IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th September 2011, 14:09
ropotamo ropotamo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 2
По подразбиране Светлинна четка за зъби работеща с йони

Соладей е много интересна четка за зъби, разработена да чисти зъбите с йони, активирани от светлината, чрез пръчица от титаниев диоксид. Тя е вечна и се сменят само главите.
Може да се използва и без паста за зъби, даже може и без вода- достатъчни са светлината и слюнката в устата.
Чисти много добре зъбната плака и спомага за избелване на зъбите, чисти брекети и протези. Способства за решаване на проблемите с венците, като йоните атакуват бактериите. Повече инфо има тук
Произведена е в Япония, има много научни изследвания и е с патент.
__________________
Аква Сорс продукти
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th September 2011, 19:21
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Това, което и до ден днешен уча пациентите си е, че четката и конеца са тези, които премахват механично зъбната плака, а не пастата, водата за жабуркане и т.н. Една най-обикновенна четка, използвана по правилния начин и конец за зъби могат да прамахнат 100% от плаката по зъбите. В този случай, всякакви щуротии от сорта на йони, антибактериални води, пасти и всичко останало е абсолютно излишно, защото субстрата на който би трябвало да въздействат, бактериалната плака, не е вече там. За мен всичко това са търговски трикова за увеличаване на продажбите , повишаване стойността на акциите на съответните компании и изплащане на дивиденти година след година.

Ако един пациент е способен с най-обикновенна четка за зъби и конец да премахва плаката от зъбите си, то всичко останало, включително и пастата за зъби са напълно ненужна добавка.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd September 2015, 14:24
tialo25 tialo25 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2015
Мнения: 17
По подразбиране

От къде произтича проблема с кървящите венци? Плаката ли е източника, различни бактерии или нещо друго? Аз също четох за тази четка за зъби и това са основните неща, върху които се твърди че има благоприятно въздействие. Кой е правилният начин за използване на обикновена четка за зъби - определени движения ли трябва да се правят, определено време ли трябва да се търкат зъбите?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd September 2015, 21:33
mirelka123 mirelka123 не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 83
По подразбиране

Каква е цената на тази четка?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th February 2016, 11:38
ElenaMileva ElenaMileva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 109
По подразбиране

Добре, тази http://www.enzo.bg/splat/professiona...za-zbi-medium/ също е с йони на сребро, но не съм чула никакви коментари за нея. На тази цена мога да си я позволя, но дали ще има резултат
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th May 2016, 14:14
Maret Maret не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 52
По подразбиране

И аз съм на мнение, че най-обикновена четка за зъби върши идеална работа. Всеки ден сутрин и вечер и няма да има плака по зъбите. Твърденията, че обикновена четка премахва едва 30% ( както беше в една реклама) са маркетингови трикове. Не се лъжете.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd July 2016, 13:58
Аватара на pepimili
pepimili pepimili не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2016
Мнения: 42
По подразбиране

Доста интересна четка. Ще се радвам на още мнения а от къде може да се купи? Аз иначе почиствам зъбите си с конец и вода за уста.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st August 2016, 12:34
danimir7 danimir7 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2016
Мнения: 2
По подразбиране

Абе...И на моя позната предлага такава четка.А всъщност доскоро бях по детални клиники, и оттам ми казаха гореспоменатото:за качествено чистене не ти е необходимо нищо друга от четка за зъби(по възможност hard ) и някаква паста.Конец също, но при по-специалните случаи вече може да е необходимо със по специална паста...подчертавам-"Паста".
А,и здраво четкане разбира се...
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
soladey, soladey-eco, соладей


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Светлинначетказазъбиработещайони
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:57.