IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd December 2009, 22:33
priceless priceless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране 15 кг за 1 месец?

Съжалявам, че пускам темата и тук, но в другият раздел вече втори ден никой не й обръща внимание, а спешно се нуждая от съвет Трябва ми помощ! До Януари трябва да сваля околко 10-15 кг, поне така ми показа по изчисления... иии от седмица насам правя коремни преси и въртя колело вкъщи. В момента точно нямам възможност да бягам за това искам да ви помоля ако може да ми предложите още някакви упражнения за вкъщи, които да допринесат за по-бърз ефект. Знам, че тия неща не стават от днес за утре, но наистина ми е много важно до Януари да изглеждам както трябва Sad Проблемът ми е главно в корема и донякъде в бедрата... Ще се радвам ако ми препоръчате някакъв режим за бързо отслабване
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd December 2009, 22:42
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Много са, аз не бих се радвал, ако ти препоръчам такъв режим, по-добре забрави
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd December 2009, 22:58
neli_sf neli_sf не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 74
По подразбиране

15 кг от колко?
А и от колкото и да е - ще ти се разхлопа сърцето, като за начало, другите негативни и нездравословни последици ще ти ги припомни здравият ти разум (надявам се).
Няма по-важно от здравето ти - просто няма такова събитие!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd December 2009, 23:59
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

пробвай японското чудо макар че последствията от това рязко сваляне на килограми ще са ужасни ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd December 2009, 12:11
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

По-хубаво да пробва Дюкан. Там поне се яде повече от Японското чудо.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd December 2009, 13:56
priceless priceless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

От 75 кг трябва да смъкна да не са 15 ама поне 10.Знам, че е много вредно толкова рязко и с глад да се свалят килограми, защото после се качват двойно ама какво да се правя като се в последния момент се сещам... Знам, че не е полезно и за организма да се гладува ама за първи път от 3-4 години насам съм си наумила, че ще ги смъкна та каквото ще да става... Вече седмица и отгоре почти не хапвам - през 1-2 дни по малко супа ям само, правя коремни сутрин и вечер и въртя колело сутрин и вечер... Смъкнала съм малко ама съвсем мъничко и се надявам до началото на Януари да смъкна поне 7-8 кг...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd December 2009, 14:01
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

Колко килограма искаш да станеш точно и по какво има януари, че дотогава трябва да си слаба ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd December 2009, 14:08
neli_sf neli_sf не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 74
По подразбиране

Да загубиш 20% от теглото си за толкова кратък срок ...
Радвам се мотивацията ти, но бъди разумна !
7-8 пак са много. С гладуването ще си навлечеш проблеми - със жлъчката, със стомаха, с кръвното- респ. сърцето, виене на свят, гадене, ще имаш нередовен стомах, следват хемороидите, и най-лошото - после ще има йо-йо ефект.
Ще се радвам, ако не се случи нищо от гореизброените, но това би могло да стане само ако си от друга планета.
Всички искаме да блеснем с момичешка фигура на коледното парти, но не го прави на всяка цена.
Успех!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd December 2009, 14:41
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

^ Какво толкова има януари, че е толкова важно да слагаш такъв срок за сваляне на килограмите?... Също не ми е ясно как ги изчислявате тези килограми дали са 5, 10, 15 и подобия?

Гладувания се правят само с лечебни и профилактични цели. Не смятам, че това което правиш е правилно. Ще ти обясня как се процедира при 1 диетолог. Първо се правят изследвания за здравословното състояние. После се взимат предвид възраст, височина, тегло, двигателна активност, консумирани храни, хранителни навици, сън, оценка на структурата ти, подкожни мазнини, и т.н. На базата на това се правят корекции като се изчистват грешките, които допускаш... Оттам нататък всичко, което прави диетолога са наблюдения. А всичко си зависи от теб. Щом 1 път си се докарала до сегашното си състояние, значи ти куца режима. Предвид, че не си гладувала от 3-4 години и нямаш тренинг, защо точно с гладуване?

Това, което мога накратко да те посъветвам е:
1. Закусвай, обядвай, ако вечерта си гладна - салата с ниско съдържание на въглехидрати, или плодове. В случай, че усещаш умора в себе си - кис. мляко или кълнове.
2. Течности - по 2-3 литра на ден минимум. Щом целиш такова отслабване даже минимума ти трябва да е 3л.
3. Движение - при много жени проблемите идват оттам. Липсата на движение забавя кръвообращението и някои телесни фукнции (напр. отделителните). Оттам идва и наслагването на отпадъчни материали и шлаки.
4. Дишане - гледай винаги да е добре проветрена стаята, в която си. В домашни условия можеш да правиш и дихателни упражнения.
5. Каляване - прави си контрастни душове, когато излизаш за кратко навън може да се облечеш и по-леко. Все пак гледай да НЕ ти изстива кръста и зоната около бъбреците.
6. Сън - нормалният сън трае от 6 до 8ч. След това се води, че има неблагоприятен ефект - тялото задържа течности прекалено дълго, забавят се метаболизма и телестните функции.
7. Храните - тук всичко зависи от това как си се хранила до момента и какви са ти вкусовете. Така на сляпо не смея да съветвам нищо.

Успех.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 3rd December 2009, 14:56
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Забравих да попитам какво е колелото ти? Велотренажор или велостипед със трейнър (стойка)?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кгзамесец
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:50.