IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 3rd February 2007, 21:49
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Много се извинявам, но наистина не съм наясно с този тип хирургия...
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #62  
Стар 5th February 2007, 22:32
enerdji_67 enerdji_67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 8
По подразбиране

Гастропластиката е изрязване на стомаха.Лапароскопски се извършва.Несъм гастро-хирург,но исках да си правя бариатрична операция и посетих съответните специалисти.Затова се отказах,разубедиха ме също медицински лица,вкл и моята JP.Лапбанда също не решение,отхвърля се,а има и други неща.Гастробайпаса се прави лапароскопски поне на едно място,ако се интересуваш ще ти пиша на лични,100% съм сигурна,защото бях там.Кофтито е че до живот се пие всекидневно В12,калций и фолиева киселина. Проучвам въпроса от доста време и бях на косъм от операция,имах огромно желание,но се оказа,че риска е неоправдан за мое огромно съжаление.Желая от все сърце много здраве и късмет на всички,които са се осмелили и нямат проблеми!
Отговори с цитат
  #63  
Стар 6th February 2007, 00:35
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Енержи, с най-добри чувства ще се потретия и почетвъртия:

За разлика от теб, аз не само бях там, ами и си НАПРАВИХ by-pass-a.

Много съжалявам че "специалистите", които са те посъветвали работят с методи от преди 20 години.
При бариaтричната хиругря се реже, но вече нищо НЕ СЕ ОТРЯЗВА, тоест не се отстранява, презастраховка в случай, че има нужда от материал.

Много се радвам, че си се отказала и не си отишла да ти отстранят 2/3 от гастро-тракта.

От друга страна съжалявам че поради некомпетентна консултация не си имала възможност да си подариш нещо, което е жизненоважно, поне за мен е така.

За да приключим с темата защото явно аз пиша, ама кой да чете внимателно, ето ти телефоните на Частната Мнoгoпрофилна Болница ''Проф.Темелков'' във Варна, обади се в Понеделник след 14.00 часа, когато приема Д-р Кириязов и го помоли да ти отдели 10 мин от времето си. 052/ 600 126 или 052 600 127. Рядко отзивчив човек.

Ще разбереш от него че лапаро-бай-пас - нема таквоз животно и като всеки истински достоен лекар ще те откаже от операцията, освен ako като мен не искаш да мирясаш и не му се изтърсиш с багажа в клиниката при свършен факт и любовно обяснение - ''квот и да праиш докторе нито мърдам от тук, нито с друг та сменям''. Е така станаха моите неща.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #64  
Стар 6th February 2007, 09:03
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Яна, съгласна съм с Енержи. Познавам лично хора с гастропластика и те самите са категорични, че тяхната операция няма нищо общо с бай-пас-а! Доколкото знам, никoй от нас, които пишем по тази тема не е специалист, както и ти самата, затова те моля да бъдеш малко по-деликатна, търпелива и приемаща, че съществува и чуждо мнение!
От известно време чета коментарите ти, без да се намесвам, но вече ме предизвикваш да ти напомня, че твоето мнение не е меродавно, нито пък твоя хирург от Варна-последна инстанция! Нека приемем, че всички ние сме чели почти всичко в Net-а и медиите и сме се срещали с много пациенти и лекари, преди да пишем тук, че някои от нас са си позволили да изберат друг вид операция и друг хирург, освен твоите...
Отговори с цитат
  #65  
Стар 6th February 2007, 12:35
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Не виждам агресия по отношение на постовете ми.
В крайна сметка нали затова пишем вички тук за да обсъждаме и спорим. Какво лошо има в това? Не съм обидила никого.

А естествено, че може да има и друг тип бариатрична хирургия, с Енержи спорехме за това, какво е вертикална и какво е by-pass. Тъй като при мен е работено и върху стомаха и върху тънките черва, значи имам и двете - вертикален байпас.

А за хората, които познаваш би ли казала какво им е правено на тях и какви са резултатите, ще е интересно поне за мен да чуя и за други методи.

В този сайт www.podanysurgical.com има освен обясненията за стомашен бaйпас, много друга полезна информация за медикаменти, които трябва да се избягват от хора с бариатрична хирургия, витамини и как отделните групи храни действат в нашия случай.

