IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th May 2010, 18:42
aidevladi aidevladi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Dupnitsa
Мнения: 2
По подразбиране Тренировки вкъщи

Лицеви опорири, коремни преси,набирания,кофички,ти ането,скачането на въже !!! идва лято отивай в парка или някъде където има място за тичане навлечи се максимално аз така свалях за състезания! УСПЕХ!!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th May 2010, 13:25
endaka endaka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 2
По подразбиране

какво е 2 серии по 60 пъти?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th May 2010, 13:26
endaka endaka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 2
По подразбиране

какво са кофичките?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th May 2010, 14:32
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от endaka
какво е 2 серии по 60 пъти?
Доколкото съм запозната правиш въпросното упражнение (примерно коремни) 60 пъти без да спираш, т.е без почивка. Това се води една серия.
2 серии означава да направиш 60 пъти от даденото упражнение (т.е самото движение, което се изсква), почиваш 30 секунди-1 минута и започваш отново...

Колкото до кофичките - тук ще видиш доста хубаво обяснено - http://zdravbadi.com/Кофички-на-успоредка.html

: )

Поздрави!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th May 2010, 14:21
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Не знам дали тук е най-подходящото място да попитам, но бих искала някой да изкаже мнение за упражненията на Синди Крауфорд:

http://www.zamunda.net/details.php?id=143105&hit=1

Много се рових и от този тип упражнения, тези на Синди явно са най-добрите, но срещнах и мнения, че не били с добра техника или нещо такова. Вие какво мислите? Самите упражнения изглеждат доста натоварващи и мисля, че ще имам полза от тях, но тъй като на мен кръста попринцип ми е слабо място и дори и да не правя упражнения понякога пак ме боли, не искам да се прецакам още повече Ами ако съчетая тези упражнения с йога дали ще е добре?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th May 2010, 09:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Времетраене : 74 minutes

Едва ли някой ще ги изгледа, за да ти каже ; )
Но като гледам още 2-рата снимка, това е упажнение от лечебната физкултура (ЛФК) , когато имаш проблеми с гръбнака. Като гледам и останалите, всички са плавни упражнения и заздравяват мускулатурата на определени места.

Дали ще имаш полза от тях - има полза от всяко едно движение, което можеш да извъшиш с тялото си. Не съществува въпрос "ефективно ли е това упражнение" - съществува само в главите на мързеливите хора и проблемът е техен.

След като кръстът ти е слабо място, най-лошата възможност е да го обездвижиш още повече, да го отслабиш още повече и да го влошиш. Ако те боли при покой, най-малко трябва да се посъветваш с ортопед. И вече той ще те насочи дали (а то е 99% сигурно) ти трябват упражнения за кръста и какви.

Няма толкова много уникални упражнения на тоя свят, че да има упражнения на Синди, Минди, Кинди и останалите. Всички са ги видяли от някъде. И винаги се припокриват, просто различни комбинации (а понякога и те са еднакви) . В крайна сметка няма дори толкова много възможни движения на тялото, за да има 1000 различни упражнения. И всяко движение е ефективно.

Така че упражненията на Синди няма как ти навредят, но щом имаш проблеми с кръста, още по-добрият случай ще бъде някой физиотерапевт да ти покаже точно какво да правиш. Йогата е супер и въпросът "дали ще е добре" също не съществува, как може да е зле?
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th May 2010, 16:07
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Упражненията на Синди не са лоши, но има и много други добри. Щом имаш проблеми с кръста, можеш да наблегнеш на каланетика, пилатес или йога. И трите варианта са добри за целта, съчетание от трите също. Но определено не трябва да се обездвижваш. Всъщност колкото по-слаби са ти мускулите на кръста и корема, толкова вероятността да имаш болки в кръста е по-голяма.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th May 2010, 17:33
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Много ви благодаря за отговорите Вече втори ден правя упражненията и се чувствам много добре, като изключим мускулната треска А иначе за йогата - преди се занимавах сериозно. Ставах рано всяка сутрин, на гладно. Наистина е страхотна!!! Страшно много ободрява и раздвижва всичко :P
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st May 2010, 12:34
ivan_karakashev ivan_karakashev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Много ви благодаря за отговорите Вече втори ден правя упражненията и се чувствам много добре, като изключим мускулната треска А иначе за йогата - преди се занимавах сериозно. Ставах рано всяка сутрин, на гладно. Наистина е страхотна!!! Страшно много ободрява и раздвижва всичко :P
Да йогата е много добра за повдигане на тонуса когато се изпълнява правилно и ежедневно. Но като цяло ако човек иска да има освен тонус но и поддържано тяло - трябва да прави най-малкото следните неща:
- тичане или продължителни разходки из природата
- коремни преси

За мъже:
- лицеви опори
- набирания на лост
- кофички на успоредка
- различни движения с дъмбели
и т.н.

Всичко е възможно да се постигне дори с тренировки от вкъщи стига човек да зареден с достатъчно желание.

Успех на всички трениращи!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th November 2010, 23:44
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Моите тренировки вкъщи са всеки ден по 50 коремни преси и 30 минути умерено бягане на пътечката. Това ми е достатъчно да се поддържам стегната.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тренировкивкъщи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:55.