IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th May 2013, 13:15
cvqt.lilav cvqt.lilav не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 2
По подразбиране Аборт

Здравейте!
Никога не съм вярвала, че мога да съм в подобна ситуация. Бременна съм (някъде около 5 г.с. по мои изчисления) и нямам никакво намерение да задържа embriona, тъй като с приятеля ми сме все още студенти (при това аз съм първа година и то в чужбина) и и двамата не мислим, че сега ни е времето да ставаме родители. Също така родителите ни не биха го приели и ги разбирам напълно, затова сме решили да направя аборт без да казваме на никой. Проблемът е, че не съм в България и ще се върна чак след 6 седмици. А тук абортите са безбожно скъпи и не мога да си ги позволя без нашите да разберат. Плана ни беше това да е първото нещо, което да направим когато си дойда, но не искам да чакам толкова дълго, страх ме е (а и ако си проличи корема!??).. Искам това да приключи възможно най-скоро. Мисля да си дойда тайно в БГ след 3 седмици за два дни и с приятеля ми да да отидем в клиника и всичко да приключи. Но тук идват въпросите: къде, при кой доктор, и изобщо може ли за толкова кратко време да се организира нещо подобно (предполагам, че трябва да отида на преглед, да ми се направят изследвания, да ми се насрочи дата.. а всичко това отнема време, а аз буквално ще имам по-малко от ден и половина)... Има ли вариант в който просто да си запиша час предварително и да отида и всичко да приключи в рамките на един ден? Предполагам, че от прочетеното ще ме помислите за някаква малка пикла без акъл. Аз самата осъзнавам в колко абсурдна ситуация съм се забъркала и не мога да повярвам, защото с приятеля ми не сме някакви необразовани цигани, които не знаят как да се пазят. Но се оказва, че може да се случи на всеки. Не ме съдете за решението ни да не казваме на родителите си или да не правя аборт в държавата в която съм в момента, моля ви. Така или иначе няма да го променя, нито ще си съсипя бъдещето и образованието, или отношенията с родителите ми. Решила съм да го направя, искам просто повече информация за тази процедура.
Благодаря Ви предварително за отговорите!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th May 2013, 23:52
Pro-Life Pro-Life не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 2
Exclamation Решение за цял живот

Мила, ти може би вече си решила да провалиш живота си с решението, което си взела. Ако някой иска да ти помогне с информация как да абортираш новия живот в теб, то би бил съучастник в премахването на "ембриона" както го наричаш ти и всички последствия от това. И защо му е да го прави, освен ако не иска да ти навреди (защото абортът е сериозен риск) или за да оправдае свои предишни действия и емоции? Ако ти искаше новия живот в теб да остане, то тогава сигурно щеше вече да го наричаш "детето ми" и сигурно щеше вече да си мислила за име, дори две, защото още нямаше да знаеш дали е момче или момиче. Но сега не го искаш и обстоятелствата са други... а нищо не е различно вътре в утробата ти. Разбирам, че живееш в чужбина и вероятно четеш английски. Потърси информация за Post Abortion Stress Syndrome, и виж колко жени свидетелстват за състояниеъо си след аборт. Някои от тях са били в постоянни депресии, други влизат в злоупотреба с алкохол и наркотици, за да подтиснат вината и болката си от аборта, и т.н. Решенията за цял живот, които се вземат бързо или под натиск често може да не са правилните.

Ето как изглежда "ембриона" в теб:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...35703870_n.jpg
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th May 2013, 13:04
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цвят лилав. Абортите се правят бързо, за един ден. Отиди на лекар да ти запише час и цялата процедура става за един ден. относно моралното отношение към абортите - за мен е по-добре един премахнат ембрион, отколкото дете, което да расте при родители, които смятат че то е грешка и не са готови да го отгледат с цялата обич, която то заслужава.
Вече сме в 21-ви век и абортите са една много честа и лека превенция. Аз съм правила аборт и нямам никакви проблеми и последствия от него.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th May 2013, 17:00
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Напълно подкрепям мнението на Шоки.
Сега абортите стават много бързо, днес ти констатират бременност, а на следващия ден правиш аборт, за два дни е цялата работа.
От кой град си?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th May 2013, 01:17
Pro-Life Pro-Life не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 2
По подразбиране

"честа и лека превенция", "никакви проблеми и последствия", "стават много бързо". Кажете го на тези поне 10% жени в света, правили аборт, които не могат да имат деца след това /в България около 20%, в Русия например като брой над 150 000 жени годишно/. Също така го кажете и на останалите, които имат последващи спонтанни аборти, когато искат да имат деца, или пък раждат деца със деформации или здравословни проблеми поради проблеми при аборта си, увредена лигавица на матката, да не говорим за перфорациите и и т.н. Абортът, нито е превенция (каквато е контрацепцията преди забременяване); нито има гаранция, че няма да има проблеми; нито е за кратко. Самата "процедура" може да е кратка, но някои дати и постъпки се помнят докато си жива. Помолете който и да е лекар извършващ аборти да се закълне в живота на децата си, че не му се е случвало да повреди жена при аборт и вижте дали ще го направи... Едва ли.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th January 2014, 12:52
Аватара на Polinka1
Polinka1 Polinka1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 63
По подразбиране

Много близка моя приятелка направи аборт,не беше момента,решиха,направиха го..Оттогава минаха 2 години и онзи ден говорихме за това,питах я и ми каза-Знаеш ли все още ми е гадно и се чувствам виновна..Това е много силна емоция,дори не го осъзнавапш,докато не го почувстваш..Не знам към момента какво е станало,надявам се да си го задържала!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th February 2014, 15:42
kokona26 kokona26 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 153
По подразбиране

Аз лично не бих могла да направя такова нещо, но всеки си решава...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th March 2014, 12:44
bybka0507 bybka0507 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 1
По подразбиране

kokona26 и аз съм против абортите но понякога се налага аз имам дете на 8 месеца и в момента съм бременна повярвай ми не мога да го задържа да вярно това е един човешки живот но няма как да го задържа
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th March 2014, 17:18
kamelia_ivanov kamelia_ivanov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 27
По подразбиране

Не е приятно чуството след аборт желателен или не !
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
аборт, бременност

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Аборт
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:22.