IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd September 2010, 00:47
mrazq_qnkov mrazq_qnkov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 1
По подразбиране Важно! Не си махайте бенките при Д.Янков от Варна!

Мили хора. Случи ми се нещо ужасно. Имах едни малко по-големи бенки,трябваше да се махнат. Въпросния г-н Даниел Янков (пластична хирургия "дивна") ме убеди ,че няма как да се махнат с лазер и трябва операция. Направи ми я. Сега на мястото на бенките има двойно по-големи и зачервени белези,а мина почти половин година. В същото време посетих д-р Пенев в болница "Св.Марина". Отидох едва преди седмица,махна ми ги с лазер за някакви секунди,вече има едни бели точици заради разликата в тена,но нищо повече. А сега не знам какво да правя с белезите,наистина са големи,има опастност да станат келоиди. Темата както е съвет към вас да не отивате при този касапин не-човек Янков,който си свърши работата просто така между другото неосъзнавайки ЧЕ ТОВА Е ПЛАСТИЧНА ХИРУРГИЯ и всичко трябва да се прави внимателно,така и е апел за помощ - как мога да намаля белезите си? А белезите,както знаете са...за цял живот. Ужасно.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd September 2010, 07:15
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Все пак трябва да знаеш, че много дерматолози не препоръчват махане на бемки с лазер, тъй като има опасност да не се изчисти напълно бемката, а остатъка да се превърне в злокачествено образувание. Точно по тази причина се прави изрязване на бемката с част от околната тъкан, особено ако има съмнения, че бемката е потенциално опасна /това се преценява от дерматолог или онколог/, въпреки, че остават по-видими белези.
Белезите можеш да третираш с Дерматикс или Содермикс. С времето ще поизбледнеят и няма да се забелязват толкова.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd September 2010, 09:03
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране Re: Важно! Не си махайте бенките при Д.Янков от Варна!

Цитирай:
Първоначално написано от mrazq_qnkov
този касапин
Аууууууууууууу, това е доста тежка присъда, досега за този хирург бях чела само (или почти само) положителни мнения.

Защо не говориш с него и не опитате заедно да подобрите положението?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd September 2010, 09:17
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране Re: Важно! Не си махайте бенките при Д.Янков от Варна!

Цитирай:
Първоначално написано от mrazq_qnkov
Темата както е съвет към вас да не отивате при този касапин не-човек Янков,който си свърши работата просто така между другото неосъзнавайки ЧЕ ТОВА Е ПЛАСТИЧНА ХИРУРГИЯ...
Да бе , да...това са пълни глупости ! Янков е всичко друго , но не и касапин ! Сред лекарската гилдия се слави като много добър специалист , а и не само сред тях.
Аз си правих мамопластика при него , а след това се наложи и корекция (преди година , не по негова вина) и на гънката ,под гърдата (където е рязъл два пъти) сега няма АБСОЛЮТНО никакъв белег ...в смисъл изобщо не можеш да разбереш от къде е влязъл импланта...И това при положение , че само две седмици мазах с Дерматикс.
Ако твоята кожа е склонна да остава белези , той какво е виновен И щом е преценил , че бенката трябва да се махне оперативно , значи така е трябвало , най-вероятно
И по-добре с белег , отколкото няколко метра под земята
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd September 2010, 10:32
Сахара Сахара не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 79
По подразбиране

А да попитам в София, къде може да се премахнат бенки успешно.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd September 2010, 20:32
Harriet Harriet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 37
По подразбиране Re: Важно! Не си махайте бенките при Д.Янков от Варна!

Цитирай:
Първоначално написано от mrazq_qnkov
В същото време посетих д-р Пенев в болница "Св.Марина". Отидох едва преди седмица,махна ми ги с лазер за някакви секунди,вече има едни бели точици заради разликата в тена,но нищо повече.
На твое място щях свещ да паля всяка неделя, от мястото на тези бели точици (под които не е унищожен коренът на бенката) да не те "лепне" меланом.
А за д-р Янков, да ме прощаваш, ама няма да се съглася изобщо с теб! За година и половина ходене при него, всяка негово мнение, прогноза и резултат са се оказвали 100 % верни.
Отиди пак при него и си изложи оплакването, сигурна съм, че ще ти обърне внимание. Освен това д-р Янкова е прекрасен дерматолог (т.е. точно с бенките знае какво се прави и какво не).
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th September 2010, 19:53
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: Важно! Не си махайте бенките при Д.Янков от Варна!

