IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 18th January 2007, 21:04
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Доколкото съм чела, при капковидните много често се случва това "преобръщане", защо не знаме, сигурно и кръглите се въртят, но не си личи. На мен Калкова имено по тази причина ми отказа капковидни, каза че не работела с такива, заради "преобръщането" явно е била права. Имам усещането, че скоро могат и да ги забранят, толкова хора с такива импланти се имат същите проблеми не само в България! Съжалявам, че не те успокоих много мила, имай търпение неделя е само след два дена, дано Динев успее да го направи! Аз се чудя едно, дали не може да си ги наместваме сами за в бъдеще без да се налага да ги заменяме с други, кръгли например! Възможно ли е сами да си решаваме проблема, непремено сподели с нас след консултация с Динев
Отговори с цитат
  #62  
Стар 18th January 2007, 21:10
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

мацо, при мен кръгли просто беше немислимо
Отговори с цитат
  #63  
Стар 18th January 2007, 21:44
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

Ми с мен нищо не се е променило... Разликата след реоперацията е,че болки нямам-но за сметка на това си се кефя на риплинг (на реоп.гърда)която хич не си прилича със сестричката си. На лична ще ти пратя линк с фото сесията на циците да видиш Бимбе,че ме мързи сега да обяснявам.

А ти защо при Динев?Не е ли е по-добре за теб да се консултираш с Д-р Бояджиев?
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #64  
Стар 18th January 2007, 21:46
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

Срам не срам,но да Ви питам момичета...Каква е разликата от капковидните и тези на Чуждата(май асиметрични бяха)?
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 19th January 2007, 00:53
bel bel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Здравейте, момичета!
Не съм писала много отдавна и сега съм ужасена направо от всичко, което прочетох във форума - станало през последния месец... Блъскам си главата и си викам "Защо всичко изглеждаше розово, когато аз започнах да пиша във форума и преди да се оперирам?!". По-добре повече "страшна" информация, отколкото прибързани решения и предоверяване...
Много ми е криво, Бимбе, че и при теб така е станало. Изобщо нямах намерение да пиша, но искам да ти кажа как се развиват нещата при мен. В края на краищата не отидох (дори не се обадих) на Динев (той също не ми се е обадил, най-малкото, за да се поинтересува как съм!) - предложението му за местна упойка и обяснението, че реоперацията е съвсем лека (?!), не ми се стори много приемливо... Откакто имплантът ми се обърна, съм постоянно със стегнат сутиен, без банели, денонощно. Спя само по гръб, едва преди седмица се престраших да спя настрани. Мисля, че положението се закрепи от само себе си - въпреки уверенията на Динев, че без повторна операция няма да стане. Няколко пъти се пробвах да завъртя импланта, той не помръдва. Понякога ме наболява, но е по-скоро като притиснат нерв, още отначало имам такова усещане - мисля, че при операцията Динев е засегнал нещо, но той твърди, че е нормално - да го масажирам. Аз, обаче, приключих с масажите - предпочитам имплант и тъкани да се срастнат. Смятам да отида на консултация при друг хирург, доверието в този го изгубих. След всичко прочетено не само тук, но и в чуждите сайтове, съм убедена, че завъртването се дължи на лекарска грешка, а не "на голям сутиен или на непостоянно носене", както той се опита да ме обвини... Много се ядосвам на себе си, затова че му се доверих.
Бимба, пробвай сама да го нагласиш, аз така направих - ще усетиш накъде се движи по-лесно. И моят съвет е като този на Флейм, отиди при друг доктор!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 19th January 2007, 08:08
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ми то като чета из форума, остана ли лекар вече, дето да не е сгрешил с някой
ще звънна днес на Бояджиев да го видя какво ще каже, ама не съм голяма оптимистка. не вярвам да каже "Мда, направил съм ти джоба по-голям, ела да ти го оправя". а и щом на друга негова пациентка е разправял за трета, която постоянно си намествала имплантите сама...явно според него не е нещо фатално
Отговори с цитат
  #67  
Стар 19th January 2007, 08:11
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Flame73
Срам не срам,но да Ви питам момичета...Каква е разликата от капковидните и тези на Чуждата(май асиметрични бяха)?
Капковидните / антамоичните/ ги знаеш. Ето асиметричните:
http://www.implantspip.com/prod-im-ghc-a.html

