IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 28th June 2009, 06:26
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisoni
абе мацки,какво представляват контракцийте,какво е чувството?
И аз така се питах......... Имах чувството че няма да ги разпозная-ПОВЯРВАЙ ми..............няма начин да не ги усетиш че именно ТОВА са контракциите.......
Отговори с цитат
  #162  
Стар 28th June 2009, 12:00
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

При всеки е различно, но съкращенията на матката няма начин да не ги усетиш и разбереш(освен най-слабите.....които са нормални през последните месеци)
Някои усещат болката ниско долу.......някои в кръста, а други като мен и на двете места

Аз бях се побъркала , че няма да усетя ако водите ми изтекат докато съм под душа
Абе куха работа.......
Отговори с цитат
  #163  
Стар 28th June 2009, 14:17
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

там е работата,че не трябва да ме напънат контракцийте защото ще съм секцио,живот и здраве а контракций появяват ли се в 7-дми месец или през периода докато си бременна,питам защото съм в 7-дми месец и ме е страх да не ме напъне
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #164  
Стар 28th June 2009, 15:06
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

нормално ли е в 7-дми месец да имаш контракций понеже на мене вчера и онзи ден по едно време ми беше станал коремчко супер твърд като камък и ме болеше малко кръста и когато съм седнала при изправяне и осещах ниско долу болка,но разбира се слаба,дали трябва да отида при гинеколожката си да и кажа се чудя понеже днеска нищо ми няма
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #165  
Стар 28th June 2009, 20:21
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Сис, напълно нормално е. Даже някои дофтори казват, че още от 5-тия месец може да получиш леки контракции. Така че, не се притеснявай, имаш още време, щом си седми месец. Даже към края на бременноста ще получаваш още повече контракции, някои дни пък няма да имаш никакви.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #166  
Стар 28th June 2009, 21:54
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Да така е получават се контракции често, но това са леки.......когато обаче почнат да се увеличават като болка или като интервала им се скъсява .......тогава трябва да потърсиш докторката си.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 3rd July 2009, 07:33
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

аз си мислех че усещам бебето но на феталната морфология ми казаха че това са контракции .
Апо твойто бебоче казвали ли са ти колко тежи на мен ми казаха че мъжлето е около 240 грама и нямало да е едър човек ,и аз много се спекох имайки предвид че е мъж.тогава ми казаха че съм 19-та седмица/този вторник/ а моя си лекар казва че съм 20-та седмица.почти навсякъде където чета размерите са нормални но тази ми бави една седмица,знам че не е много но си е притеснително поне за параноичка като мен .
Отговори с цитат
  #168  
Стар 3rd July 2009, 11:36
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ех, то ако можело тъй в корема още да се казва кой колко ще е едър... Що им се връзваш, има още толкова време, плюс това далеч не са редки случаите, когато не познават килата. На мен не са ми давали такива прогнози и го намирам за крайно глупаво да се дават- достатъчно е да се каже, че бебето се развива нормално, другото е бла- бла и дори и доктора не може да ти каже точно дали е 240 гр или не
Отговори с цитат
  #169  
Стар 6th July 2009, 14:32
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

апо дано си права наистина ,ще видя и при този дето ми води ЖК макар да ме гледа с обикновен ехограф, и за сметка на онази лекарка ми избързва бременността с няколко дни а тази ми я забави-иди ги разбери .по повечето сайтове пише че настоящите размери за 20-та седмица са нормално но има такива в които пише че бебто трябва да е около 300гр и нагоре.
Отговори с цитат
  #170  
Стар 6th July 2009, 14:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И аз съм срещала и 250 гр и 300гр в различните сайтове, ама 50 гр.... те по цяло кило не могат да познаят, какво остава за 50 грама
Освен това здрави бебета се раждат и по 2 и половина кила, и по 4 и половина, тъй че не знам защо въобще ти затормозяват мозъка с тия грамове.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималибременнибъдещимами
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:17.