IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 7th March 2007, 23:04
emchik emchik не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, моя случай е следния - имах една бенка на деколтето и една под гърдите.Махнах и двете, но белега на деколтето зарастна много лошо получи се келоид и сега не нося дрехите, които ми се иска! На 13 съм на консултация при д-р Динев във Вита, разбрах че е много добър! Ако някой друг е имал подобен проблем и го е решил вече да микаже как
Отговори с цитат
  #22  
Стар 8th March 2007, 10:04
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Здравей, всичките ми белези имат този проблем. Има един медикамент Kenalog, синтетичен кортикостероид, инжектира се директно в белега, по малко, на няколко етапа и го "стопява". Тъй като хипертрофията на белезите е една по-силна автоимунна реакция на съединителната тъкан, затова се ползват кортикостероидите. Този препарат не е регистриран в БГ доколкото знам. Аз си го взимам от Германия, където е около 100 евро. Успех, и поразпитай, защото поставянето на Кеналог изисква умение, за да не направиш ХИПОтрофия на белега, тоест обратното - да хлътне и да изтънее кожата
Отговори с цитат
  #23  
Стар 9th March 2007, 15:11
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

За келоидите мога и аз да се включа
Има 3 неща, които се правят при един келоид.
1 Частично изрязвяне (и после шев, естествено)- оставят се 2 мм от ръбовете на келоида. Никога не бива да се изрязва напълно - ще порастне отново.
2 Около 1 мес след изрязването твърдите участъци се
инжектират се със специален кортиокостероид (благодаря, emisof ) - Кеналог или Кенакорт (втория го има в Турция в обикновените аптеки). Повтаря се всеки месец или през месец, по преценка на лекаря. Общо 3-5 инжекции.
3 Носи се силиконова лепенка за около 6 мес - в България имаме Cica-care.
Ако е много малък - само инжектиране и Cica-care.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #24  
Стар 9th March 2007, 15:13
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

А, и още нещо за Кенакорта - доста по-евтин е, около 15лв за ампула.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th May 2007, 13:49
Аватара на heni
heni heni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 32
По подразбиране Белег от херпес

Здравейте момичета!
Имах преди 3месеца херпес на върху горната устна и на част от нея,остана ми белег който и до сега немога да премахна.Консултирах се с физиотерапевт,който ми каза че лазерни процедури не могат да помогнат,изписа ми кремчета за мазане,вече почти месец се мажа,но без ефект.Единият е Биодерма spf50+ за през деня,а дргия с който да се мажа вечер е NeoStrata-Skin Lightening Gel.Някой от жас имал ли е подобен проблем,и бихте ли ме посаветвали нещо по ефективно?Благодаря ви предварително!Поздрав от мен
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12th May 2007, 14:00
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

и аз имах белег от херпес на горната устна, заличи се сам, но минаха може би 5 месеца
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12th May 2007, 18:57
Аватара на heni
heni heni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 32
По подразбиране Белег от херпес

Белег от херпес

Най-добре ще е май да спра с мазанията и да изчакам от самосебе си да ми мине,много е лошо,изглежда зависи от кожата ни какъв тип е,а и от други фактори-години и т.н.,над 30-те все по-бавно и по-трудно изчезеат белези от лицето и от пъпчици дори.За съжаление...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12th August 2008, 18:03
elizma elizma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Здравейте.Аз имам подобен проблем.Преди 4 месеца си направих пластика на носа и 10 дни след сваляне на гипса ми се появи зачервяване към корена на носа.След антибиотик набъбна, рязаха ми го, гориха го и 4 пъти ми го кюретираха.Обиколих всички болници в София и това нещо пак се появи.Казаха че е келоид,гранулационна тъкан.Последно бях в Токуда при дерматолог,изписа ми кортикостероид Елоком за сега,защото още не ми е спаднал отока.Каза че ако не стане така ще ми инжектира кортикостероиди.Вече толкова сам отчаяна .Кажете ще се махне ли това нещо?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12th August 2008, 23:24
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Елокома е много хубав препарат но за алергии до колкото съм запозната (аз за това го ползвам). Проблема на нослето ти алергична реакция ли е?
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th August 2008, 13:40
elizma elizma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Въобще не могат да ми кажат от какво ми се е получило това нещо.И 3 месеца само някви опити си правят и то се появява отново и отнова.По принцип ми е работено само във върха на носа,а това се появи в основата.Отгоре на всичко това ми беше 2 -ра операция защото след първата ми беше останала част от гърбицата и се наложи наново да се прави и сега и това.............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Белези
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:39.