IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 28th July 2011, 10:20
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

И аз се разнежвам като видя такива старци
Но изобщо не е ясно, колко пъти са овдовявали преди това, или колко пъти са се развеждали...преди да се намерят.
Предполагам, че след години и аз ще седя с някой дядо в парка и минаващите млади двойки ще ни завиждат за "вечната" любов

Харесвам брака като институция, харесвам сватбата като ритуал, харесвам вечната любов, но не и на всяка цена.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 28th July 2011, 15:21
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Еха, звучи много добре! А дано тоя дядо съм и аз някой ден!
Без овдовяване и любовници и този-онзи, трети, пети!
Аз съм идеалист - цял живот с един човек и такава любов, че..... дрехите от вътре да се овлажяват от възбуда и привличане, а отвън да горят от страст и любов.


Това не е съвсем обмислено пожелание към Вселената(все-още), защото тя всичко чува и няма никакво чувство за хумор при изпълнението на нашите скромни желания.
За това трябва да внимавам колко сериозно изричам заклинанията, че ми се сбъдват
Отговори с цитат
  #163  
Стар 28th July 2011, 19:17
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Харесвам брака като институция, харесвам сватбата като ритуал, харесвам вечната любов, но не и на всяка цена.
Аз също. Иска ми се да имам някого, с когото да остарея щастлива, но не си позволявам да си мечтая реално за това, за да не остана разочарована. Ако някога се омъжа и бракът ми се провали, не мисля, че бих се омъжила повторно.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #164  
Стар 10th August 2011, 16:12
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

аз нямам подпис с мъжа ми. живеем на семейни начала. Честно казано не виждам разликата с пръстен или без, с подпис или без. Брака е съвместно съжителство както и другото, само дето едното включва едно 5 000лв за сватба най-малко, ненужен сеир на роднини и приятели, един подпис и не знам си колко лв за пръстен. а другото включва просто свободна воля и желание за съвместно съжителство. Мисля, че традиционните сватби са отживелица. Може да не съм права, и аз като малка си мечтаех за булчинска рокля и т.н., но сега когато гледам живота колко меркантилен и напрегнат и несигурен стана, не мисля, че подписа би задържал една двойка заедно... Трябва много повече от това ...
Отговори с цитат
  #165  
Стар 10th August 2011, 16:19
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Познавам хора, които направиха сватба за 24 лв. и една кутия бАнбони, не за 5000 лв. и 100 чинии с мешана скара.

Но тук говорим за друго - сватбата и бракът са различни понятия.Тук става въпрос за мнението ви за брака.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #166  
Стар 10th August 2011, 17:56
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

За брака - аз си бях ОК и без брак , не мога да обясня защо подписахме . Импулсивно решение след дълго съжителство и голям , много весел купон вместо сватба . При мен нещата (живота) без и със брак не се различават .
Живея в друг континент сега и тук виждам друг смисъл на брака - финансов .
Като (ако) се разведеш , мъжа ти плаща за всяко дете процент от заплатата си . Ако ти не си работила , за да гледаш децата - плаща и на теб . Ако работиш и имате повече от Х ( не знам колко точно) разлика в приходите с мъжа ти , след развода той ти плаща и на теб и на децата , за да не живеят те във влошена финансова среда след развода .
Ако той взема повече де . И ако децата останат при теб .
Брака не го приемам като романтична стъпка , по скоро като договор . Като някаква минимална застраховка , че ако мъжа ти го хване критическата и намери по-младо твое копие - ти ще имаш някаква финансова отплата . Може да е същото и при съжителство - незнам .
Ако човека до теб си е читав , брака не е важен май .
Отговори с цитат
  #167  
Стар 11th August 2011, 04:59
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
Angry

Цитирай:
Първоначално написано от ALEXATA Виж мнението
Познавам хора, които направиха сватба за 24 лв. и една кутия бАнбони
ти да не говориш за моята сватба
Отговори с цитат
  #168  
Стар 11th August 2011, 05:06
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunny Girl Виж мнението
аз нямам подпис с мъжа ми. живеем на семейни начала. Честно казано не виждам разликата с пръстен или без, с подпис или без.
Разликата е огромна,но ти не я виждаш сега,защото си още млада.Изглежда всички пишете по инерция и си мислете,че брака непременно е само пари и имущество..........
Има малко по-сложни неща при брака от това дали като се разведеш ще му/й/ вземеш всичко.Бракът е важен И за взимане на други по-важни решения,като например:
ако сте болен и ви се налага операция и трябва вашия партньор да вземе решение вместо вас,ако нямате брак,той не му се дава правото да решава вместо вас,на запад при евтаназия съпругата/съпругът/ взимат това решение,ако няма брак,пак не става
когато единият от двамата съпрузи почине и е искал да бъде кремиран,САМО брачният партньор взима това решение,НЕ децата им.Ако нямат брак ,пак са накърнени правата на единия и още подобни примери...........
Така,че не става въпрос само за пари и издръжки,мили мои..............
Отговори с цитат
  #169  
Стар 11th August 2011, 16:32
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela Виж мнението
ти да не говориш за моята сватба
За на сестра ми. Те така се ожениха, кратко и ясно. Даже мен ме нямаше тогава.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!

Последно редактирано от резервна модераторка : 11th August 2011 на 16:40
Отговори с цитат
  #170  
Стар 12th August 2011, 03:26
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela Виж мнението
Разликата е огромна,но ти не я виждаш сега,защото си още млада.Изглежда всички пишете по инерция и си мислете,че брака непременно е само пари и имущество..........
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..................................
Така,че не става въпрос само за пари и издръжки,мили мои..............
Gabi , сигурно визираш моето мнение . В БГ наши приятели се разведоха и жената едва се справя сега . Бяха голяма любов , но времето променя много неща .Той вадеше парите , той ги вади и сега , но ги харчи с новото си семейство .
Тук , не в БГ , също наши приятели се разведоха и жената е доста добре с издръжките за нея и за децата .
Докато брака върви - ОК. Като не върви - наистина го виждам в пари и имущество , защото децата обикновено остават при майката и не трябва да страдат и от недоимък , освен , че семейството е разбито.
Аз за деца пиша , а Алекс сигурно няма тва наум ...
Габи , ти си изброила много важни неща , за които за щастие не съм се замисляла . Прекрасно е да има близък човек до теб , когато си болен или нещастен , но не е гаранция , че брачния партньор ще е този човек .

Един от резултатите от брака е развода . Младите тук не се женят много много . Съжителстват .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: каквомислитезабрака
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:12.