IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st May 2015, 16:15
sunshine2150 sunshine2150 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2015
Мнения: 1
По подразбиране Булимия!

Здравейте, не знам дали тук е мястото, но бих желала да намеря помощ, от хора, сблъскали се с проблема! Винаги съм била пълното дете, бях достигнала 130 кг (175 см височина) и в продължение на 3 години със здравословен хранителен режим и тренировки успях да редуцирам теглото си до 65 кг . Това бяха годините, в които бях най-жива.
Но прекаленото фокусиране на околните в тялото ми, където и да отидех се говореше само за отслабването ми, разбирам, че ми се радваха, но не бях готова за това фокусиране; непрестанните разговори с мен само за хранене и тренировки, ме накараха да се фокусирам прекалено много във храната. Бях станала перфекционист, който е свикнал да става в 6, за да тренира, да си готви за всяко хранене, да ходи по 10 часа на лекции, да намира отделно време за излизане и това всеки ден. Но усетих, че нещата малко по малко почнаха да и тежат и като всеки самокритичен човек, започнах да си руша самооценката и да давам назад. И така стигаме до днес, когато едвам-едвам издържам ден без да се затворя в кръга на булимията. Напълно осъзнавам какви са причините, които са ме довели до нея- свръхамбициозността; прекаленото фокусиране върху тялото ми, да не кажа, че понякога само върху него, разрушената самооценка и естествено липсата на любов - мъжете започват да те приемат за просто едно говорещо парче месо, а част от приятелките, започват със хапливите коментари по твой адрес. Главният ми въпрос е към хората, които са минали през това: как се чувствахте в началото, когато спряхте този порочен кръг. Понеже, както казах, достигнах до момента, в който ми е трудно да издържа и ден, понеже се пуснах по пързалката, че мога да се контролирам и "То нали само веднъж... не съм го правила Х дни"... Какво най-много ви помогна да устоите на "изкушението" и как сте се чувствали?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd June 2015, 10:54
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Спри се! Не знам точно какво ще те мотивира най-много. Избери си някоя приятелка или роднина, която ти е много, много близка и споделяй с нея всичко. Трябва да се справиш! С помощта на някой всеотдаен и търпелив човек.
А приятелките с хапливите коментари ... отдалечи се от тях. Струва ли си човек да има такива приятели? Познати - да, но приятели ... според мен - не.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th November 2015, 11:39
ivelinahristova ivelinahristova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2015
Мнения: 51
По подразбиране

Трябва да се търси баланса, не да се прекалява, потърси специалист.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
булимия


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Булимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:19.