IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #321  
Стар 14th June 2014, 01:22
loipi loipi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Честито))При кой се оперира,чувала съм много добри отзиви за там. Може би ще е добре да попиташ хирурга си,или ако не си вече там да им пратиш мейл. Аз моите белези започнах да ги мажа на 2рата седмица с Дерматикс Ултра и съм много доволна,но аз съм лепена отдоло и не съм с котвовидни белези,може би има някакво значение. Има различни кремове-Зерадерм,Контрактубекс.....и лепенки също-Цика кеър съм ползвала,но не съм особенно доволна,а моя позната е.
За пушенето за първи път чувам,може да се включат по-запознати момичета и да ти помогнат
Отговори с цитат
  #322  
Стар 14th June 2014, 09:37
queenfi queenfi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2014
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от loipi Виж мнението
Честито))При кой се оперира,чувала съм много добри отзиви за там. Може би ще е добре да попиташ хирурга си,или ако не си вече там да им пратиш мейл. Аз моите белези започнах да ги мажа на 2рата седмица с Дерматикс Ултра и съм много доволна,но аз съм лепена отдоло и не съм с котвовидни белези,може би има някакво значение. Има различни кремове-Зерадерм,Контрактубекс.....и лепенки също-Цика кеър съм ползвала,но не съм особенно доволна,а моя позната е.
За пушенето за първи път чувам,може да се включат по-запознати момичета и да ти помогнат
Оперира ме доктор Мурат Пенче. Вчера ми махна ластичния бинт, облече ми сутиена и се прибрах в България. Като го питах за крем ми каза, че не е нужно, но когато напълно зарастнат раните смятам да ги мажа с нещо от препоръчваните от вас. За цигарите попитах за пореден път и пак ми каза да не пуша до следващия преглед, който е след 2 седмици. Настоява изобщо да спра да пуша, но аз му казвам, че нямам такова намерение и не мога да разбера сега защо не ми дава при положение, че всички които познавам с операция на бюста са нямали проблем с пушенето.
Отговори с цитат
  #323  
Стар 14th June 2014, 11:19
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Никотинът евентуално може да запуши кръвоносен съд, което е с доста лоши последствия. Пък и по принцип след операция (особено на по-възрастни хора, и при сърдечни операции също) се изписват медикаменти разреждащи кръвта. При мамото нищо не изписват (освен при по-особени и единични случаи), но поне се спират цигарите за известно време, т.е. така се препоръчва. Дали ще го спазвате си е ваш избор - отнася се за здравето ви. Отделно, че има и други фактори (наследственост например) или лекарства (които евентуално приемате; противозачатъчни например), които влияят на образуването на тромби. И като се натрупат нещата ... познай.
Отговори с цитат
  #324  
Стар 15th June 2014, 13:37
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от queenfi Виж мнението
За цигарите попитах за пореден път и пак ми каза да не пуша до следващия преглед, който е след 2 седмици. Настоява изобщо да спра да пуша, но аз му казвам, че нямам такова намерение и не мога да разбера сега защо не ми дава при положение, че всички които познавам с операция на бюста са нямали проблем с пушенето.
A ти какво очакваш да ти каже - давай моето момиче пуфкай като комин, трови се колкото искаш, съсипвай си здравето и красотата ?!
Човека ти е мислил доброто, толкова ли е трудно да се досетиш, защо настоява за цигарите.

Ето ти снимка да си видиш на какво ти приличат белите дробове, твоите са тези в дясно -

http://4.bp.blogspot.com/-ONgSpTyz4-...00/la+foto.JPG

Ето така изглежда рака на белите дробове -

http://img1.gtimg.com/9/957/95752/95...200x1000_0.jpg

Няма страшно обаче, няма гаранция, че и на теб може да ти се случи, даже шансовете да не ти се случи са по големи от колкото обратното.
Рака обаче не е единственото макар и най-страшно, а дори има данни вече, че пушенето допринася също и за други видове рак, но преди него има куп други здравословни проблеми, които може да имаш !

