IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th February 2007, 21:54
Nadq__ Nadq__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 1
По подразбиране Пърхот

Здравейте!!

От 6 месеца се опитвам да се излекувам от пърхота .Ходих на дерматолог и той останови че имам себореен дерматит.Имах ситен обрив по челото който много ме сърбеше.Него го оправих с крем низорал 2%,лекаря ми предписа и шампоана selsun blue.Шампоана ми помогна до известна степен(не ме сърбише толкова глава и пърхота е намаля).Сега все още си мия косата с този шапоан но вече не ми действа като преди, от него едвали ще се оправя.Косата ми се омазнява за два дена имам и ранички по главата и пърхота пак се е овеличил.Пъпчиците се появяват по някога но не като преди сега са много мънички и едва се забалязва.Незнам дали е на нервна основа или от самата кожа но явно е много опорит.
Можетели да ми дадете някакъв съвет,ще ви бъда много благодарна домашните маски дали ще помогнат например:хума хининова вода и др.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th February 2007, 02:53
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Моето мнение въобще не е компетентно, но аз на твое масло не бих си правила каквито и да е маски, защото няма гаранция, че няма да влошиш положението.
А иначе доколкото знам, причините за появата на себорея са от на нервна основа, през смущения на половите жлези до проблеми с черния дроб и обмяната на веществата. Така че най- добре започни да се лекуваш отвътре. Направи си едни по- подробни изследвания, за да се открие причината за себореята
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th February 2007, 03:06
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Много стrанно защо не ти е изписал цялата гама Низорал-и, крем, шампоан+ таблетки перорално, себорейнят дерматит е сериозна работа.

Селсун серията е за нормално изявен до малко по засилен пърхот и сърбяш скалп, какъв себореен дерматит си мисли че лекува твоят доктор?

Иди на друг. И на 3ти ако трябва. Търговските марки на антимикотичните са Низорал, Kанестен, Флуконазол, Ниstатин, Кетоконазолл, Дактарин, Диффлукан.

С низорал шампоана ще се оправиш за месец но трябва профилактично да си провеждаш 1, 2 седмични измивания след ударната вълна.

дроjдите и губичните се размножават по бързо при наличието на много чисти въглехидрати тaка че спри сладкото и белят хляб и бръшната, намери си мощен пробиотик за да ги изяде буквално от сорта на 100 милиона CFU(colony forming units) дневно, и изобщо си намери добър дерматолог които ще ти вземе проблема присърце.

и един малко странен съвет - направи си сатенени и/или копринени калъфки, освен че косата ти ще е полирана и блестяща копринените влакна успокояват сърбежа по скалпа.


Uspeh.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th February 2007, 15:59
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Yana, този съвет за копринените или сатенени калъфки много ми хареса!
Още днес тръгвам да си поръчвам!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th February 2007, 16:13
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Преди години имаше един лаф ''номера на китайката'', без майтап обаче тоз съвет точно китайка ми го даде преди около 10 години, ефекта е супер, даже сатена прави косата по блестяща ако търсиш повече естетически ефект. Но можеш да си ги редуваш. Ако можеш да намериш Raw Thai Silk е още по добре.

Хайде звезди в косите:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th February 2007, 23:25
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

о, горещо препоръчвам шампоан SELSUN. може и в комбинация със себорал форте - фризьори и дерматолози го препоръчват а за селсуна нямам думи - върши чудеса буквално. причините за заболяването - това са гъбички..много е вероятно на нервна почва да се появавят (като че ли това са най-честите случаи)..но ако ги имаш веднъж и се излекуваш - после лесно се връщат - от нечисти четки и гребени за коса, нередовно сменяне на калъфката на възглавницата..просто трябва да се пазиш много, след като успееш да се оттървеш
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th February 2007, 00:38
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

съжалявам за глупавият въпрос но какво е Себорал Форте, шампоан или лосион и как се прилага? Български продукт ли e защото не съм го засичала нито тук нито в US.

Аз нямам проблеми с пърхот но пък на всеки 3 месеца 2 седмици си мия косата профилактично с Низорал.

За съжаление нищо друго не ми помогна през годините, нито СЕЛСУН, нито тези на ПолiТaр с катрана, нито на Неутрожена Т-ШАМПОО.

А за Себорал Форте не съм чувала. Дайте няква инфо. Благодаря.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th February 2007, 11:09
Teara Teara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 41
По подразбиране

Аз от няколко години нямам пърхот, но ползвам само противопърхотни шампоани. Сменям двата на Фито и след това на Рене Фюртерер.
И двете фирми са специализирани само за продукти за коса. От тогава, няколко години вече, нямам никакви проблеми.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th February 2007, 21:24
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

себорал е лосион против пърхот - нанася се в корените с памуче, след като косата е измита и още влажна. български продукт е, мисля...не е и скъп,ако не се лъжа.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th February 2007, 00:42
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Yana , копринената калъфка изправя ли навитата коса или само придава блясък ? Имаш ли наблюдения ? За лято ще е супер .
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пърхот
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:36.