Цитирай:
Първоначално написано от mrazq_qnkov
Мили хора. Случи ми се нещо ужасно. Имах едни малко по-големи бенки,трябваше да се махнат. Въпросния г-н Даниел Янков (пластична хирургия "дивна") ме убеди ,че няма как да се махнат с лазер и трябва операция. Направи ми я. Сега на мястото на бенките има двойно по-големи и зачервени белези,а мина почти половин година. В същото време посетих д-р Пенев в болница "Св.Марина". Отидох едва преди седмица,махна ми ги с лазер за някакви секунди,вече има едни бели точици заради разликата в тена,но нищо повече. А сега не знам какво да правя с белезите,наистина са големи,има опастност да станат келоиди. Темата както е съвет към вас да не отивате при този касапин не-човек Янков,който си свърши работата просто така между другото неосъзнавайки ЧЕ ТОВА Е ПЛАСТИЧНА ХИРУРГИЯ и всичко трябва да се прави внимателно,така и е апел за помощ - как мога да намаля белезите си? А белезите,както знаете са...за цял живот. Ужасно.
В Австрия по същия начин ги махат ,както въпросния Янков..Не е точно операция -просто ти изрязват с един инструмент като лъжица мястот на което е бенката.Да,белези има и те не се скриват ,но по това не можеш да кажеш че доктора е касапин
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th September 2010, 16:52
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Вижте сега, ОТ БЕНКА ДО БЕНКА ИМА ГОЛЯМА РАЗЛИКА !!!!!!!
Обикновенните хора не могат да направят разлика между образуванията си по кожата, и затова ги НАРИЧАТ С ЕДНО ИМЕ - БЕНКИ !!!!

Всъщност, образуванията по кожата са различни, имат различни имена , различен произход и различен малигнен потенциал, сиреч склонност към злокачествени изменения !

КОГАТО отидете на лекар за някоя от " бенките си", трябва да отидете при дерматолог, който се занимавава с това, който ще ви каже какъв тип е бенката. Ако е от склонните към изменение видове, то премахването й е задължително по условията на онкологичната хирургия - с голяма дълбочина и опредена широчина - за да е сигурно,че е до здраво. ако е от вид, който няма малигнен потенциал, то премахванетой може да стане " елегантно" и плитко - без особени белези...
Така че нещата не са еднакви, а ако лекаря е преценил,че премахването изисква по-голяма зона, то белега е неминуем !!!
Премахването на бенки с малигнен потенциал си е малко " касапска работа, но сигурна...

друг е въпросът, дали преценката е вярна, т.е може за една обикновенна и безопасна бенка да се напарви излишно голямо изрязване, или обратното - една неоценена като вид рискова бенка - да се премахне чисто козметично, но за сметка на това - опасно и неправилно....
Какъв е частния случай на потребителя/ потребителката аз не мога да знам, нито пък вие...най-вероятно и тя не е наясно, нито пък и е обяснено кои бенки кави са и как трябва да се махнат...не е сигурно дори,че и двамата, при които е отишла, са имали правилната преценка кои бенки какви са и как да махнат........аз поенже съм с много " бенки" и съм махала такива, когато имах проблеми обиколих 5-ма дерматолози в сф и всичките ми казаха различни неща за едни и същи бенки....докато накрая се престраших да отида в онкологията при " касапите" и не намерих една лекарка, която се занимава точно с това - диагностика на кожните образувания и рака на кожата, и сега за диагностика ходя само при нея, а за махането - при друг, но като отидеш з амахането с готовата диагноза и изискванията от диагностика за махането й, то няма проблем....
извинявам се за дългия пост, но не мога с 2 изречения да обясня толкова вани неща за един толкова маловажен на пръв поглед проблем....

в случая като извод от цялата пледоария - понякога за да е свършена работата както трбява, въпреки,че си естетичен хирург, трябва да действаш като " касапин"....

забравих друго важно нещо - винаги искайте хистология на премахнатите образувания....и нещо още по-важно - изрязаниТЕ с електронож или лазер образувания не могат да се изследват - ръбовете са обгорели и непоказателни за това какво е махнато....по този повод онколозите работят само със скалпели и конци ! Един белег 3-4- 5 мм, дори сантиметър, мисля че е доста по-маловажен от ВАШАТА СИГУРНОСТ !!!!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВажноНесимахайтебенкитеприЯнковотВарна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:03.