IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 18th March 2013, 18:40
bobby.stoianow bobby.stoianow не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Ами то всъщност не беше точно кървене а често сълзене на една светла като розова кръв-рядка и постоянно се бършех до вчера а днес вече е по рядко сълзенето а и си излизат съсиреците.Обаче в началото не бях много наясно дали трябва изобщо да излиза някаква кръв от носа и затова попитах и тук за мнение при положение,че доктора като ме изписа каза,че веднага ще спре кръвта а и вчера все пак каза че всичко е нормално.Аз си го обяснявам от това че ми е рязано много от носа а и са си две операции все пак Септо и Рино.На мен носа ми бе адски крив и деформиран,просто не ми се иска да ви показвам Сега вече след интеренциите не мога да повярвам от резултата ,направо е супер
Отговори с цитат
  #52  
Стар 18th March 2013, 18:45
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Дай да видим дееее, при кой лекар се оперира?
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18th March 2013, 20:39
bobby.stoianow bobby.stoianow не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Ами ще кача снимки след като ми свалят лонгетата.Иначе се оперирах при Доц.М.Мелничаров от Исул.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 18th March 2013, 21:47
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Доц.М.Мелничаров от Исул.[/QUOTE]

Чувала съм го с хубаво, личния ми лекар ми го препоръча като най-добрия УНГ в БГ.. аз не бях го чувала, затова не го отразих.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 18th March 2013, 21:54
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Доц.М.Мелничаров от Исул.[/QUOTE]

Чувала съм го с хубаво, личния ми лекар ми го препоръча като най-добрия УНГ в БГ.. аз не бях го чувала, затова не го отразих.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 18th March 2013, 21:56
bobby.stoianow bobby.stoianow не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Доц.М.Мелничаров от Исул.
Цитирай:
Чувала съм го с хубаво, личния ми лекар ми го препоръча като най-добрия УНГ в БГ.. аз не бях го чувала, затова не го отразих.
Ами може,не случайно е завеждащ отделение в Исул все пак,а и той каза,че е правил 5000 операции,което си е доста

Последно редактирано от bobby.stoianow : 18th March 2013 на 22:02
Отговори с цитат
  #57  
Стар 22nd March 2013, 17:17
Jeimy Jeimy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 5
По подразбиране

А някой да е чувал за Петко Кабакчиев от Правителствена болница? УНГ специалист е. Имам записан час за операция, но инфото в нета не е много за него. Някой да се е оперирал при него ???
Отговори с цитат
  #58  
Стар 12th May 2013, 17:15
fifth_root fifth_root не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fifth_root Виж мнението
Здравейте!

Реших да споделя и аз за моята септопластика. До нея се стигна след спорт - занимавам се с Бокс и Киокушин, но на всички е известно, че Бокс и здрав нос е като Борба и здрави уши... Та след един удар лявата ноздра ми остана запушена. Първо мислех, че след време ще мине и е ефект от травмата, но това продължи с месеци, през които само капки ми помагаха, но да знаете - това не е опция, особено ако са с Ксилометазолин - изсушава лигавицата, а и носът привиква към капките! След преглед се установи, че ми е изкривена носната преграда. Реших да се оперирам в ИСУЛ, като ме прегледа детски УНГ - д-р Попов. Предложи ми процедура по изправяне на носа, но така или иначе се отнесе некоректно с мен, забрави да ме запише за операция, а после разбрах и много други негативни неща за детското УНГ в ИСУЛ от колеги. Та се пренасочих към ВМА и д-р Златанов.

Операцията е безплатна, здравната каса я поема, но аз бях изнуден да дам и 600 лв. за избор на екип, което всъщност е опция на пациента, но не е задължителна. М*йната му, дадох ги! И всъщност не бях опериран във ВМА (където само платих), а в МБАЛ Сердика. Операцията беше септопластика, не чупене, както ми предлагаха в ИСУЛ. Направиха ми я на 7-и февруари, сега съм с тампони в носа, които ще свалят във вторник. Иначе се отнесоха добре, болницата е чиста, не съм плащал нищо допълнително. Ще пиша пак как се чувствам и за резултата известно време след като ми свалят тампоните. За момента преглъщам трудно. Беше ми казано, че за да усетя ефект от операцията трябват минимум две седмици и сигурно е така - все пак носът е много кръвоснабден, има много секрети, явно е до време, за да мине. Ето и линк към кабинета УНГ в болницата, описани са д-р Златанов и доц. Цветков като външни консултанти, а тримата от снимката се занимаваха отделно с мен: http://www.mbalserdika.com/site/archives/230

Не е страшна процедурата, за предпочитане е от това да се задушаваш цял живот, особено ако и спортуваш активно, както аз! Не насърчавам никого да ходи на конкретно място, казвам го с добро - не се колебайте, изберете лекар по ваш избор, за да ви олекне! Най-малкото затрудненото дишане влияе на сърцето и белите дробове (което всъщност никак не е малко), а е възможно и да ви заглъхнат ушите, което е дразнещо също.
Макар че пиша три месеца по-късно, промяна усетих още на втората седмица. Вече дишам нормално, но имайте предвид, че носната преграда се нуждае от поне половин година, за да заздравее, заради което усещам лека болка при по-силен натиск. Болка, която само да индикира, че още трябва да внимавам, не е нищо непоносимо. Въпреки това отново съм в залата, но се пазя с каска този път, не че е пълна гаранция, но това е мой избор. Също така имам малко повече секрети, които понякога просто трябва да продухам, за да ми поотпушат носа, но това е, защото и лигавицата е много чувствителна и също се нуждае от много време, за да заздравее напълно. Та от моя опит - това е и умишлено си цитирам предния пост.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 6th April 2014, 17:26
dolphine1 dolphine1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, мен ме оперираха по същата схема - във ВМА кеша, а после в Сердика. Операцията бе в петък наобед, нищо не усетих, а ме изписаха събота сутринта. От два дни имам сълзене на кръв и секрети и се налагам да сменям марли през час , когато е ден и през два часа, когато е нощ. Д-р Златанов ме оперира, доволен съм, но ме притесняват тези секрети и утре ще отида на профилактичен преглед.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 8th February 2015, 10:11
skn skn не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2015
Мнения: 1
По подразбиране

здравеите моят нос беше спукан от една безобидна игра с приятел ... лек спаринг , но тои не си спря ръката и ме удари точно в носа без да иска отстрани от дясно, чу се силно изпукване и изтече кръв от другата страна на удара .. оказа се че точно тази страна която кървеше беше запушена и докторката с някакъв инструмент с които натисна кам другата ноздра силно няколко пати и я отпуши на място ,като преди това ми завря памук с упоика в същата ноздра за около 10тина минути, въпросът ми е минаха 2 седмици и аз виждам лека промяна в носа външна дали е от оттока... и ако спадне ще се оправи или ще си остане така , някои по нагоре зададе много точен въпрос по горе дали след разместване на носната преграда има външно изкривяване...
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
д-р златанов, доц. д-р юрий николов, мбал сердика

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Операциянаноснапреградасептопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:41.