IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #331  
Стар 7th May 2007, 20:23
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Кой точно течен подсладител?
Отговори с цитат
  #332  
Стар 7th May 2007, 20:23
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Кой течен подсладител?
Аз имам ей това и определено не е като захарта.
Отговори с цитат
  #333  
Стар 7th May 2007, 21:05
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Освен Стевiята която е естествена билка започна продажбата и на сироп(като мед) от Агаве, това е храст от сока на които се произвежда сиропа, 100грама съдържат 140 кал и за хората алергични към меда това е една естествена и същевременно много ниско калоривхна алтернатива, около 400 пъти ако не се лъжа е по сладък от захарта може и да я замества в кафе и горещи напитки.

Аз с риска да стана досадна ще кажа пак в някакъв случаи не употребявайте синтетични подсладители - те всички се произвеждат с материали с които се произвеждат пестициди, то и производителят им е Монсанто срещу когото има стотици заведени дела за летална чернодробна недостатъчност, енцефалит, спонтанни аборти, псорязис и неврродермит. Нашите момичета в САЩ сигурно са много по наясно за кaмпаниите които се водят срещу синтетичните сладости.

Ако полеете цвете с аспартам ще увехне до 2 часа а домашно животно може да умре от токсемiя. Дивите даже и не помирисват такава гадост. Аспартама е създаден като препарат срещу дребни гризачи и по големи насекоми докато не се усещат че има много сладък вкус и го пускат на пазара като заместител на захар.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #334  
Стар 7th May 2007, 21:09
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Яна, мерси за инфото, аз тези неща не ги знаех
Определено няма и да помириша вече какъвто и да изкуствен подсладител, по- добре да си плющя захарта, отколкото тая отрова
А за този сироп, дай някакъв линк, плийз
Отговори с цитат
  #335  
Стар 7th May 2007, 21:14
blagovest blagovest не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 342
По подразбиране

Говорех за този на sweetly!
Наистина е много добър!
Съдържа цикламат и захарин.

http://www.sweetly.biz/is.html
__________________
Моля регистрирайте се тук: www.agloco.com/r/BBFL7059
Отговори с цитат
  #336  
Стар 7th May 2007, 21:21
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
. Нашите момичета в САЩ сигурно са много по наясно за кaмпаниите които се водят срещу синтетичните сладости.

Ако полеете цвете с аспартам ще увехне до 2 часа а домашно животно може да умре от токсемiя. Дивите даже и не помирисват такава гадост. Аспартама е създаден като препарат срещу дребни гризачи и по големи насекоми докато не се усещат че има много сладък вкус и го пускат на пазара като заместител на захар.
Добре че са тия форуми...иначе аз що аспартам съм погълнала. Тука няма 6-5, щом пише Диетично, всичко се купува без значение с аспартам или цианкалий. Навсякъде се предлагат синтетични подсладители, а не Спленда например, защото са 3 пъти по-евтини.
Ако наистина е толкова вреден, защо наистина не ги забранят???? Всички дайет безалкохолни са с аспартам, сега почнаха и в много плодови млека да го бухат, направо ужас!
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #337  
Стар 7th May 2007, 21:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
"Суитли Ултра" е термоустойчив, некалоричен подсладител на база цикламат
Цитирай:
През 50-те години диетичните напитки включваха смес от захарин и цикламат.
През 1969 г. изследване на хроничната токсичност показва, че такова съчетание причинява рак на лабораторни плъхове.
През 1970 г. цикламат е забранен за употребата в храни, напитки и лекарства в САЩ. Въпреки това, обаче, днес повече от 55 страни все още одобряват неговата употреба.
Продължавам да предпочитам захарта
Отговори с цитат
  #338  
Стар 7th May 2007, 21:27
blagovest blagovest не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 342
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
"Суитли Ултра" е термоустойчив, некалоричен подсладител на база цикламат
Цитирай:
През 50-те години диетичните напитки включваха смес от захарин и цикламат.
През 1969 г. изследване на хроничната токсичност показва, че такова съчетание причинява рак на лабораторни плъхове.
През 1970 г. цикламат е забранен за употребата в храни, напитки и лекарства в САЩ. Въпреки това, обаче, днес повече от 55 страни все още одобряват неговата употреба.
Продължавам да предпочитам захарта
Ами и аз незнам...дано скоро да намеря стевия!Всъщност някой намирал ли е?
__________________
Моля регистрирайте се тук: www.agloco.com/r/BBFL7059
Отговори с цитат
  #339  
Стар 7th May 2007, 21:31
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

За цикламата чедо хич даже нема ти кажа за какво е била идеята по създаването му че ще си изповръщаш червата. Спри го да не те метне нещо дето е необратимо.

Има само един естествен подсладител с почти нулева кал стойност и това е Стевiята, след нея Агаве, и след това естествените деривати на въглехидратите като Манитол, Хylitol и малтитол които са сладки но не чак толкова и за хората обичащи по сладък вкус действат разхлабващо. И все пак те не са чак толкова естествени за извличането им се ползват технологии включващи силни химикали също като декаф кафето дето е толкова блъскано с олово , фосфор и кадмии за да му извлекат кофейна че по добре кофейновото и със сърцеdrus отколкото без кофеин и с тумори.

Апоклистика ще потърся линкове за магазини и статии за Агаве-то но тук аз го купувам от Holland&Баррет и за него ми казаха други момичета с гастропластика които понякога им се пряжда мед но не могат защото силната концентрация на захароза те блъска в петите. Вкуса е много приятен. Мисля че и в Google ако влезеш и пуснеш Аgave Nectar or Syrup ще ти излязат дистрибутори и инфо. Sorry, хич ма няма с тез линкове, дърта пастърма станах и не се научих да ги копвам.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #340  
Стар 7th May 2007, 21:40
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Незинка Спледа-та наистина е splendid:) в смисъл невероятна идея за преработка на рафинираната захар до суsтояние на 2кал на чаена лъжичка също естествен продукт но проблема остава същият засега тези технологии изискват тежки химикали за да се получи процеса, самата Спленда е прекрасна обаче неминуемо както при декаф кафето високи за човешкото здраве емисии на канцероженни и радиоактивни деривати на металите включени при екстракцията затова и нея не я препоръчват диетолозите тук в UK специално, иначе и аз и бях фен-ка известно време а и аз бая аспартам съм гълтала преди мръсотията да излезе наяве и малко страх ме хваshта на моменти.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:13.