IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 19th August 2011, 13:11
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Само за изправяне на носна преграда,на един мой познат в клиника Каспела,са му взели 350 лв.Тази година е била операцията.В съчетание с естетична корекция-през здравната каса струва 950лв.Както гледам доста хора бъркат септопластика с ринопластика.Христо щом не си харесваш носа,значи ти трябва ринопластика,при която операция ще ти оправят както носната преграда,така и недостатъците,които имаш и отвън.Насочвам те към темата ринопластика при доц.Джамбазов.Има много изписано по тази тема.Остава ти да я прочетеш
Отговори с цитат
  #32  
Стар 19th August 2011, 13:16
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

[QUOTE=xristo8;689767]zdraveite imam izkrivena nosna pregrada sa6to i nosat otvan e leko garbav no tova ne e vsi4ko ve4er vazduxa mi spira sigurno e sanna apneq no za da stigna do neq iskam da napravq nosat si otvan i otvatre kajetemi i me naso4ete kam koi lekar da se operiram i to samo 4rez zdr osigorqvane 4akam vi[/ Предишното съобщение се отнася за теб
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10th March 2012, 18:33
swat4081 swat4081 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 2
По подразбиране проблеми с носа и носна преграда

Здравейте. Прочетох доста от коментарите в темите за проблеми с носа и бих искал да се намеся като човек с доскорошни дългогодишни проблеми в тази част на тялото. От много години страдам от хроничен синуит, като след различни лечения с капки и т.н. стигнах до хипертрофия на лигавицата /хронично удебелена/. В последствие се установи, че имам и изкривяване на носната преграда /което се оказа първоизточника на проблемите ми с носа - постоянно запушване, трудно заспиване, чести инфекции и пиене на антибиотици за лечение и т.н./. Това, което смело заявявам, че ме оправи не бяха нито капки, нито лекарства, нито китайска медицина, която също съм изпробвал, а "радиофреквентна функционална ендоскопска синусна хирургия". За някои може да звучи като нещо страшно, но всъщност става на въпрос за безкръвна операция на синусите чрез която ми беше изправена носната преграда, оперирана лигавицата, отворени синусите и изчистени полипите. Неща които по старият ендоскопски метод на опериране се извършват в три отделни операции. Операцията ми я правиха в гр. Плевен в клиниката „Св. Параскева” от доц. д-р Юрий Николов. Операцията е безкръвна и няма болка след излизането от упойка, а самото то стана за около 5-10 минути без гадене, световъртеж и всичко останало. Свалянето на тампоните също не е като при стария /кръвния/ метод, а не се усеща никаква болка, освен леко гъделичкане в носа. Препоръчвам на всеки, който има проблеми с носа и не е открил лечение да посети добър УНГ лекар, за да се диагностицира правилно състоянието му и ако има възможност да си направи тази процедура, за да се оправи. За нея знам, че трима лекари в България, които я практикуват към момента. Единият е д-р Николов в гр. Плевен, а другите двама мисля, че са в София и Пловдив, но не съм най-сигурен. Ако някой се притеснява от операции, уверявам ви, че аз самият съм преживял няколко, но като тази няма. Единствения минус за мен беше 48 часа след операцията до свалянето на тампонадата, тъй като се диша само през устата, но не е нетърпимо. Успех на всички с лечението на носни и всякакви проблеми.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10th March 2012, 19:03
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Тази операция не е нещо невиждано до сега , практикува се от доста време и не е привилегия само на някои доктори
Названието на операция е FESS (Functional Endoscopic Sinus Surgery ).
При теб запушването е било по скоро от синузита и полипите отколкото от изкривената носна преграда И изкривената носна преграда не предизвиква синузит или пък полипи!Между другото полипити рецидивират , така че очаквай пак да се върнат .

