IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th February 2007, 22:08
Strateg Strateg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 44
По подразбиране Херпесите

При мен често се появяват херпеси най често на долната устна и винаги в дясно.Преди пробвах с разни мазила но нищо не помага и си излизат когато си искат...
Един доктор спец в тая област откакто ми каза че херпесите са като бушон...поемат напрежението в организма и така не се засягат други по важни органи.
Та питам някой знае ли нещо по тоя въпрос и дали наистина доктора е прав и ако не е има ли ефективни мазила за лека им.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th February 2007, 22:47
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране Re: Херпесите

За херпесите знам, че се причиняват от вирус. А колкото до мазането....на мен като ми излезне с нищо не го мажа и си минава само до 2-3 дена. Иначе съм пробвала с паста за зъби но няма ефект при мене.
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th February 2007, 22:49
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Доктора ти е прав. Лошото при херпесите е че веднъж като прихванеш вируса няма измъкване. Всеки път при стрес или простуда и въобще при отслабена имунн система ще те удря. Когато не е активен е в латентно състояние обикновено в окончанието на никoй нерв. Това последното може технически и да не е вярно че отдавна бях чела по въпроса но със сигурност си избира нерв.

От мазилата само ще ти олеква. Те почти винги съдържат Ацикловир. Намери начин да се справяш със стреса и си подсили организма с антивирусни добавки.
Колкото е по силна имунната ти система толкова по рядко ще те мори.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th February 2007, 23:16
Strateg Strateg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 44
По подразбиране

значи съм стигнал ниво в живота си и стреса е непознато нещо за мен....почти няма какво да ме ядоса
не боледувам от нищо и никога дори и грип не ме хваща...
та затова се чудя че казват в публикации че е намалена имунна система
та много ми допада теорията за бушона....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th February 2007, 23:19
Strateg Strateg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 44
По подразбиране Re: Херпесите

Цитирай:
Първоначално написано от lqlqlqlq
За херпесите знам, че се причиняват от вирус. А колкото до мазането....на мен като ми излезне с нищо не го мажа и си минава само до 2-3 дена. Иначе съм пробвала с паста за зъби но няма ефект при мене.
обаче ми е любопитно какъв характер си...
и дали херпеса избива само на спокойни по характер хора..които таят в себе си емоциите...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th February 2007, 23:23
Аватара на Olivia
Olivia Olivia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: london
Мнения: 1 477
Изпратете съобщение чрез ICQ до Olivia Изпратете съобщение чрез Yahoo до Olivia
По подразбиране

Оооо аз съм "спец" в херпесите,излизат ми почти на всеки 2..3.. седмици.Винаги когато отида на море вероятно от смяната на климата или може би от солената вода или пък от слънцето но винаги Цъфвам..много е неприятно,но както каза Yana,веднъж прихванеш ли го отърване няма .Излиза ми също от стрес/уплаха,както и при настинка.Херпеса се може да избие и на др.места освен устата(бузите,срамни места и пр.)Имам приятелка на която и изби в окото.Сташно неприятно.Изписаха и Zovirax(за очи естественно).Аз също съм го ползвала и съм доволна.
Моя начин за по-бързо премахване на херпеса е следния-с много силен спирт обгарям херпеса след което го намазвам с Зовиракса,и на др.ден мехурчето е спаднало и остава само да заздравее.
За нищо на света не съветвам да пукате мехурчетата! Аз веднъж го сторих и само за час не само долната но и горната усна бее покрита с херпеси.Беше ужасно!
Също съм чувала(и пробвала) с нагорещена лъжица да се обгори,или с нагорещена коричка хляб.
А това с пастата.. ...при мен отдавна не помага...
__________________
Най-добрите и красиви неща не могaт да бъдат видени или докоснати,те се усещат в сърцето!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th February 2007, 23:35
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране Re: Херпесите

Цитирай:
Първоначално написано от Strateg
обаче ми е любопитно какъв характер си...
и дали херпеса избива само на спокойни по характер хора..които таят в себе си емоциите...
Попринцип съм спокойна от време на време ме избива само, но на мен херпеси не ми се появяват мн често последния беше преди 1 седмица ,но защото боледувах много време.
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th February 2007, 23:35
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

може и да си прав и да имаш силна имунна система но той е заразен и може да си го прихванал и така.

Зовирах-а както спомена Оливи по горе е много ефицасен, и винаги си го нося.При мен като тръгна на полет и още с влизането в самолета и аз цъфвам.

Но при мен забелязах че откакто взех да пия по 10 000 мг витЦ ми излиз 2 пъти за последната година, а иначе ме събаряше през месец два, а каква температура вдигах Bayer трябва пенсия да ми плашат за принода ми в продажбите на аспириn.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th February 2007, 23:49
Strateg Strateg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 44
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Olivia
Оооо аз съм "спец" в херпесите,излизат ми почти на всеки 2..3.. седмици.Винаги когато отида на море вероятно от смяната на климата или може би от солената вода или пък от слънцето но винаги Цъфвам..много е неприятно,но както каза Yana,веднъж прихванеш ли го отърване няма .Излиза ми също от стрес/уплаха,както и при настинка.Херпеса се може да избие и на др.места освен устата(бузите,срамни места и пр.)Имам приятелка на която и изби в окото.Сташно неприятно.Изписаха и Zovirax(за очи естественно).Аз също съм го ползвала и съм доволна.
Моя начин за по-бързо премахване на херпеса е следния-с много силен спирт обгарям херпеса след което го намазвам с Зовиракса,и на др.ден мехурчето е спаднало и остава само да заздравее.
За нищо на света не съветвам да пукате мехурчетата! Аз веднъж го сторих и само за час не само долната но и горната усна бее покрита с херпеси.Беше ужасно!
Също съм чувала(и пробвала) с нагорещена лъжица да се обгори,или с нагорещена коричка хляб.
А това с пастата.. ...при мен отдавна не помага...
няма да е от морето щото живея на брега му..има няма 50м....
относно това че излизат едновременно и на други места се въздържах да кажа щото съм нов и да не ме анатемосат админите
и ви казвам че понякога просто усещам как се надува устната....
напоследък се мажа с ламизил..май се казваше и има резултати....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th February 2007, 23:51
Strateg Strateg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 44
По подразбиране Re: Херпесите

Цитирай:
Първоначално написано от lqlqlqlq
Попринцип съм спокойна от време на време ме избива само, но на мен херпеси не ми се появяват мн често последния беше преди 1 седмица ,но защото боледувах много време.
та май ще разберем тук че само спокойните хора ги имаме тези херпеси
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Херпесите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.