IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #521  
Стар 26th September 2009, 17:05
Аватара на Love Joy
Love Joy Love Joy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 133
По подразбиране

September, млякото беше 3.6%, сиренето - овче, в 2те супи имаше към 200 гр месо, т.е беше си маджа почти. Рибата я готвя с малко олио. Малко ли е?
Отговори с цитат
  #522  
Стар 26th September 2009, 17:08
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Е.. за въглехидратите съм чела, че има разлика, не знам каква, но знам, че има...

А относно менютата ми , винаги приемам съвети и коментари. Но не съм съгласна, че са ми много въглехидратите (при липса на въглхидрати ми става лошо, пада ми кръвното, черни петна). Ето, точно тук е момента да повторя, че всеки организъм е различен.

Уважавам написаното от диетолози , както и разните му там таблички с проценти мазнини, въглехидрати и калории, които са нужни на човек. И аз знам , че ми трябват 1700кк, сметна ми ги един сайт. Обаче въпроса е, че не може заради тези неща всички да са под общ знаменател, защото това че двама души са еднакво високи и тежки не значи, че имат нужда от едно и също. Щом ми е зле без въглехират и той не ми спира свалянето на кг, значи е ок да го включа.

Моли , права си, че не може да си цял живот на диета, аз затова лятото си хапнах няколко пъти сладолед и нищо не ми стана
Отговори с цитат
  #523  
Стар 26th September 2009, 17:10
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Този път няма изтрити мнения.. явно форумът ни вече не е луд


блин, благодаря! И успех с ударната фаза на Дюкан!

Love Joy, чак вдъхновение да съм едва ли... Просто имам много да свалям... но рано или късно ще спре това главоломно движение на стрелката

Иначе канелата наистина създава илюзията че ядеш нещо сладко и намалява желанието за шоколади и пр.- установих го по себе си тази сутрин, страхотна е! Винаги съм се дразнела на майка ми като започне да ръси канела на сладкишите, а то май имало защо

September, благодаря за линковете, но честно казано коремът и не ми харесва... обичам плосък корем, но с тия мускули някак си ми стои малко грубо за жена... но това е въпрос на вкус, разбира се
Отговори с цитат
  #524  
Стар 26th September 2009, 17:12
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

В такъв случай, мога само да те похваля

Само няколко малки забележки:
- не е хубаво да комбинираш мазнина с въглехидрат - това за сухарчето и сиренето. Ако държиш на сухарчето, по-добре извара.
Ако ще се придържаш към сиренето, може да го комбинираш с чушка например,яйце или парче месо.
- недей да готвиш с олио...въобще не готви с мазнина..
Отговори с цитат
  #525  
Стар 26th September 2009, 17:20
Аватара на Love Joy
Love Joy Love Joy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 133
По подразбиране

September, благодаря за съветите, ще се постарая да ги спазвам. По принцип готвя без мазнина, но този шаран взе да става като варен (опитах го) и нещо не ми хареса, и добавих малко олио. Иначе съм чувала, че готвената мазнина е вредна...
Отговори с цитат
  #526  
Стар 26th September 2009, 17:29
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Шаран? това изобщо не съм се сетила да пробвам....

Менюто ми за днес
закуска- 400гр. кисело мляко 2% с две настъргани ябълки и канела
обяд- две яйца на тефлонов тиган с една чушка, половин глава кромид лук и два малки домата- перфектният миш-маш без мазнина
вечеря- пилешка пържола и зеленчукова супа

чудя се дали не е много и пържола, и супа за вечеря... дали не е по-добре да оставя само едното и ако е по-добре, кое според вас- пържолата или супата?
Отговори с цитат
  #527  
Стар 26th September 2009, 17:38
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Радвам ви се като Ви е чета. Толкова много знаете за здравословното хранене + това, че някой съкращения ми звучат на реч от съзвездието Орион - изобщо не схващам за какво става дума

Закуска: 1 яйце
М/у: праскова
Обяд: сиренце, чушка, домат
М/у: 3 ореха
Вечеря: сварен ориз с домати

Свикнала съм да вечерям рано, до към 6.30 рм и докато стане време за лягане винаги ми се хапва нещо. Опитах сурови бадеми, но нали казвате, че те са за първата половина на деня?
Забравих - 1 чаша червено вино, сега след вечерята.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #528  
Стар 26th September 2009, 17:43
Аватара на Love Joy
Love Joy Love Joy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 133
По подразбиране

Мауз, продължаваш да ядеш много малко. Закуската трябва да ти е по-обилна - поне 2 яйца с извара или малко сирене. За вечерно огладняване - пробвай краставица с извара.
Отговори с цитат
  #529  
Стар 26th September 2009, 18:02
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
чудя се дали не е много и пържола, и супа за вечеря... дали не е по-добре да оставя само едното и ако е по-добре, кое според вас- пържолата или супата?
Хапвай спокойно и двете може и салатка със зехтин да добавиш.
Отговори с цитат
  #530  
Стар 26th September 2009, 18:07
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Закуска: 1 яйце
М/у: праскова
Обяд: сиренце, чушка, домат
М/у: 3 ореха
Вечеря: сварен ориз с домати
Love Joy е права - многа ти е малко храната. Освен това, най-голямото количество храна е на вечеря - не трябва да е така ...Притесняваш се за бадемите, но не и за ориза вечер...препоръчително е и той да е в началото на деня (ако изобщо е наложително да го ядеш). Закуската ти е най-важното хранене - добави поне още 1 яйце и някакво месо/масло/сирене/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:31.