарат за безиглена мезотерапия щяха да го използват и за премахване на бръчки. А реално той е антицелулитен. Syneron са доказан производител на уреди за фотоепилация и спа капсули. Но с този уред приличащ на прахосмукачка малко са се изложили Ефект сигурно има не знам. Но е далече от мезотерапия.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 15th August 2008, 12:54
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

geri, щом си била на такива обсъждания знаеш, че целта на РЧ енергия не е да вкара нещо, съвсем други са функциите й
И не гледай само Syneron, наистина той се използва само за процедури върху тяло, но РЧ енергия се използва отдавна и за процедури върху лице.
Най-просто казано тя предизвиква контракция на колагеновите влакна и стимулира фибробластите да образуват нов колаген. Резултатът е подобряване еластичността на кожата, изглаждане на бръчките и подмладяване на кожата.
Що се отнася до процедурите върху тяло, те не са само за намаляване на целулита и намаляване на обиколките (чрез предизвикано изпускане на мастни киселини от мастните клетки), а и подобряване еластичността на кожата в третираните зони на тялото.
Естествено мезотерапия и РЧ енергия са две абсолютно различни технологии, защо реши да намесиш Vela Smooth.
geri, хареса ми сравнението ти с прахосмукачка
Отговори с цитат
  #45  
Стар 15th August 2008, 13:06
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

Ами защото Celine питаше кое е по-добро малко по-нагоре. За това го намесих. Наитина апаратите общо нямат. Знам за радиочестотата че се използва, но доста спорове има по въпроса. Аз лично не знам със игурност вредно ли е не е ли - факт че не съм пробвала този уред. Другия съм За него мога да кажа със сигурност как действа и т.н.
Като цяло алтернатива на иглената мезотерапия е безиглената Vela Smooth не е
А за сравнението дано не съм обидила някой но просто на това прилича.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 15th August 2008, 13:11
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Аз до колкото съм в час от РЧ много добре се повлиява именно съединителната тъкан, мускултурата, а за вкарване на биологични вещества то си е или чрез йонизация и съответните контактни и серум гелове, иглена мезо ...и безиглена
Отговори с цитат
  #47  
Стар 15th August 2008, 13:16
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

И ултразвук също за вкарване Сега го рекламират за безиглена мезотерапия. Но то си е чиста физиотерапия, не навлизат дълбоко веществата
Отговори с цитат
  #48  
Стар 15th August 2008, 13:18
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от geri.etoile
И ултразвук също за вкарване Сега го рекламират за безиглена мезотерапия. Но то си е чиста физиотерапия, не навлизат дълбоко веществата
Мда! Именно! Важни са дълбоките слоеве за траен резултат!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 15th August 2008, 13:23
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Да не би да става на въпрос за козметичната мезотерапия като безиглена?
Защото дерматологичната мезо си е с игли до този момент
Отговори с цитат
  #50  
Стар 15th August 2008, 13:35
Аватара на geri.etoile
geri.etoile geri.etoile не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 54
По подразбиране

Ми виж линка по нагоре където е описан апарата. По принцип фирмата произвежда медицинска апаратура. И това си е един вид ново изобретение, за да се спре вече с това дупчене безобразно Ето пак линка -> http://www.btl.bg/catalogue/No-Needle-Mesotherapy/


Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МезотерапияЕфектиусложнения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:51.