IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 12th February 2007, 12:06
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

Може би проблема е, че въпросният медикамент не е за постоянна употреба, а само за хора за които принципно не хъркат. Подготвям се за експеримента и аз. Дано при мен ефекта да е по-дълготраен.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21st June 2007, 07:31
velvet_81 velvet_81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 17
Изпратете съобщение чрез ICQ до velvet_81
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от seadd
Здравейте, имам един въпрос във връзка със статията от горния линк. Някой оперирал ли се е, или пък негов близък? Кажете за самата операция, каквото и да е..Все пак не само искам приятеля ми да спре да хърка, но и да знам, че всичко е безопасно и дава резултат. Иначе няма смисъл да се подлага на това. А и ако се извършва само във Варна, трябва да знам, че си струва, тъй като не сме от там
Тоест, каквато и да е инфо, свързана с тази интервенция, ще ми е от полза.
Блаодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 21st June 2007, 07:56
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

Ще започна от това, че наистина май се оказва, че Snoorise нама дълготраен ефект.Трябва да се увеличава дозата.

Относно операцията: оказа се че може да се направи и в ИСУЛ и в Пловдив, за съжаление забравих в коя болница.Със сигурност има сайт и след по упорито търсене ще успеете да я намерите.За мен това е твърде рестриктивен метод.Препоръчвам преди това да се направи полисомнография.Такова изследване може да се направи в "Св.Наум"- 4-ти километър и знам и една частна клиника в Бъкстон. В "Св.Наум" ще искат да направят 2 изследвания за 2 нощи, което струва 300 лева.В частната клиника ще направят 1 за 300 лева.Резултатът е един и същ.В частната клиника изследването е съпроводено и с видео наблюдение.След провеждането на изследването и в зависимост от резултата се назначават и мерките за предотвратяване.Единият от начините е с едно апаратче което подпира небцето и пречи на хуркането.Ако проблема е по-сериозен се препоръчва спането с нещо като инхалатор. Слага се маска на носа и устата, която е свързана с тръба към устройството.

Ако имате още въпроси ще Ви отговоря. На мен ми предстои да си направя полисомнография.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #34  
Стар 21st June 2007, 09:44
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

На нас ни предлагаха във Военна болница операция срещу хъркането и доктора каза,че била изключително проста и с изключително добър резултат!Много ни убеждаваше тогава,но ние бяхме отишли за друго и не обърнах много внимание...Не е била безкръвна със сигурност,ама какво от това... Поинтересувайте се в някоя голяма болница,където живеете,може да ви улесни живота много
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #35  
Стар 22nd June 2007, 06:41
velvet_81 velvet_81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 17
Изпратете съобщение чрез ICQ до velvet_81
По подразбиране

Благодаря ви От Стара Загора сме, така че евентуално варианта в Пловдив ни устройва. Това за апаратчето нещо ми се струва не много удачен вариант. Не че знам за какво става дума точно, но спане с апаратче си мисля че няма да му хареса (и е нормално). Но си прав, Сесито, че първо трябва да се направят изследвания. Може би ще помислим за полисомнографията. Естествено няма да избързваме с операции.Но това за безкръвната операция така ме обнадежди че просто нямам думи
Много е кофти, че не мога да си го гушкам... Защото на сутринта няма да мога да си отворя очите, за да ида на работа, както и той. А и ще се чувства гузно сигурно..Затова засега поразреждаме спането в едно легло. Както и да е
Просто искрено се надявам, че има изход, и то ефективен и дълготраен - все пак ми е мил и не искам да се подлага на такива неща, а след 2 месеца пак да е същото.
Не е с наднормено тегло, но пуши. Майка му обаче казва, че го е чувала да хърка още на 18-20, така че едва ли е и от това...Тя е лекар и говорихме за премахването на трета сливица (защото той има) - според нея при зрелите вече хора, това не спира хъркането, а само ако се направи докато е малко детето. Незнам...
Ако има и други мнения (особено на преминали през този етап, и то успешно)ще се радвам да ги споделите тук
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22nd June 2007, 09:53
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

Velvet, все едно слушам моята приятелка. И ние спиме разделно, поради шума който вдигам.Обикновенно аз съм този който се премества в другата стая.Хубавото при нас е, че тя спи повече от мен, така че аз като се наспя се връщам в леглото при нея.Недейте да правите нищо без да сте направили полисомнография.Вярно скъпичко идва, ама поне ще се разбере каво поражда хъркането.Ако положението не е тежко, може да му предпишат да си слага само шина в устата, която да поодържа небцето.Надявам се да споделиш евентулните резултати.Попитайте в Стара Загора, може и там в болницата да правят полисомнография.Успех.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #37  
Стар 22nd June 2007, 10:07
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

Малко смях:

Миналата година лятото попаднах на Ахтопол.Трябваше да спя в една стая с приятелка на мойто гаже, която ми е и колежка.Когато ни видя двамата, хазайката каза, че няма проблем ако искаме да съберем две легла.Тогава колежката каза: Няма нужда, той много хърка, искам да съм по-далече. Хазайката отвърна:Няма нищо мойто момиче, то се свиква.Аз се научих и вече 20 години си спя до моя.

Така, че ако няма резултат, предлагам да се проведе един курс при хазайката от Ахтопол, за жените на които хуркането им пречи.В крен случай.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #38  
Стар 13th March 2008, 12:04
shturcho shturcho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 2
Изпратете съобщение чрез ICQ до shturcho
По подразбиране

Вдигам темата с въпроси за актуална информация:

В крайна сметка, някой може ли да сподели впечатления от такава операция, свои или на близък/познат? Все някой се е решил...
Каква е ползата и какви са страничните ефекти?
Къде в Пловдив се прави полисомнография?
Някой възползвал ли се е от алтернативни методи и има ли полза?
Защо на толкова разпространен проблем се обръща толкова малко внимание в България? Според мен не всички специалисти УНГ са наясно за какво става въпрос...
Отговори с цитат
  #39  
Стар 17th March 2008, 12:34
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

За алтернатива, временно ползвах Snoreeze. След третия месец ефектът започна да намалява, според данни от "преките" наблюдатели. За сега нямам смелост да се подложа на каквито и да е експерименти.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #40  
Стар 18th March 2008, 09:15
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Да споделя личен опит.
До преди 2-3 години мъжът ми хъркаше ужасно много (и силно ). Появиха се проблеми с косата, ходи и прави изследвания за стафилококова инфекция. Оказа се, че титърът е много над нормалното и започнаха да му бият ваксина. Три пъти седмично в продължение на 2 или 3 месеца. Факт е, че в момента мога спокойно да деля едно легло с него, без на сутринта да се чувствам парцал. Не казвам, че хъркането спря съвсем, но сега е в рамките на поносимото.
Знам, че няма такова нещо като 'стафилококова ваксина' (за справка Гугълчо), но това, което направиха в амбулаторията свърши работа.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощсрещухъркането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:08.