IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th April 2007, 13:34
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране Стафилококова инфекция

Позволих си да направя тема за Стафилококовата инфекция ,защото е изключително често срещана и много опасна.В момента се лекувам от нея с ваксина -лечението ми е вече 4 месец ,по простата причина че антибиотиците не помогнаха ,хомеопатията също.
Първо искам да ви разкажа как се прояви при мен
Едно лято бях на студентска бригада и напълнях страшно (12 кг),върнах се тук в Б-я и започнах диета -каква диета всъщност -аз НИЩО не хапвах (3,4 месеца поне )имунната ми система рухнаи започнаха да ми излизах огромни подкожни пъпки (като цирей),които след седмица се разпукваха и оставаше рана ,която след като заздравееше ,на мястото оставаше белег.
Щом заздравееше една -веднага излизаше втора,понякога и повече -пълен кошмар .Бях много подтисната,защото изглеждах така все едно не се грижех за себе си ,а постоянно ходих на козметик и си купувах какви ли не продукти -БЕЗ ЕФЕКТ
Един ден отидох на гинеколог ,имах течение ,а и ми беше време за профилактичен преглед .
Тя отсече течението ти е вследствие на стафилококова инфекция -на мен дотогава и през ум не ми е минавало че може и това да е причината за честите ми възпаления на яйчниците,а и мислех че това е проблем при бебенцата в родилния дом.....
Тя ми предписа антибиотик и каза ,ако това не помогне ,ще пиеш друг след това ...
Нямаше ефект мина време и аз забравих ,докато не се разговорихме с едни познати за тази инфекция
Едната каза че е имала такъв проблем (кожен )и с ваксината вече няма .
Тогава не го взех впредвид казах си Да бе още едно Пласебо-още едни пари на вятъра ...
Срещнах още една позната ,която пък имаше проблеми с бъбреците постоянни възпаления ,най накрая след хиляди изпити лекарства,лекарката й я праща за изследване и се оказва че има стафилококи .
Започва и тя с хомеопатия ,антибиотици и най-накрая прибягва до ваксина,последно като я видях все още не се беше излекувала .
Лошото при тази инфекция ,че ако остане дори само една -тя се размножава мигновенно
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th April 2007, 13:44
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

А ето и малко инфо по въпроса
Стафилококите са Грам положителни бактерии с перфектна сферична форма, които при наблюдение с микроскоп се виждат подредени на групи, наподобяващи грозде. Стафилококите са група от над 20 вида бактерии, които нормално се срещат върху кожната повърхност, под мишниците или носа на здрави хора. Около 25-30% от популацията са носители на този микроорганизъм специално на Златистияt стафилокок (Staphylococcus aureus). Тези хора само разпространяват, без да боледуват от инфекции.
Стафилококите са едни от най-честите причинители на кожни инфекции. Повечето от тях са сравнително леки и се проявяват като пъпки, могат обаче да бъдат и изключително сериозни, като инфектиране на хирургични рани, инфекции на кръвта и пневмонии.
Staphylococcus aureus причинява многообразие от супуративни (свързани с образуване на гной) инфекции и токсични състояния при хората.
Често, при нормални защитни сили на организма, микроорганизмите остават на мястото на проникването и причиняват локализирани възпаления, например върху кожата, инфектиране на космен фоликул, були, фурункулози и ечемик.
По сериозни състояния са
Пневмонии,мастит ,флебит ,менингит ,инфекции на пикочните пътища,ендокардит и др
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th April 2007, 13:58
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

Лечението ,независимо с какво е,трябва да е придружено от имуностимуланти от рода на Герисан ,Цитросепт или Биоцитрин,Ехинацея ,защото ако не се засили имунната система нищо няма да помогне .
Отделно може да се пие чай от коприва ,сок от моркови ,да се яде много целина и магданоз .Аз не обичам целина
Днес четох че зеления японски чай прави бактериите неустойчиви -мисля и това да пробвам ,а освен това намерих в един сайт рецепта против акне (по 6 чаши зелен чай в продължение на месец,заедно с рибено масло )нищо не ми коства да го опитам и ще ви кажа има ли ефект
Но факт е че е опасно да не се лекува !
Препоръчвам горещо на всички ,които имат чести възпаления ,било то на кожата (акне),било на пикочните пътища(цистит) или на яйчниците да си направят изследване за стафилококи
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th April 2007, 14:02
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

А вече с белезите и със "прогорената " кожа предлагам да се борим или с пилинги (билков ,киселинен-вече са доста обсъждани)
или с микродермабразио ,или с лазер .
Има светлина в тунела !!!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th April 2007, 14:33
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

И как разбра, че имаш стафилококова инфекция? Какво е това изследване и къде го правят? Каква е ваксината и откъде се купува?
__________________
...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th April 2007, 14:57
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

на мен ми го откриха с цитонамазка при гинеколога и после за да съм сигурна в лаборатория дадох кръв Не искам да обяснявам подробности за васината -за да не го сметнеш за някакъв вид реклама ,мога да ти пиша на лични
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th April 2007, 15:50
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Все пак направи тема специално за това, мисля че тук е мястото да отговориш на въпросите
Няма да го сметна за реклама, позволявам
Тези въпроси остават:
Какво е това изследване и къде го правят (в коя лаборатория си отишла)? Каква е ваксината и откъде се купува?
__________________
...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th April 2007, 11:20
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

Ох ,как ме е яд.Писах,писах накрая ми се рестартира компютъра
Обаче ,какво да правя Uspeh ,обещах ти да не пиша безкрайно много постове -ще творя наново.
Та има една лаборатория Анаста,която се занимава с диагностирането на стафилококи и нищо друго -тя се намира до БАН .
Изледването става чрез взимане на венозна кръв и струва 8 лв.
След като излязат резултатите (на следващия ден )лекарката д-р Петрова ти разяснява възможностите ,антибиотик(отива се при друг лекар да предпише подходящ),хомеопатия (пак се отива при съответен специалист) или последния вариант ваксина Анаста .
Първите дози на ваксината се бият два пъти в седмицата по схема,подмускулно ,постепенно по-нарядко ,докато се стигне до реимунизация с по една на месец.
Ако имаш проблеми с носа(като чести настинки ,синузит ,предписват и капки за нос.Действието на ваксината започва веднага след първата-наболяват те местата ,които са заразени (примерно при мен яйчниците),при моята позната бъбреците и гърлото.
Лечението не е скъпо на мен ми излезе към 50-60 лв ,като се има предвид ,че антибиотика ,който пих (забравих как се казваше)ми струваше 40 лв ,а не помогна .
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th April 2007, 14:01
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Добре, а по какъв начин точно действа ваксината? И кой те прати в тази лаборатория?
__________________
...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th April 2007, 14:13
Jeni84 Jeni84 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 47
По подразбиране

Аз и сестра ми също ходихме в Анаста и ни откриха такава инфекция, и понеже бях щастлива че най накрая са ми открили причината за появата на пъпките пратих и мои приятелки, и на всичките и им откриха стафиликоки. Не знам какво прават в тази клиника но от всичките ми 12 познати на 11от тях им я откриха. И естествено си препоръчват тяхната ваксина. В моя случай тя не ми помогна но не ми и навреди, сестра ми обаче се обрина от нея. Лекаря който я оправя после много се смя че сме се вързали на тази клиника.
Това е само мое лично наблюдение де.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стафилококоваинфекция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:44.