IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th October 2006, 15:54
krizzia krizzia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 41
По подразбиране Периода след тютюнопушенето

Здравейте,
Доста прочетох в форума за всякакъв вид антицелулитни процедури,тренировки и т.н.,но никой не прочетох да се е оплакал от периода, след който сте съумели да се откажете от този лош навик -тютюнопушене,а именно - че се трупат килца без да можеш да разбереш от къде се е взел в теб този вълчи глад.Някой има ли представа как е възможно да се подтисне това непреудолимо желание за храна?Това мисля, че е болна тема не за един или двама от форума затова ще съм благодарна ако някой има скрит жокер да го сподели с нас
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th October 2006, 17:02
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз мисля , че когато някой спре да пуши, се съсредоточава върху храната само и само за да не мисли за цигари....
Един мой приятел ми каза, че като ги отказал всеки ден хапвал по един шоколад, щото много му се ядяло - точно шоколад .
Това не е вярно, каква връзка има между шоколад и цигари ... според мен той се "възнаграждаваше" за "подвига" и за кратко време си "подари" към 15-тина килца и .... пропуши
А аз съм чела и мисля ,че е вярно- когато някой спре да пуши и напълнее- след около година си възвръща нормалното тегло, стига да не се тъпче...
Радвам се ,че не напълнях след като спрях да пуша, но и за това се бях подготвила, само и само да не съм наркоманка вече 8)
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th October 2006, 18:03
dimi4 dimi4 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Sofiа
Мнения: 51
По подразбиране

Не пуша само от една седмица,така че не бих могла да си позволя да кажа,че съм ги отказала.Но наистина е страшно трудно.В момента,който ги спрях започнах успоредно с това една диета,нещо като презапасяване.Но тя свърши на петия ден(бях избрала такава петдневна),а аз продължавам да не пуша.Мислех,че съм преборила апетита,но се оказа,че бъркам.Представете си уикенд в къщи,без цигари и на крачка от хладилника.Ако щете вярвайте,но за 3 дни съм качила 3-3,1/2 кила.Не знам как да се спра.Така че,не бих искала да те плаша krizzia, но може би е по-добре да се подготвиш по-добре психически и с по-дълга диетка.Приемам съвети и личен опит.Благодаря
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th October 2006, 18:23
krizzia krizzia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 41
По подразбиране

Опитвала съм да откажа цигарите няколко пъти,но за период от 1 седмица и то докато съм била нещо настинала(тогава са наистина кофи нещо),но в момента когато се почуствам по-добре не съм изтървала случая да запаля една и оттам наново.В такъв период нямаш желание да се храниш много,въпреки че не пушиш.Но когато се подобриш здравословно ти се отприщя една хапка...
Как е възможно да се ограничиш в храната?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th October 2006, 18:48
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Не знам, при мен беше мисията невъзможна. Отказвала съм ги веднъж за 5 месеца. Резултат - 5 кг. нагоре, което при мен си е все едно 50, защото аз не пълнея повече от 1-2 кг. през зимата. По цял ден плющях каквото ми падне, само и само да ми са заети ръцете. Поръчвах си като отидем на кафе по 4-5 вида торти, да имам какво да правя, докато другите пият сладко сладко кафенце с цигарка Ходех на фитнес и шейпинг едновременно, и пак няма и няма. Като ги пропуших при доста неприятни обстоятелства, на първата седмица си възстанових старите килограми. Явно при мен никотинът влияе много на метаболизма. Ако успееш да остискаш, може и да се свалят след година от самосебе си, но аз никога не съм можела да мисля толкова дългосрочно
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th October 2006, 20:57
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

И аз съм въздържател от около 4-5 години, но и аз като Милена бях подготвена за вълчия апетит и се ограничавах много от към храната. Дори мога да кажа че първия месец съвсем бях си намалила храненията. И не съм качила ни един килограм като ги спрях, дори мисля че свалих няколко. Но тогава бях студентка и програмата ми беше много интезивна - на лекции, барчета, излизания, напред-назад и нямах много време да мисля за ядене. Ако е сега да ги отказвам сигурно ще стана 100 кила.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th October 2006, 21:13
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз имах много "страшното" усещане, че като се наям ще ми се припуши и за това предпочитах да не ям .
Освен това в книгата от която спрях да пуша, пише че никотиновият глад се проявява като най-обикновен вълчи глад... и аз като огладнеех си викам: " Това е глад за никотин, ти не си гладна "
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th October 2006, 21:25
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
докато другите пият сладко сладко кафенце с цигарка
Чуждата, а на мен кафето ми е по-вкусно откак спрях да пуша , просто по-добре усещам вкуса му 8)
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th October 2006, 21:46
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Може Миленка, но аз не съм пробвала, спрях и кафето като спрях цигарите, просто при мен са като скачени двете дейности.И от други съм чувала, и то не само за кафето, ама явно ще си живея без вкусовия рецептор
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th October 2006, 21:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И при мен бяха като скачени,затова напоследък,с поредното спиране на цигарите,спрях и кафето.Но от 2-3 дни си пийвам сутрин кафе без цигара и едва устисквам да не запаля.Кафето ми е едно такова "постно"
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Периодаследтютюнопушенето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:47.