IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 7th February 2011, 02:03
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Попитах те дали ще ти е добре ако някои те напсува примерно на майка(ти тегли една дълга и широка),ти така и не каза.Незнам коети е ти свидно и лубимо,но ако някои го нарани добре ли ще ти е.............?
Добре, дай линк или цитат към пост, в който някой да е псувал България?
Отговори с цитат
  #102  
Стар 7th February 2011, 02:03
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Пич или пичке , отговарям ти за последно и повече нямам намерение да те чета ..сравняваш несравними неща !Майка ми не ти е дала повод да недоволстваш както и не е твоя майка! За теб България може да е била майка но за други хора е била мащеха !
И дай ги най накрая тия примери където някой е писал глупости или е плюл по нещо или по някой ,че вече ми писна да чета едно и също !
Отговори с цитат
  #103  
Стар 7th February 2011, 02:04
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Цитирай:
Попитах те дали ще ти е добре ако някои те напсува примерно на майка(ти тегли една дълга и широка),ти така и не каза.Незнам коети е ти свидно и лубимо,но ако някои го нарани добре ли ще ти е.............?
Добре, дай линк или цитат към пост, в който някой да е псувал България?
На този въпрос аз никога не получих отговор , дано ти си късметлийка
Отговори с цитат
  #104  
Стар 7th February 2011, 02:06
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Тръпна в очакване..
Отговори с цитат
  #105  
Стар 7th February 2011, 02:09
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Недей !Ще си останеш тръпнеща и в очакване
Аз ще последвам примера на марисабела ...отказвам се
Отговори с цитат
  #106  
Стар 7th February 2011, 02:14
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Сюз,Нелс-оставете го.Аз видях,че смисъл няма
Щом на фактите му се казва плюене-ми така да бъде...дерт голям
Честно ти казвам, спори ми се с някой интелигентен човек, който да ми даде ясна обосновка какво му харесва в държавата България, което другаде го няма. КЪЛНА СЕ - искам да ме затапят, да ми пляснат някакъв позитив в челото и аз да възкликна -"ДА! Прави сте!"
Незнам в коя страна си сега,но ако и там има същото което и тук........незнам къде и с кой си расла,но едвали е там където съм расъл аз. Едвали си ходила на кошара или на някоя стара къща(да спиш на одъра),или да излезеш на някоя ливада лятото когато се пласти и да седнеш на пладне да обядваш пита сирене и домат(можеби това ви изглежда смешно/////но това е защото не сте го преживяли).........нима в Белгия,Франция или незнам си коя държава ще ви се случи това...............вие ЗА МЕН СТЕ ДИВАЦИ.......а аз за вас можеаби двапъти по голям ДИВАК ........
Отговори с цитат
  #107  
Стар 7th February 2011, 02:18
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Цитирай:
Попитах те дали ще ти е добре ако някои те напсува примерно на майка(ти тегли една дълга и широка),ти така и не каза.Незнам коети е ти свидно и лубимо,но ако някои го нарани добре ли ще ти е.............?
Добре, дай линк или цитат към пост, в който някой да е псувал България?
Чувала ли си за понятието сравнение....Толква мн примери ще ти дам,просто не мисе търси.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 7th February 2011, 02:24
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Сега ми стана ясно всичко...

Имаш някаква болка ти, но не си я адресирал правилно.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 7th February 2011, 02:25
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Недей !Ще си останеш тръпнеща и в очакване
Аз ще последвам примера на марисабела ...отказвам се
Усещам че сте по истръпнали от левия ми крак,половин час след като седна на него.Да се спори с една жена е невъзможно(дори да греши,накрая тя е правата),а с две и повече е просто немислимо...............
Отговори с цитат
  #110  
Стар 7th February 2011, 08:56
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Ще се опитам да съм кратка - аз лично не съм видяла (не казвам, че съм чела всичко) някой да нарича емигрантите ни родоотстъпници и кво-беше-там. Мои близки са емигранти и знам причините да заминеш. Човек си остава българин и на северния полюс да замине, ако се чувства такъв разбира се. И добре може да се впише и като гражданин на светаа бидейки българин.

В нашата страна има мнооого негативни процеси, има гадории и мизерии и понеже сме малко хора (като число - за контраст преброителите в Китай са повече от цялото ни население..) се усеща много силно.
Родината обаче не е държавата. Знаете "Обичам Родината - мразя Държавата". Родината са хората в нея, т.н. "обикновени", които не се питат какви са по националност, защото знаят. : ) Разбира се + всички етноси.
Българина (през годините) е бил много толерантен към другите. Много преди в САЩ примерно да им хрумне да се борят против расизма. Ето една традиционна черта на българина скоято се гордея. Днешното озлобление към онази прослойка от ромите, дето само крадат и чакат помощи е разбираемо - аз дори си мисля, че няма начин нещата у нас да се направят толкова тъпо и неморално случайно. И не съм сама. Все повече хора споделят мнението, че от години се води политика за целенасочено унищожаване на народа на България за да се изкупят природните й богатства на безценица. Стори ми се много нереално като го чух първия път. Но за съжаление виждам доста примери в тази посока. От здравеопазването, социалната политика, образованието и т.н. и т.н. Само че мен ме боли за това. И не мога да припиша негативни качества на всички българи само защото някои представители носят такива. Има честни, добри и достойни хора. И работливи. И креативни. И готини. И талантливи. Това е моята България. Примерчета - милион и едно могат да се дадат за това. Искате ли?? Като почнем от това, дето една съседка фиктивно осиновила детенце за да му даде бъбрек - въпреки държавата, която няма добра система за реакция при такива случаи (а може би и дирижирано няма), през лекарите, които са ми спасили живота и са работили със сърцето си и още много техни колеги, които работят по призвание и не ми споменавайте некадърните и продажните, защото такива има навсякъде - чужбинско примерче, и всички свестни хора, които срещам като пътувам из страната, сред познатите ми и близките ми.
Има и още, но сега нямам никакво време: Е`но стихче за финал (ааааааа, виж как пропуснах литературата, изкуството, спорта... )


България

Земя като една човешка длан...
Но по-голяма ти не си ми нужна,
Щастлив съм аз, че твойта кръв е южна,
че е от кремък твоят стар Балкан.

Какво, че виха вълци и чакали
из твоите полета и гори?
С онез, които бяха с теб добри,
ти бе добра, но злите не пожали.

Земя, като една човешка длан...
Но счупи се във тази длан сурова
стакана с византийската отрова
и кървавия турски ятaгян.

Търговци на тютюн и кръв човешка
продаваха на дребно твойта пръст,
но паднаха под теб с пречупен кръст,
че беше малка ти, но беше тежка.

И стана чудо: смертю смерт поправ,
усмихнаха се чардаклии къщи
и заплющяха знамена могъщи,
и път се ширна – радостен и прав.

Сега цъфтиш! Набъбва чернозема
под ласкавите български ръце,
дъхти на здравец твоето лице
и нова песен вятърът подема

Земя, като една човешка длан...
Но ти за мен си цяло мироздание,
че аз те меря не на разстояние,
а с обич, от която съм пиян!

(Георги Джагаров)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:50.