Тва беше от мен. За да не ви разстройвам повече няма да се изказвам. Обещавам.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #66  
Стар 6th February 2007, 18:01
enerdji_67 enerdji_67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 8
По подразбиране

Яна,на какъв език да ти кажа,че освен начина по който са те оперирали-традиционния,с разрез отгоре додолу,в момента се прави гастробайпас по другия начин-лапароскопски?Защо не приемаш,че медицината напредва постоянно и невъзможни до вчера неща,днес са възможни?Продължавам да твърдя,че вертикална или крушовидна гастропластика няма нищо общо с твоята операция.При гастропластика се реже част от стомаха,а ти сама казваш,че при теб няма такова нещо.И аз като теб смятам,че този метод не е много удачен и затова се оказах.
Не знам защо се обиди толкова от Девито,но наистина понякога се изказваш назидателно и менторски.Не спирай да пишеш,все пак се обменят мнения и идеи,които ще бъдат полезни.
Ако в Обединеното Кралство хващаш Бг телевизия БТВ,скоро в сутрешния блок ще има предаване точно по темата-следващия,или по-следващия понеделник.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 6th February 2007, 22:21
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Енержи не съм обидена нито на теб нито на Деви.

Просто се разгорещихме кое в бариaтричната е по-по-най и реших то shut up:)

Не съм искала да звуча назидателно, но сигурно отстрани така изглежда и sorry за което. Аз се знам колко съм непоносима и проклета ама кво да правя, език мои враг мои. То само котката ме понася:)...

Хайде Peace please и да разнищим тоя нов напредък в бариатриата, че много ме заинтригува.

То ясно че имате и двете инфо no аз очаквах че ти ще ми пратиш на лични както обеща а Деви направо ме нахока кат начална даскалица третокласник бъркашт си в носа, и аз на свои ред запалих кънките и тя стана манджа с грозде:)

Ще гледам за запиша предаването по BTV непременно.

Но поне така както ти ми обаисняваш нещата тоз напредък не ми звучи много насърчително. Макар че няма спор, всеки би дал мило и драго да е с лапароскопия отколкото консерва метода, ама пък да те оставят без голям процент от тракта - тва там стомах, дуоденум и каквито там има други прилежащи чаркове, как туй? ами ако стане нещо в бъдеще, ресервен материал отде?.

Хайде пишете тука какво сте научили, че даже и последният мъж с бaйпас, който познавам тук го оперираха преди 2 месеца (не в Англия че и той не беше достатъчно дебел за направление) и той е с open surgery като мен.

Но дори и при консултациите лекарите са му предложили единствено метод като при мен при заплащане. Поради високите цени той се оперира в Чехия. Все пак ако тва го предлагат в БГ как може да не го правят тука се чудя, но ще се обадя тук там и ще взема да досаждам, докато не изкопча нещо.

Причината поради която толкова се интересувам не е заради самата мен, аз съм си решила въпроса и слава Богу всичко ми е наред.
Моя много близка приятелка има същият проблем, но тя има и напреднал диабет и не искат да я оперират, а за лапароскопия тя пък не иска ЛапБанд, защото ако го отхвърли това ще е то, все пак жената живее в БГ и няма средства нито за реоперации нито за други варианти включващи допълнителни стедства. Тя и пари няма, но ще си продаде колата. Та затова ровя.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #68  
Стар 7th February 2007, 14:38
marsia marsia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 17
По подразбиране Ето какво:

Аз съм тази,която зададе въпросите.Момичета,моля ви не се карайте Свързах се с болница"Доверие".Ето какво пи пратиха те:

"Lap-band"и гастропластиката са чисто ограничителни операции.Стомашният
бай-пас е на принципа на малабсорбцията т.е. понижено приемане на
хранителни вещества.
Първо пациента се приема във Вътрешно отделение и е по Здравна каса.
За операцията се плащат ушивателите,може да се извършат и
лапароскопии, като при тях белезите са най-малки. Ефектът е за цял живот.
Цените варират от 2 000 лв. до 3 000лв.

Ако имате допълнителна информация от други болници,пишете
Отговори с цитат
  #69  
Стар 7th February 2007, 14:49
enerdji_67 enerdji_67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 8
По подразбиране

Спора беше дали 1. байпас може да се извърши лапароскопски и 2.дали гастробайпас и вертикална гастропластика са две коренно различни неща

Ти не внасяш яснота по въпроса.

Относно инфото за други болници-във ВМА слагат лапбанд,но е 5-6 хилки,Девито е по-компетентна за там.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 8th February 2007, 15:32
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Aз се оперирах при Красимир Василев, малко преди Азис. Там поставят само Lap-band, затова го нарича "халка", ама и той горкият не е много сигурен какво са му правили
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:05.