IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th June 2008, 18:23
Аватара на cvety
cvety cvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: sofia
Мнения: 126
По подразбиране упражнения за долни коремни мускули

здравейте хора

искам да си прибера коремчето / тичам, хранителен режим и упражнения и свалих 9кг и съм добре вече, но пуст корем /. Правя упражнения за корем,които имат наистина голям ефект, НО само или най-много върху горните коремни мускули.

някой знае ли някои упражнения които стягат долните мускули??? плс.споделете
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th June 2008, 23:01
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Ами аз често лягам на земята и си вдигам краката - изпънати ръце до тялото - и трябва приблизително да са успоредни на Горната част на тялото
или от ТИлен лег (опа от методиката по физическо ми е останало това понятие )
както си правиш коремни преси за горна час само че едновременно с горната част вдигаш и крайниците и ги свиваш в коленете , като целиш да се срещнат Лакът-коляно
Може и да седнеш на стол , изпънати долни крайници и леко да са свити в коленете , може и да са свити повече както ти е удобно и ги подвигаш подвигаш стремейки се да ги доближиш до гърдите
Това се сещам от серии в домашни условия
има и една индийска коремна преса
ако намеря линк ще ти пратя
Надявам се да съм била поне процент полезна
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th June 2008, 12:19
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

Ето тези:
http://youtube.com/watch?v=F4AepvP8q...eature=related
http://youtube.com/watch?v=FtDhX8hSTQc
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th June 2008, 15:24
Аватара на cvety
cvety cvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: sofia
Мнения: 126
По подразбиране

Много ви благодаря да знаете
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th June 2008, 20:30
Касабов Касабов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Да стегнем корема в домашни условия.
Тук ще изброя някои упражнения които според мен са добри и лесно приложими у дома.

УПР1

1.Легнете със стъпала,плътно на пода,и свити на 90 градуса колене.
2Вместо да поставите ръцете си отсрани на главата,хванете тежест на гърдите си.
3.Бавно се свиите нагоре и после се върнете в стартова позиция.

УПР2

1.Легнете по гръб и изправете крака нагоре,така че питите да сочат към тавана.
2.Поставете раце зад ушите,с разперени навин лакти.Задържайки краката си изправени,бавно се свийте нагоре и наляво.
3.Спуснете се обратно надолу и повторете надясно.Редувайте наляво и надясно по време на сериите

упр3

1.Легнете по гръб и поставете ръцете в юмруци под таза си,от двете страни на опашната кост.
2.Задръще краката си изпънати и стъпалата едно до друго,и ги изправете така че петита да посочат тавана ,а таза да се повдигне няколко сантиметра от пода.нА върха на движението извийте таза си надясно,така че стъпалата ви да сочат наляво.
3.Спуснете краката си към стартовата позиция и повторете движението,този път извийте таза си наляво

упр4

1.Хванете дъмбел в дясната си ръка с надхват и отпуснете ръката пред дясното си бедро.
2.Застанете на левия си крак,повдигайки десния с около 30 см от пода ,назад
3.Посегнете надолу и с дъмбела докоснете пода от вътрешната страна на лявото ви стъпало,като се наведете и извиете торса си наляво.
4.Изправете се и протигнете дъмбела над дясното си рамо,като свиете лявото си коляно и се извиете надясно.Дръжте дясната си ръка изпъната,а дясното стъпало няколко см отпода.
5.Направете пауза,после се наведете напред и повторете

упр5

1.Легнете по гръб със свити колене и стъпала,плътно на пода.Хванете с 2 ръце лека тежест(дъмбел,2л бутилка с вода)и я поставете на гърдите си.
2.Вдишайте ,като повдигнете тотса си от пода
3.Върнете се в стартова позиция и изпълнете следващото повторение,без да оставяте гърба си на пода.
упр6

1.Седнете на пода с ъс свити колена и стъпала,плътно на пода.Изпънете ръце пред гърдите си с дланите надолу.Наведете се назад,така че торсът ви да образува ъгъл от 45 градуса с пода.Извийте се наляво колкото можете и направете пауза.
2.Направете същото движение в обратна посока и се извийте надясно,колкото можете.Когато зайкнете,дръжте лека тежест в ръцете си,докато правите това.

упр7

1.Легнете по гръб с протегнати към тавана ръце и крака
2.Бавно повдигнете главата и раменете си.Когато се свиете нагоре,посегнете,колкото може по-високо с пръстите на ръцете:после се върнете към стартова позиция.

упр8

1.Легнете по гръб с изпънатикрака,пети,повдигн ати няколко см от пода,и ръце от двете страни на тялото.
2.Задържайки ръцетеси,успоредни на пода,повдигнете торса и краката си така,че да образуват буквата V .
Когато се повдигнете,свийте колене и ги издърпайте към гърдите си;после се върнете към стартовата позиция

упр9

1.Застанете в стандартна поза за лицева опора
2.Повдигнете едновременно дясната ръка и левия крак.Задръжте та 3-5 сек.Това е едно повторение
3.вЪРНЕТЕ СЕ В СТАРТОВА ПОЗИЦИЯ,после повторете,този път повдигайки лявата ръка и десния крак.Редувайте,докато изпълните всички повторения.Бъдете сигурни,че правите еднакъв брой повторения с всяка ръка и крак

упр10

1.Легнете по гръб,със свите колена,стъпала,повдигнати от пода и разперени настрани ръце на нивото на раменете
2.Задържайки главата и врата си отпуснати,използвайте долните си коремни мускули,за да повдигнете таза към гръдния кош.Бавно спуснете таза обратно към изходна позиция.Когато леко докосне пода,повторете

Ами това е за сега,има още доста упражнения за корема, но по нататък.
Тук не споменавам за стандартните упражнения и пози защото си мисля ,че ги знаете.Жена ми ходи на фитнес месеци наред ,и много рядко имаше мускулни трески.От няколко седмици аз я тртенирам,без инструктор,и не може да стане от леглото.
Успех
__________________
WWW.SILABG.COM
5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th June 2008, 15:05
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

А някой може ли да даде компетентно мнение кои храни трябва да се избягват, за да се засили ефектът от упражненията за корем?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th June 2008, 16:33
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Ми то по принцип трябва да се избягват въглехидрати и мазнини - животински основно - а с растителние да не се прекалява
Или сега и въглехидрати да изреждаме?
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th June 2008, 16:43
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Не, благодаря за готовността. Аз имах предвид нещо по-специално, то другото е ясно.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th June 2008, 16:56
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

По-специално?
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd August 2008, 18:54
Аватара на cvety
cvety cvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: sofia
Мнения: 126
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Allure_

http://youtube.com/watch?v=F4AepvP8q...eature=related упражненията тук са чудесни за оформяне на долните коремни мускули-препоръчвам ги на всички-голям ефект имат върху мен...доста голямо натоварване се чувства и имат ефект...аз ги комбинирам с коремни преси и още две упражнения
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: упражнениязадолникоремнимускули
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:12.