Разликата личи особено на последните две картинки - виж как към гръдната кост е по- нисък, а към външната част - с по- висока проекция. На картинката с момичето е даден за сравнение обикновен имплант. При тези зърното не се пада в средата на една полусфера, както е при кръглите - там всяко друго позициониране явно ще изглежда криво. Тук зърнто идва в центъра, а под него и настрани си идва по- големия обем, като на истинска гърда.
Друго какво пише... Че задната повърхност е конкавна, за да прилегне по-добре към гръдния кош.
Много апетитни изглеждат на картинките и много примамливо е обяснението.


едит - Сега като се върнах и прочетох всичко, обаче и у мен възникнаха неясноти и въпроси. Какво казват ПИП:
Цитирай:
Пълненето на имплантите с висококохезивен силиконов гел дава най-добрите естетически резултати, комфорт на пациента и очаквана продължителност на живота на импланта.
Т.е. ПИП твърдят, че висококохезивните импланти вероятно живеят повече. Струва ми се, че има логика, ама май няма много проучвания в областта.
Направи ми впечатление и друго:
Цитирай:
Less folds - Minimal transudation - Less capsularcontractures
По-малко гънки - Минимална трансудация - По-малко капсулни контрактури.
Останалите две ясно - за гънките им вярвам, за КК зависи спрямо кои импланти са по- малко, също ок. Ама тази минимална трансудация значи ли, че при имплантите така или иначе има такава? С висококохезивен гел и през няколко обвивки? Сигурно е нищожна, но явно я има.
Абе сега като се замисля май съм чела и преди за това, обаче от операцията ми минаха 1г и 8 мес, а съм проучвала още месеци назад и много неща съм забравила вече.


едит 2 - Лелее, то вече няма кой да ми го прочете това, ама намерих с какви и колко етикета ПИП изпращат имплантите си:
Цитирай:
a Tyvek® cover which bears the implant's identification label and the three self-adhesive labels necessary for the patients' and the implant's follow-up. These labels have to be filled in and stuck to the surgical procedure-related documents and on the « implant bearer's identity card » enclosed with the implant
Освен това an implant bearer's identity card - явно паспорта и a product information leaflet for the surgeon and one for the patient - информационна брошурка за лекаря и една за пациента.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 19th January 2007, 08:13
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bel
Блъскам си главата и си викам "Защо всичко изглеждаше розово, когато аз започнах да пиша във форума и преди да се оперирам?!". По-добре повече "страшна" информация, отколкото прибързани решения и предоверяване...
Защото бяхме нови, скоро оперирани, защото бяхме малко... А за проявление на дефектите си трябва време, голям брой потребители и най-важното - кураж да си признаеш пред всички, че нещо не чак толкова хубаво ти се е случило, че си сбъркал с лекаря...
Благодаря на всички, които не ни спестяват това инфо!
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #69  
Стар 19th January 2007, 10:03
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Лелееееееее........
Тамън се бях вече престрашила за този вид тунинг и сега.....оххх....май наистина ще се откажа то се оказа ходене по мъките и постоянни притеснения какво може да се случи, по корем да не се спи/аз все така спя/ аааааааааа, не.Отказвам се окончателно.
Стискам палци на всички мадами дай Боже възникналите проблемации да се оправят без по нататъчни инциденти за в бъдеще.Егати колко е гадно след голяма радост да последва такова разочарование.
Искрено съжалявам за случките и пожелавам кураж на всички!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 19th January 2007, 10:33
Selin Selin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Всичко на този свят е 50/50.
Ако искаш да изглеждаш и да се чувстваш добре - правиш го. Понасяш и посрещаш всички негативи.
Ако не смееш - не го правиш. Гледаш се в огледалото и си казваш: Как само искам да го направя!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нещокатопредупреждение
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:36.