IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 28th March 2007, 17:59
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Аз не искам да ти се меся в лечението, ама всяка година ли ще пиеш лекарства? Според мен става въпрос за недоизлекувана стара инфекция, но тука в момента само си гадаем. Ако даже мъничко от старата инфекция остане, гъбата започва да се развива отново. Както и да е- успеха с таблетки е около 80 процента. Ние добавяме и Loceryl 5% за да направим 95%- успешност на лечението. ДАже първо започваме с Лоцерил и ако нищо не стане след пробата, едва тогава се предписват лекарства като Ламизил и Споранокс.

Ако все пак решиш да потърсиш Лоцерила, ще ти обясня допълнително, ако искаш, как се ползва, макар че, всяка кутия си има упътване. Лак за нокти, педикюр в салон, обуване на чужди чехли и обувки,много тесни обувки, които постоянно ти притискат ноктите- всички тези фактори спомагат за гъби на ноктите. Но все пак най- сигурния начин за заболяване е удряне на нокътя- травма прави ноктите много податливи на гъби, простото защото хематома, които се образува между нокътя и нокътното легло е идеална среда за "отглеждане" на гъбички.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th March 2007, 18:03
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Апо, за парното не се бях сетила)), ама по-добре си изчакай слънцето все пак, така със сигурност няма да си стопиш обувките. Или просто ги обтрии от вътре с парче напоено в слаб оцетен разтвор и ги остави да изсъхнат добре- пак ще е нещо.

Нели4ка, а ръцете ти и те ли са така? Постоянно мокри или само краката?
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #23  
Стар 28th March 2007, 18:16
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
Нели4ка, а ръцете ти и те ли са така? Постоянно мокри или само краката?
Да и ръцете все ми се потят.Някой ми беше казвал,че е на нервна почва,но пък толкова години......
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28th March 2007, 19:38
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

Слънчислава,ще съм ти много благодарна ,ако ми обесниш за това лекарство,как се ползва,колко дълго и да ли това е и медицинското му наименование,за да пробвам да го намеря тук
Отговори с цитат
  #25  
Стар 29th March 2007, 07:47
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Името на лекарството е Loceryl 5% nail polish, на английски, на немски Loceryl 5% nagellack- не съм сигурна дали го написах правилно. Както и да е, потърси го това лекарство е доста известно и както виждаш се маже на ноктите като лак. В кутийката, ако видиш в линка, който съм пратила, има пластмасови апликаторчета, пилички за нокти, самото лекарство в мъничка бутилчица и едни опаковани марлички, напоени със спирт. Най-добре ще е, ако изрежеш цялата заразена част на нокътя или поне до където можеш. Ако не можеш да изрежеш, използвай пилите, за да "отвориш" нокътя, за да може лекарството да достигне до всичките гъби и да започне да ги лекува. Веднъж като намажеш с лекарство, оставяш така за една седмица. Изтриваш лекарството с лакочистител, с пилата пилиш гъбата и ноктите(ако има какво да се пили) и дезинфекцираш със спиртната марля, и слагаш пак лекарството, като покриваш целия нокът и нокътното легло също, до колкото можеш. И всичко това веднъж седмично. За да израстне един нокът на големия пръст на крака са нужни 10-12 месеца.

Дано да ти помогнах малко поне. Истината е, че тея гъби искат постоянство докато целия нокът израстне здрав.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #26  
Стар 29th March 2007, 08:43
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

Благодаря ти, Слънчи! Провериh, тук го няма,предложиха ми Батрафен лак.ще помоля да ми го потърсят v Бг,ако не ще моля да ми го изпратят от Англия,стига да го дават без рецепта
Отговори с цитат
  #27  
Стар 29th March 2007, 10:29
jiko jiko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Бургас
Мнения: 31
По подразбиране

Батрафена го има във всяка Аптека. 30лв. Но има и едно друго лекарство
но не знам как се казва. Приготвя се в Аптеките който приготвят лекарства. Питаи лекар. На йодна основа е.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 30th March 2007, 09:26
sara81 sara81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 63
По подразбиране

аз искам да ви попитам дали можете да ми кажете това ,което ми се получи дали са гъбички или нещо друго,защото ходих при личната лекарка и тя се зачуди какво може да е,но почти отрече да става въпрос за гъбички,та..на единият палец на крака ми се получи подутинка точно зад нокътната плочка или по-точно казано получи се все едно живеца ми се поду и стана болезнен при пипане или като нося по-остри обувки.в същото време самият ми нокът е един такъв релефен и спря да расте изобщо всички нокти на останали пръсти си ги режа,само този си седи личната лекарка ми каза да го мажа с йодасепт на крем,ако не се лъжа и проблема сподутината изчезна,но нокътчето ми така и не продължи да расте,а сега е станал по-жълт/може и от йода да е/.и сега се чудя дали това не са гъбичкиуно нямам абсолютно никакви признаци или проблеми с краката,около другите нокти или дори около този.нито сърбеж,нито подуване или зачервяване
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th April 2007, 10:06
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

sara81, това с йодасепт е било добре за лекуването на възпалението, следствие от възпалена раничка или пришка от неудобни обувки. Но може би освен това възпаление имаш и гъбички. Често гъбичките на краката деформират ноктите, но също така нокътът ти може да е релефен от удар. Не ходи при личния лекар, той не е "специалист по всичко" и може да даде само общи насоки, най-добре отиди на дерматолог.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 27th December 2007, 14:40
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sillygirl
Извинявам се, че изваждам толкова стара тема,но искам да попитам за габичките на ноктите на краката.
Миналата година имах,пих три месеца Ламизил,от които имах всички възможни странични ефекти,без загуба на апетита/за съжаление/ и сега пак ме очаква същото.
Та искам да попитам,с какво е най добре да се дезенфикцират обувките и за всички предпазни мерки преди и след появата им
аз пия 3 месеца Фунголон по 2 капсули на седмица,трябва да се пие 6 месеца,2-те капсули ги купувам за около 6.50.облекчиха ми се сърбежите,даже изчезнаха,сега нокътчето ми израства и има разлика
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Препаратгъбичкинакраката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:12.