IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #521  
Стар 5th March 2010, 21:58
postradala postradala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

ООООООООООх!!!Като чета,ми настръхва косата!!!!!!!Искам да споделя за моята фисура..........Ходих при моя хирург и той ми каза че е зарастнала МАААААААААЛКО-след толкова мазане и масажи..........Другия вариант е-слага се една тръбичка като химикал,почиства се(остъргва се) натрупаната мръсотия, маже се с мехлем и започва да зараства фисурата.Цялата работа траела 1 минута.Когато взема решение да заповядам.........АЗ му викам-сега не ме боли и не може ли така да си стои,а той ми вика-ДУПЕТО СИ Е ТВОЕТО И ТИ РЕШАВАш.............И не знам какво да правя........Сега пия Хуск, мюсли ,ленено семе и всякакви неща,които ми помагат да не получа запек и да започнат болките и не знам какво да правя.Мисля си ,че ако се бях решила на операция до сега щях да съм забравила за проблема,ама знам ли какво ще ми изрежат...............
Отговори с цитат
  #522  
Стар 13th March 2010, 20:34
Маркончо Маркончо не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 10
По подразбиране Дупето си е твое ти решаваш...

Хирурга си е прав, пък и обичат така да се изразяват... нали все дупета гледат.
А бе винаги съм се чудел на хора със запек... аз все си ходя като по часовник и като"самосвал". Особено като пия едно кафе сутрин и се получава много интересно особено ако няма наблизо тоалетна... Предпочитам запека, честно ви казвам. Не знаете какво е да бягаш с последни сили до тоалетна...
Отговори с цитат
  #523  
Стар 14th March 2010, 12:24
postradala postradala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Да бе!!!!!!!Иаз ходех като самосвал,ама не пожелавам на никого тези болки които изпитах.............Всичко дойде от цял ден гладуване,вечер-тъпкане като за последнои сутрин бързаш да се изходиш защото трябва да бягаш на работа.....................
Отговори с цитат
  #524  
Стар 21st March 2010, 19:10
gymmm gymmm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Отдавна не съм чел форума. Ако някой е проследявал целия форум, и аз съм опериран със скалпел и зашит с конец, съвсем стандартно, поради тромбозирал външен хеморид. От дистанцията на времето мога да кажа, че болката се забравя. Иначе: Първата седмица е доста тежка. Изхождането през първите две седмици е доста болезнено, а баш първото е умопомрачително болезнено. До втория месец продължавах да имам леки болки при изхождане, мога да кажа, че пълно отшумяване от усещане по време на изхождане има чак след петия месец. Болката си отминава след месец, остава все пак едно усещане, че има нещо още за отшумяване. Който е много назор да се решава на операция, няма какво да чака. Строга диета не спазвам, ям абсолютно всичко, но задължително с много салата от зеленчуци, съдържащи целулоза. Това много ми помага, отделно от това, че "ходенето" ми вече е само в клекнало положение, то също помага. Тоалетната хартия отдавна я забравих. Към момента наистина съм забравил за хемороидите, нямам никакви проблеми и неотшумели усещания за минала операция. Всичко иска време, няма как. Що се отнася до он клиник - колкото повече негативи чуваме, толкова по-агресивна реклама по форумите се чете. Е хайде стига.
ПС: успях да открия и едно лекарстов за пред и пост оперативно лечение на хемороиди - доксипрокт, настоявайте в аптеката да погледнат в чекмеджето с "проктите", че фармацевтите за всичко "прокт" казват, че вече се казва "долопрокт". Доскипрокт е специално за пред и постоперативно лечение на хемороиди.
Отговори с цитат
  #525  
Стар 21st March 2010, 19:25
gymmm gymmm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Моля да ме извините, че направих реклама на "доксипрокта", но въщност, не за да се оправдавам и хваля, но информация за това открих сам в интернет, защото в болницата, в която ме оперираха, лечението след операцията е "каквото си купиш от аптеката". Не мога да хваля или не самото лекарство, спомням си, че след операцията си мислех, че от нищо няма файда, но все пак съществува и това специално за след операции, различно от стандартно предписваните проктове. Намерих листовката в интернет, в която се споменава освен пред- и постоперативно лечение на хемороиди, и анални фисури. Самата продавачка (всъщност такива са повечето фармацевтки) остана изненадана, че го има в чекмеджето. Дали е ускорило заздравяването пак не мога да кажа, който е преживял, знае че периодът на оздравяване е дълъг. Предписваният, обаче изчезнал от аптеките, дефламол, заместих с витасин - изцяло на билкова основа и мас все пак трябва да се мажеш с нещо... В крайна сметка, след операцията се иска много търпение и стискане на зъби. После се забравя...
Отговори с цитат
  #526  
Стар 23rd March 2010, 13:53
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Няма защо да се извиняваш, gymmm, в случая е видно, че искаш да помогнеш. Не е реклама.
Отговори с цитат
  #527  
Стар 26th March 2010, 08:23
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

на какъв доктор се ходи за преглед??
Отговори с цитат
  #528  
Стар 26th March 2010, 08:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Trigers, след раждането е нормално- споко ще отшуми за няколко седмици - няма нужда да ходиш на лекар
Отговори с цитат
  #529  
Стар 26th March 2010, 10:34
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

По принцип, ако някога все пак й си наложи - ходи се на хирург, като най-добре е хирурга да е проктолог (май се използва и колопроктолог).
Винаги можеш да идеш, все ще ти даде насоки за лечение.
Отговори с цитат
  #530  
Стар 26th March 2010, 19:01
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Trigers, след раждането е нормално- споко ще отшуми за няколко седмици - няма нужда да ходиш на лекар
ами то май не е хемороид ами фисура (май така четох по-напред) .. поогледах се и направо си е цепка, най-вероятно от раждането, която е почнала да зараства, но чат пат се подновява... доста боли
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:56.