IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th January 2010, 16:37
flippy_gv flippy_gv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 3
По подразбиране Нещичко за ученик?

Здравейте. На 14 години съм, момче, 8 клас. Малко дебеличък съм, имам мазнинки около корема. Тренирам баскетбол от 4 месеца, като има съвсем малък резултат. Основното е, че натрупах малко мускулна маса, и сега и краката, и ръцете, и въобще цялото тяло ми изглежда по-добре, отколкото преди да почна да тренирам. Аз лично смятам, че основният ми проблем е яденето и пиенето. Под пиене, нямам впредвид алкохол и тн, а газирано. Мисля да го откажа, но се чудя дали ще има резултат. Яденето като цяло не е трагично, но все пак си ям всякакви боклуци. Гледах всякакви диети, режими на хранене и тн, но как да ги спазвам, като съм до 2 часа на училище? 5-6 пъти на ден ми е невъзможно да ям, плюс това на училище избора ми се ограничава до кросани, шоколади, пици, сандвичи, ябълки и банани. Ябълките и бананите си ги ям, ама не мога само на тях половин ден.. Какви съвети ще ми дадете?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th January 2010, 17:20
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Яж по няколко пъти на ден, не се ограничавай в храненията, но внимавай какво похапваш. Общо взето, не трябва да хапваш храни, които имат повече от едно" Е" та, които имат подсладители (което директно значи,че кроасаните трябва да ги махнеш от менюто си, както и безалкохолните, особено газираните).Яж поне по 2-3 зеленчука на ден, яж си сандвичи и каквото мама ти сготви и това е.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th January 2010, 17:54
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Макар, че няма да ти е много удобно и приятно, единственото, за което се сещам е да си носищ храна, когато си на училище, защото, колкото и да се стараеш с кроасани и пици, нищо няма да постигнеш, а и не трябва да стоиш гладен по цял ден.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th January 2010, 22:40
flippy_gv flippy_gv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Какво например да си нося?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th January 2010, 23:42
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Ябълка,банан,солети,сандви дори може/да не е с много маргарин/,общо взето-наблягай на плодове,зеленчуци и избягвай мазните,тестените и сладките храни.Най-добрият вариант за твоята възраст е да хапваш от ВСИЧКО без да преяждаш,когато усетиш,че си заситен,но ти се яде още-това ОЩЕ го пропусни!Пробвай така!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th January 2010, 23:44
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Аз съм така с университета, като понякога имам лекции по цял ден. Спокойно можеш да си носиш сандвич с черен хляб и хубава шунка, извара, можеш да му сложиш салатка или домат, овкусяваш си го с горчица примерно, защото ако си свикнал с масло да ядеш, ще ти е сухо. Носиш си малко сурови ядки и един плод и по някое време си купуваш едно кисело мляко от магазина. Ето, станаха ти 3 яденета, с които до 2 часа трябва да си издържал .
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th January 2010, 14:05
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tally
Аз съм така с университета, като понякога имам лекции по цял ден. Спокойно можеш да си носиш сандвич с черен хляб и хубава шунка, извара, можеш да му сложиш салатка или домат, овкусяваш си го с горчица примерно, защото ако си свикнал с масло да ядеш, ще ти е сухо. Носиш си малко сурови ядки и един плод и по някое време си купуваш едно кисело мляко от магазина. Ето, станаха ти 3 яденета, с които до 2 часа трябва да си издържал .
Прекрасен съвет
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th January 2010, 19:18
flippy_gv flippy_gv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Ще пробвам. Масло никога не съм обичал, винаги съм ял сандвича без такива неща.. Един сандвич с шунка и домат ще е супер. Бананите и ябълките ще си ги купувам от училище, те не са проблем.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нещичкозаученик
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:51.