IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 6th February 2011, 18:58
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
неизвестен, много те бива да пускаш провокативни теми!
Какво има да и обичаш на една страна? Природата ли? На приридата може да и се радваш и без да си гражданин на страната.
Привилегиите, които ти дава принадлежността към тази страна?
Повечето привилегии, може да ги имаш и само пребивавайки в страната.
Това че ти дава чувство за принадлежност? - това чувство ти го дават родителите - а не страната.
Детските спомени? те са пречупени през призмата на идеализма
Родината(България) е нещото което ни обединява.Ако не е тя,щеше да живеем на племена,подобно на прабългарите и славяните преди да се срещнат и да създадът България.На този принцип е създаден и ЕС. "СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА" От там идва и чувството за принадлежност...(но всеки си има мнение...)
Отговори с цитат
  #22  
Стар 6th February 2011, 20:23
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Много интересно как бесарабски българи милеят за родината на дедите си,
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Привилегиите, които ти дава принадлежността към тази страна?
Т.е. ползи - нима само заради това можем да обичаме!?



Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Детските спомени? те са пречупени през призмата на идеализма
Че представителите на коя народност нямат детски спомени!?! [/quote]
много хора "обичат" родината именно заради милите детски спомени от мястото където си израсъл - в такъв смисъл го написах това.

Как може да "обичаш" едно обединение или една социална структура??? Ти почувствала ли си обич в обратната посока? Пука ли и на родината ти за теб?

Хората обичат семейството, близките си, приятелите си, все неща, които могат да отвърнат на любовта.


...а бесарабските българи и тези от западните покрайнини милеят май повече за българските паспорти, които им позволяват безвизово пътуване из Европа
Отговори с цитат
  #23  
Стар 6th February 2011, 21:10
Аватара на _Poli_
_Poli_ _Poli_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Виена, Австрия
Мнения: 312
По подразбиране Re: Обичате ли България

Цитирай:
Първоначално написано от neizvesten
Милеете ли за родината и как изглежда България във вашите очи!
Обичам България! Тя е моята родина и там се чувствам у дома си!

Цитирай:
Първоначално написано от neizvesten
Как си представяте по-добрата България?
Без цигани!
__________________
Love is in the air....
Отговори с цитат
  #24  
Стар 6th February 2011, 21:12
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

циганите, също са родени в България и също смятат тази страна за своя родина
Отговори с цитат
  #25  
Стар 6th February 2011, 21:36
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
циганите, също са родени в България и също смятат тази страна за своя родина
да
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #26  
Стар 6th February 2011, 21:40
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Piny, напълно съм съгласна с теб!

Не обичам България - държавата. Нищо не ми е дала, а само ми е взела. А по-тъпо и неоснователно нещо от несподелената любов няма!

Обичам една шепа хора там. Ако тях ги няма, за мен няма смисъл да се връщам изобщо.

Има доста кадърни и свестни българи, които не заслужават участта си да са родени в такава държава. За сметка на една шепа комунисти и фашисти които дърпат милиони към дъното.

....
От дете мечтая за момента, в който "ще порасна" и ще се махна. Не казвам, че сега всичко ми е в ред, просто за пръв път имам усещането, че всичко е възможно, ако положиш необходимия труд.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 6th February 2011, 21:50
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Piny, напълно съм съгласна с теб!

Не обичам България - държавата. Нищо не ми е дала, а само ми е взела. А по-тъпо и неоснователно нещо от несподелената любов няма!

Обичам една шепа хора там. Ако тях ги няма, за мен няма смисъл да се връщам изобщо.

Има доста кадърни и свестни българи, които не заслужават участта си да са родени в такава държава. За сметка на една шепа комунисти и фашисти които дърпат милиони към дъното.

....
От дете мечтая за момента, в който "ще порасна" и ще се махна. Не казвам, че сега всичко ми е в ред, просто за пръв път имам усещането, че всичко е възможно, ако положиш необходимия труд.
НАПЪЛНО СЪГЛАСНА!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #28  
Стар 6th February 2011, 23:00
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Piny, напълно съм съгласна с теб!

Не обичам България - държавата. Нищо не ми е дала, а само ми е взела. А по-тъпо и неоснователно нещо от несподелената любов няма!

Обичам една шепа хора там. Ако тях ги няма, за мен няма смисъл да се връщам изобщо.

Има доста кадърни и свестни българи, които не заслужават участта си да са родени в такава държава. За сметка на една шепа комунисти и фашисти които дърпат милиони към дъното.

....
От дете мечтая за момента, в който "ще порасна" и ще се махна. Не казвам, че сега всичко ми е в ред, просто за пръв път имам усещането, че всичко е възможно, ако положиш необходимия труд.
НАПЪЛНО СЪГЛАСНА!


Нима бягството е решение на проблема?!Можеби!!! А ако всички избягаме в чужбина...........? Какво би станало ?!
Това че сте избягали,не значи че сте решили проблема
Проблема не се корени в държавата,а в нас.Ако имате желание,едва ли ще ви дърпат към дъното разни фашисти и комунисти-чували ли сте приказката за неволята???!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 6th February 2011, 23:12
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Нима бягството е решение на проблема?!Можеби!!! А ако всички избягаме в чужбина...........? Какво би станало ?!
Това че сте избягали,не значи че сте решили проблема Exclamation
Проблема не се корени в държавата,а в нас.Ако имате желание,едва ли ще ви дърпат към дъното разни фашисти и комунисти-чували ли сте приказката за неволята???!
Точно при мен този номер няма да мине! Не ме познаваш, но аз съм човек, който има волята да промени света. За това точно преди да замина една година работих в сверата на политиката, защото варвах, че млади и амбициозни хора биха могли да променат нещичко... Еми всеки който е бил в тези л***а ще ти каже, че ако работиш в българската политика или трябва да се нагодиш към корупционните схеми, или системата сама ще те изхвърли. Българската политика е един добре печелещ бизнес. Винаги е била, винаги ще бъде.
Че проблема е в българите - така е. Намаме традиции в демокрацията и капитализма, лепнали сме само етикетите, докато съдържанието си е чист КОМУНИЗЪМ!

Пред цял живот борене с вятърни мелници и нормален живот, следвайки мечтите си, ти какво би избрал? Честно?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 6th February 2011, 23:12
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
циганите, също са родени в България и също смятат тази страна за своя родина
Голяма част от тях не стават за нищо,но имам познати които са супер пекъни и са големи приятели.В случая бих казал да изгоним всички лоши хора които разграбват и рушат България,без значение дали са мисиулмани,цигани или българи.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:45.