Ето тук има обяснения за операцията
https://entuk.org/ent_patients/nose_conditions/fess
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 11th March 2012, 11:52
swat4081 swat4081 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Вярно е, че този метод се прилага от поне 5 години насам, но аз не знам кои са другите специалисти освен Юрий Николов, които я прилагат (но знам, че има). А в интерес на истината постоянното запушване при мен беше в следствие на хронично удебелената лигавица. Синуита не беше постоянен, а само при възпаление (най-често от вирусни инфекции). Полипите пък се появяват в следствие на дългогодишните инфекции в синусите и задържането на бактерии в тях. И да, знам че могат да рецидивират, но само ако не са отстрарени добре. Колкото до кривата носна преграда, тя е първопричината за всички гореспоменати неща, защото ако не е крива и носната кухина се вентилира правилно, няма да се стигне до останалто. Доста съм изчел и разпитвал, а и от лекари го знам, че е така. Така, че ако някой има подобни проблеми, добре е първо да установи как му е преградата и тогава да види дали ще се излекува медикаментозно или без хирургия няма да стане. Но ако се стигне до операция, аз лично съветвам всеки, с който съм говорил на тази тема, да си направи тази безкръвна операция. В бъдеще може да измислят и още по-добри методи, но засега аз съм за този

Последно редактирано от swat4081 : 11th March 2012 на 11:54
Отговори с цитат
  #36  
Стар 29th November 2012, 15:25
aydan aydan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 3
Unhappy

Здравейте ! Моля Ви помогнете със съвет.Имам затруднено носно дишане поради девиация на носната преграда и хипертрофия на носната лигавица поради студова алергия.Минал съм през лекари от ИСУЛ и ВМА все доценти и професори.Всички ми казаха, че ако се оперирам ще стане по-лошо.Моля помогнете !!!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 29th November 2012, 15:38
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Защо да стане по-лошо? Какво точно казаха...?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 30th November 2012, 16:20
aydan aydan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 3
Unhappy

Поради студовата алергия, която имам след година-две носната лигавица пак ще набъбне и пак няма да можеш да дишаш.Лошата прогноза ми казаха : доц. Венцислав Цветков от ВМА , доц. Мелничаров от ИСУЛ,проф. Георги Едрев от Транспортна болница.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 30th November 2012, 16:27
aydan aydan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 3
Unhappy

Казаха ми , че ако се оперирам няма да съм доволен и ,че ще карам с носни спреове.Преди време във форумите попаднах на такъв човек ,който се оперирал и сега не е добре живеел с носни спреове, защото лигавицата му пак набъбнала/ хипертрофирала /.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 9th December 2012, 23:29
Jeimy Jeimy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 5
Smile

Здравейте !
Преди няколко дни бях на преглед в Токуда и се установи, че и аз съм за риносептопластика, тъй като от години дишам само с капки и имам също леко изкривяване по рождение вътрешно и външно. Бях се запътила към д-р Евстатиев, но се оказа, че той няма как да ми помогне в проблема с дишането и ме препрати при УНГ специалист. Там съвсем случайно попаднах на д-р Галя Георгиева. Не знам нищо за нея, ако някой има мнение, моля, нека го напише. Нейното заключение е, че имам нос - девиация на септума - умерено изразена на ляво, с криста по пода, двустр. хипертрофия и едем на конхите с леко ливидна мукоза; леко изразен гибус на носната пирамида. Мезоф - хиперемия и едем на лимфоид гранулации на зад. стена отоск - б.о. (преписвам го дословно от амбулаторния лист). Ако някой може в превод накратко да ми обясни колко ми е сложно положението, много ще съм му благодарна.
Според д-р Георгиева имам нужда от едномесечно лечение с 4 вида капки и едни хапчета, след което операция. Никъде не прочетох някой да се е лекувал/подготвял по този начин преди операция. Има ли такива? Стана ми странно, защото съм чела, че ако изобщо има шанс за медикаментозно лечение, то се прилага първо то и ако след него няма ефект, се минава към операция. Не бях чувала за такова като мойто.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
д-р златанов, доц. д-р юрий николов, мбал сердика

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Операциянаноснапреградасептопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:37.