Със или без операция пушенето е вредно и това е от ясно по ясно, нeка някой ми каже, че не е вредно или може би ще чуем поредният пример за - Аз познавам един дядо дето е на 90 години и пуфка като комин !
Отговори с цитат
  #325  
Стар 16th June 2014, 06:41
queenfi queenfi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2014
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
A ти какво очакваш да ти каже - давай моето момиче пуфкай като комин, трови се колкото искаш, съсипвай си здравето и красотата ?!
Човека ти е мислил доброто, толкова ли е трудно да се досетиш, защо настоява за цигарите.

Ето ти снимка да си видиш на какво ти приличат белите дробове, твоите са тези в дясно -

http://4.bp.blogspot.com/-ONgSpTyz4-...00/la+foto.JPG

Ето така изглежда рака на белите дробове -

http://img1.gtimg.com/9/957/95752/95...200x1000_0.jpg

Няма страшно обаче, няма гаранция, че и на теб може да ти се случи, даже шансовете да не ти се случи са по големи от колкото обратното.
Рака обаче не е единственото макар и най-страшно, а дори има данни вече, че пушенето допринася също и за други видове рак, но преди него има куп други здравословни проблеми, които може да имаш !

Със или без операция пушенето е вредно и това е от ясно по ясно, нeка някой ми каже, че не е вредно или може би ще чуем поредният пример за - Аз познавам един дядо дето е на 90 години и пуфка като комин !


Мерси за подробната лекция, но не знам защо си мислиш, че аз падам от небето и цигарите и техните последствия не са ми ясни. Там е въпросът аз не ви питам защо да не пуша, защото аз нямам намерение да спирам цигарите по принцип и си е моя работа пуша ли или не. Въпросът ми е защо на мен настойчиво се казва да не пуша толкова време, а на другите не. Идеята ми беше дали е фатално, ако пуша в момента. Оказа се че просто свиването на кръвоносните съдове в следствие на тютюнопушенето ще забави процеса на зарастване на раните.
Отговори с цитат
  #326  
Стар 16th June 2014, 14:27
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Това е доста жалко ако наистина си си помислила, че съм отделил от времето си да ти напиша тези неща, защото съм си мислил, че не ги знаеш. Всеки пушач ги знае, това е ясно. Не съм хранил големи надежди, че мога да променя нещо, но все пак опитах, няма как да помогна на всички хора по света.

Това дали ще се забави заздравяването на раните не е толкова фатално и да пушиш те пак ще заздравеят, по добре не си причинявай този дискомфорт да спреш да пушиш било и за 2 седмици само. Помисли малко и за стреса който ще изпиташ ако спреш да пушиш, няма смисъл да си причиняваш това. Стреса е още по голям вредител и от цигарите !!! Понякога хората са много егоисти, те все мислят само за себе си и това, че живота си е техен и другите не трябва да ги касае ако ще и да умрат.

Точно така мислят егоистите и те забравят за семействата си за родителите, децата си, които ще страдат много ако нещо се случи с тях. Повечето хора вярват, че всичко в живота е предопределено и на кой каквото му е писано това ще му се случи. Истината обаче е по средата, някои неща не зависят от нас, но много други зависят и ние сами си пишем историята на живота си !
Отговори с цитат
  #327  
Стар 16th June 2014, 21:26
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Това е доста жалко ако наистина си си помислила, че съм отделил от времето си да ти напиша тези неща, защото съм си мислил, че не ги знаеш. Всеки пушач ги знае, това е ясно. Не съм хранил големи надежди, че мога да променя нещо, но все пак опитах, няма как да помогна на всички хора по света.

Това дали ще се забави заздравяването на раните не е толкова фатално и да пушиш те пак ще заздравеят, по добре не си причинявай този дискомфорт да спреш да пушиш било и за 2 седмици само. Помисли малко и за стреса който ще изпиташ ако спреш да пушиш, няма смисъл да си причиняваш това. Стреса е още по голям вредител и от цигарите !!! Понякога хората са много егоисти, те все мислят само за себе си и това, че живота си е техен и другите не трябва да ги касае ако ще и да умрат.

Точно така мислят егоистите и те забравят за семействата си за родителите, децата си, които ще страдат много ако нещо се случи с тях. Повечето хора вярват, че всичко в живота е предопределено и на кой каквото му е писано това ще му се случи. Истината обаче е по средата, някои неща не зависят от нас, но много други зависят и ние сами си пишем историята на живота си !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заличаваненабелезиотоперациянабюста
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:41.