IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 4th February 2007, 16:23
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Не е достатъчно само да хапваш обилно. Трябва да се храниш и правилно. Когато качваш маса е добре на ден да приемаш в твоя случай около 200 гр белтък, 300 гр въглехидрат и 50-60 гр мазнини. Става въпрос за чистото вещество в храните, дето си го пише по опаковките. И това е общо взето.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 4th February 2007, 17:31
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Да, знам, че да хапваш обилно не означава да се развиваш. Ще превърна грамовете в храна да видя какво ще се получи... останалото е труд. Какво смятате за протеина и ролята му при покачване на килограмите - питам във връзка с кардио тренировките, защото преди като тренирах час час и нещо, след това тичане - не мисля, че възстановявах много добре. Т.е. при такава стуация необходим ли е приемът на добавки или може с подходяща храна (както на мен ми се иска) организмът да се възстанови добре?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th February 2007, 18:35
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

"около 200 гр белтък, 300 гр въглехидрат" .Тва са 1 килограм пиле и 2 килограма ориз .Това е малко пресилено според мен.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th February 2007, 18:55
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Досега не съм сядал да си изчислявам количеството храна, но ако си прав - това е множко. И все пак - пилешко, ориз, картофи, овесени ядки, паста - мисля, че ще има резултат. Приемам всякакви съвети - пък ще преценя кое да приложа.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th February 2007, 18:59
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Еми като се огледаш малко с почти всичко се напълнява
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th February 2007, 20:45
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Въпросът е с какво се напълнява качествено, ако мога така да се изразя...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th February 2007, 22:13
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

800-900 гр пиле и толкова ориз или картофи на 6 или 7 приема, може и някакви не мазни гарнитури да добавяш. Пастата и всякакви теста трябва да ги избягваш. Не е пресилено, това е режим за качване на МУСКУЛНА МАСА.

Иначе за протеина - да има смисъл когато си на НВД и правиш много интензивно кардио, след което има нужда от бързо 'доставяне' на белтъци, но в момента нали искаш да качваш маса и затова нямаш нужда. Когато се храниш правилно може 30гр суроватка веднага след тренировка, но ще минеш и без нея. В началото от друго просто нямаш нужда.

Недей да тичаш или правиш каквато и да е аеробна дейност докато качваш маса - това са две несъвместими неща. Както беше казал един мъдрец - "Зимата качваме, пролетта чистим, лятото се гъзарим". И това не е подтикнато просто от модата, ами понеже метаболизма предразполага така сезоните, иначе става много трудно. На обикновения човек свалянето на 10-ина кг мазнини се струва адски много, но за активно спортуващия не е проблем - аз лично бях с 12 кг по-тежък през миналата зима отколкото през лятото. Всички билдери качват освен мускул и мазнини, които в последствие изчистват. Не може да се качва и чисти едновременно.

Това е от мене засега.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th February 2007, 22:20
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Блаодаря ти много за тази информация, това, което написа ми е страшно полезно. Имам само един последен въпрос - под никаква кардио дейност да разбирам ли и колелото? Поздрави.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 4th February 2007, 22:26
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Да, колелото също е кардио дейност.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 4th February 2007, 22:28
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

За байка - добре, просто исках да знма дали е толкова "горящ" - е явно е. А иначе се притеснявам с качването заради пресата - не, че е кой знае колко изразене, но нз дали после ще мога да орелефя корема като хората. Дори и при малки килограми, какъвто например е моят случай, не е толкова лесно да се постигне добър релеф. МИсля да продължа да си пия бирената мая. Не знам само какво да правя с хляба - толкова ли е важно дали е бял, черен, пълнозърнест и т.н.? Отнова благодаря за ценното инфо.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какводасехранязадаувеличатеглотоси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:38.