IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th January 2007, 19:16
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране Газирано

А кажете си мнението за безалкохолните газирани напитки , вредат ли много ако дигаш или не е чак толко зле ?
__________________
Писането свързан с мисленето е процес и не количество а кечеството е прогрес
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th January 2007, 21:13
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Еми аз лично не мисля че не вреди!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th January 2007, 22:28
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

А какво ли ще стане, ако се замислиш (шегувам се)
Аз не ги харесвам газираните напитки. Знам, че не са полезни, всички в крайна сметка съдържат някакви киселини, оцветители, изкуствени аромати и захар.
Четох нещо интересно за кафето, за начина по които влияе на организма ... ако искате мога да ви го напиша, само да има желаещи :P
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th January 2007, 22:58
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

Е аз мисля само таа новата фанта да пия що май няма захар такива работи
__________________
Писането свързан с мисленето е процес и не количество а кечеството е прогрес
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th January 2007, 18:22
bari2 bari2 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 77
По подразбиране

я кажи за кафето.....че аз съм маняк и пия адски много на ден
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th January 2007, 19:33
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bari2
я кажи за кафето.....че аз съм маняк и пия адски много на ден
Какво може да се каже друго за кафето освен че превъзбужда организма!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th January 2007, 21:16
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Това е от една книжка, бая е стара, почти колкото мен
разделът се казва Стимуланти
(започвам да пиша)

Прибягването до кафе или чай, за да се събудим, работим или преодолеем чувство на изтощение, е станало такъв навик, че ние сме забравили, че те са силни дроги, които следва да използуваме въздържано. Трите вредни химически елемента са танин, кофейн (в чая, кафето и кока-кола) и теобромин(в какаото)
Преди да се свари, чаят съдържа повече кофеин, отколкото кафето, но когато се пие, вече е много по-разводнен: килограм чай се равнява на около 500 чаши, докато килограм кафе - само на 24 чаши. Чаша леко кафе съдържа три пъти повече кофеин, отколкото чаша чай със същото съдържание (120мг. срещу 40мг.)
Стимулантите възбуждат централната нервна система, мозъчната кора, сърцето и бъбреците, но те са също и силни отрови, предизвикващи високо кръвно налягане и нарушаване на сърдечния ритъм. Те влияят върху нервната система и водят до разтревоженост, безсъница, раздразненост, главоболие, тумори, язви, проблеми със зрението и слуха. Някой психиатрични пациенти са подобрили състоянието си, като са се отказали от кафето. тези стимуланти ускоряват дейността на механизмите на производството на кръвната захар и принуждават панкреаса да отделя инсулин, което не е причинено естествено от потребност от енергия. Когато този процес се повтаря няколко пъти на ден, той води до възпроизводство на инсулин и до хипогликемия, т.е. до нова потребност от кафе, като по този начин възниква верижна реакция, типична за наркотици, които създават навик.
Проучвания, направени в Харвардския университет, са установили връзка между употребата на кафе и рак на панкреаса - две чаши на ден удвояват риска от рак. Механизмите за отделяне на инсулин влияят върху обмяната на захарта и мазнините и могат да причинят затлъсняване. Тези токсини действуват на щитовидната жлеза и на ставите (рист от артрит). Очевидно те влияят и на храносмилателната система, като ускоряват храносмилането чрез ускоряване на движението на стомаха. Стимулират и дейността на бъбреците. Техният крайно диуретичен ефект може да причини недостатък на витамин В. Тениновата киселина също има някой ефекти, водещи до лоши последствия за храносмилането.
Дори декафеинизираното кафе е предмет на многобройни критики предвид на химикалите, които се използуват при получаването му.
Една балансирана и здравословна диета с малко захари и мазнини ще премахне симптомите на умора и тежест в стомаха, които водят до нуждата от кофеин. Така или иначе много често съблазънта от аромата и топлината на кафето влече. В такива случаи може да си използува декафеинизирано кафе или негови заместители от цикория, или китайски чай, в който има по-малко танин, или зелен японски чай, или тригодишен чай, в който няма кофеин, или много, много слабо кафе без мляко и захар.
Внезапното спиране на редовната употреба на кафе може да провокира симптоми на силно желание и главоболие.
Най-добрият заместител са упражнения най-малко петнадесет минути...

Ми това е от мен. Може да изкажете мнение.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th January 2007, 21:34
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Кафето не е изцяло вредно. Само когато се взима креатин или някои други добавки не е препоръчително да се пие. Иначе има добър ефект от страна на издържливостта. Повечето фет бърнъри са на основата на кофеин и л-карнитин. Иначе газираните напитки не вредят кой знае колко, но не е хубаво да се пият, понеже на мене лично ми подуват корема и ми създават неудобства. А и съдържат много прости въглехидрати и боклуци които не е лошо да се избягват.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th January 2007, 13:13
bari2 bari2 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 77
По подразбиране

значи стигам до извода че не съм в ред да пия толкова кафе ама като немога без него кво да правя.имам зависимост от кафето явно
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th January 2007, 15:10
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

Аз като си глътна от кафе ме заболева глава
__________________
Писането свързан с мисленето е процес и не количество а кечеството е прогрес
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Газирано
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:50.