IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 29th October 2010, 11:15
oofie oofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 31
По подразбиране

Здравейте, интересувам се къде в София, в южните квартали има пилатес?
Преди ходех в Спарта, но заете там какво се случи...
Сега попадам на клубове в центъра, Младост, които обаче са ми много далече
За мен пилатеса е много подходящ спорт -- релаксиращи упражнения, които обаче напрягат цялата мускулатура
Отговори с цитат
  #22  
Стар 2nd November 2010, 15:13
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oofie
Здравейте, интересувам се къде в София, в южните квартали има пилатес?
Преди ходех в Спарта, но заете там какво се случи...
Сега попадам на клубове в центъра, Младост, които обаче са ми много далече
За мен пилатеса е много подходящ спорт -- релаксиращи упражнения, които обаче напрягат цялата мускулатура
Мисля, че в The Gym има. Намира се в Стрелбище.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 3rd November 2010, 11:29
oofie oofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 31
По подразбиране

мерси за информацията! Намери пилатес и във фитнес център Динамик, пак в Стрелбище. Ако някой е ходил в някой от двата комплекса, моля да сподели мнение.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 22nd November 2010, 18:34
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

привет, бих искала да се включа с моето скромно мнение
Аз препоръчвам йогата с двете ръце и двата крака
Ходила съм в две йога студиа и оттогава съм фен на кудналини йогата ... Но само да подчертая, че от йогата не се отслабва или стяга кой знае колко, по-скоро се разтягаш, премахваш напрежението и ставаш по-гъвкав ... Но йогата не може да замени интензивното натоварване, което да речем им при степ аеробиката или фитнеса... На пилатес не съм ходила, не мога да кажа мнение, но на йога ходя, когато ми е напрегнато и за изчистване на организма от всичката негативна енергия, която съм събрала през работната седмица, както и за изчистване на токсини и т.н. Но йогата не може да развие перфектно тяло с плочки и тн. Ако искате такъв ефект, си трябва силов спорт...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd November 2010, 09:18
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunny Girl
Но йогата не може да развие перфектно тяло с плочки и тн. Ако искате такъв ефект, си трябва силов спорт...
Може, може... Видове йога си има не малко и им е различна идеята. Някои упражнения са толкова тежки, че и силов спорт не може да се сравнява с тях...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th November 2010, 15:31
Аватара на jansi
jansi jansi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 58
По подразбиране

Пилатес
Отговори с цитат
  #27  
Стар 2nd December 2010, 18:14
angie85 angie85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Berlin
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез MSN до angie85
По подразбиране

И аз ще се включа с мнение по въпроса като се има предвид, че практикувам и двете. Лично на мен повече удоволствие ми доставя йогата. Но не бих я препоръчала на всеки, особено на хора с проблеми в кръста и с навеждането. Аз лично посещавам 2 пъти седмично ащанга йога (Ashtanga Vinyasa) и се чувствам страхотно, но повтарям, че наистина не е за всеки. Някои упражнения са изключително натоварващи, особено за жени със слаби ръце. На мен все още ми представлява трудност да се науча да правя стойка на ръце, челна стойка се научих чак след повече от година. Хубавото е, че се заздравява кръста ако вече човек няма проблеми с него, изправя се стойката, човек се отърсва от всекидневните проблеми. Със сигурност не се правят мускули на бодибилдър, но се заяква видимо.
Пилатесът, пак зависи и от треньора, също е доста натоварващ. Там се набляга на упражнения със собствена тежест и някои от тях са на повечето вече познати. След тренировка съм винаги размазана и с мускулна треска, въпреки че тренирам 4 пъти седмично (но различни неща). Не мога да кажа, че човек трябва да се ограничи с едното, а по-скоро да прави и двете, защото се набляга на различни типове упражнения. В йогата трябва много гъвкавост, съчетана със сила, а при пилатес гъвкавостта като че ли не е толкова важна.
Всичко казано се базира на моя личен опит и си зависи от треньора и вида йога, която се практикува. Аз не съм привърженик на мудни спортове и обичам да се потя здраво и да знам, че наистина правя нещо смислено. Който иска да отбие номера и да си мисли, че ще отслабне като ходи веднъж или два пъти на едно от двете, може да забрави.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 9th December 2010, 21:22
tacho8302 tacho8302 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Сега навлиза нова дисциплина в България - това е Йогилатес.
Представлява комбинация м/у Пилатес и Йога, и освен релаксиращ ефект, действа и тонизиращо на тялото. Пробвайте. Знам че я практикуват до Бизнес парка - Лолита студио.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЙогаилиПилатес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:44.