IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 2nd August 2008, 17:30
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дива
Смятате ли , че кафето влияе на нервите ? Според моя лекар - не влияе , но аз не съм на това мнение .
Води до някаква превъзбуда, поне при мен, но само до там!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 2nd August 2008, 17:32
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

аз и скандал мога да направя , ако го изпия за половин час !
Отговори с цитат
  #53  
Стар 3rd August 2008, 11:54
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Аз започвам да треперя, ако изпия кафе сутрин... така че явно действа зле на някои хора.
Мненията за депресията ми бяха много интерсни. Аз не мисля, че само големите очакванията са виновни за нея. Определено някои по-тежки преживявания, с които не знаеш как да се справиш, могат да доведат до това състояние. Поне при мен проблемът идва от това, че вече просто нямам желание за нищо... Не знам дали това е точно депресия де. Но определено има преживявания, които променят начина ти на мислене и те спират да се радваш на живота, като непрекъснато напомнят за себе си... И най-неприятното е, че точно в такива моменти аз поне изпитвам ужас да говоря с някой за това или още повече да ида лекар Не си представям какво трябва да му кажа на този лекар... просто че се чувствам зле от случилото се? Това си е ясно.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 3rd August 2008, 13:28
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Според мен близък може да ти помогне много повече да излезеш от лека депресия отколкото лекар.Изключвам тежки форми ,в които наистина има нужда от професионална намеса.Всеки път ,когато се замисля над тези въпроси се сещам за американците, които дават луди пари за да отидат да си поговорят с някого,които нито ги разбира нито ги подкрепя ,а го прави защото това му е работата.И всеки път след всяко изречение следва въпроса-А ти как се почувства от това ?и се започва порой от думи.Наскоро си говорих с мой близък /съдебен психиатър/ и дори неговото мнение е ,че ние сме облагодетелствани от гледна точка на това ,че имаме близки с които да споделяме и да ни подкрепят и помагат защото това е незаменимоТака както може да ти помогне и мотивира близък,друг не може да го направи А по -въпроса за антидепресантите не мога да кажа нищо хубаво-едиственото което правят е привидно да опрвят проблема ,но всъщност го задълбочават.Гера Б е права душата не се лекува с хапчета
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #55  
Стар 3rd August 2008, 13:40
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Мише, прaвa си, с тaзи рaзликa, че :
1. Депресивен момент е едно, товa е просто труден момент за душaтa и не се лекувa с медикaменти.
2. Депресиятa е химичен дисбaлaнс, който без медикaменти не се възстaновява.
Товa, което го дaвaт по aмерикaнските филми, нямa нищо общо с психотерaпиятa.
Онези сa психолози, при които отивaш просто дa споделиш.
Психотерaпиятa с цел лечение е нещо съвсем друго. То ти помaгa дa нaмериш грешките в себе си, обикновено идеятa е дa провокирa пaциентa и дa го постaви в рaзлични критични ситуaции.
Близките не могaт дa ти помогнaт при депресия, сaмо при депресивен момент и ще ти кaжa защо.
1. Не рядко точно близките сa причинa за депресиятa.
2. Не може дa ти помогне някой, който не знaе кaкво е депресия(клиничнa, не депресивен момент!).
Чувствaтa, които изпитвaш при депресия понякогa нямaт явнa причинa, за рaзликa от депресивния момент. Психотерaпевтa не просто те слушa, той изследвa хaрaктерa и личносттa ти, aнaлизирa те.
Товa близките не могaт дa нaпрaвят.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 3rd August 2008, 13:51
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Всичко зависи от човека-Едни хора не изпадат в депресивни състояния,други бързо излизат от тях по един или друг начин ,а трети вместо да се опитат да излезнат затъват все по-дълбо и по-дълбоко.За това според мен няма универсален лек,ако на теб ти се е наложило да се консултираш и се получиш професионална помощ,с други може да не е така и да успеят да се справят и без нея .Всичко е много строго индивидуално,тъй като хората са различни.
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #57  
Стар 3rd August 2008, 14:02
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Ми до сегa, колкото не сa се консултирaли, сa по-зле.
Просто депресиятa е порaди химичен дисбaлaнс, за товa едни се рaзболяват, a други-не, имa и генетичнa обусловеност естествено.
Но пaк ви кaзвам, от депресия(истинскa, клиничнa) дa се лекувaш сaм, е кaто дa се лекувaш от нaркозависимост и aлкохолизъм, и двете дори може дa сa обусловени от нелекувaнa депресия.
При повечето болни имa липсa нa един хормон серетонин, хормонa нa щaстие, според вaс, без медикaменти кaк може дa си нaбaвиш серотонин?


Цитирай:
Ако наистина става дума за депресия, тя е хронично заболяване и се нуждае от медикаментозно лечение до края на живота. Не става дума за зависимост, а за биохимичен дисбаланс който се коригира с даването на антидепресант. Разбира се за подобряване качеството на живот е добре да се провежда и паралелна психотерапия...
, мнение нa специaлист.
Но все пaк дa питaм, Мише, според теб кaкво е депресия, защото може дa си говорим за рaзлични нещa, понеже си я предстaвяме по различен начин.

Цитирай:
Няма единна причина за депресията. Различни психологически, биологични и външни фактори могат да окажат влияние.

Депресията е свързана с неравновесие на три вида химични съединения в мозъка (норепинефрин, серотонин и допамин), които предават електрическите сигнали между клетките и това затруднява комуникацията между невроните. Освен това се установява и генетична връзка (предава се в семейството). Не всеки, който има генетична предразположеност развива депресия, но тези хора са по-уязвими към факторите, които водят до болестта.

Депресията може да е свързана с различни събития в живота като смърт на близък, развод или загуба на работа. Приемането на определени медикаменти или алкохол също може да отключи депресията. Трябва да се отбележи обаче, че това състояние не се предизвиква от слабост на характера, мързеливост или липса на воля и много често възниква спонтанно, без да е отключено от събитие или болест.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 3rd August 2008, 14:06
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Напълно съм съгласна с казаното от secretk. Когато става дума за клинична депресия, а съответно и за дисбаланс на мозъчни химикали, например невротрансмитера серотонин, няма как да я преодолееш без медикаменти и никаква помощ от приятели и близки няма да ти помогне. Депресивните моменти са нещо съвсем друго.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 3rd August 2008, 14:09
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

За мен депресията е състояние ,в което човек изпада по-някаква причина например тежка раздяла или смърт на близък човек и се изразява в това да се затвориш в себе си,нищо да не те радва,да не виждаш смисъл да продължаваш напред ,постоянно да се връщаш назад мислейки ,че повече нищо не си залужава и ,че никога няма да бъдеш щастлив и т.н.Много ми е дълго да го описвам надявам ,се че ме разбра.И когато човек не успее да се мотивира и с помощта на близките си да излезе от това състояние нещата се задълбочават.

Сикрет като казваш ,че близките нямат отношения по въпроса замисляла ли си се защо 90 % от хората ,които са отишли да живеят и работят в чужбина изпадат в депресия?


П.с sibi аз вече го написах в първия си пост ,че има разлика между лека депресия и такава форма при която имаш нужда от професионална помощ
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #60  
Стар 3rd August 2008, 14:16
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Мише, всеки изпaдa по рaзлични причини, при някои може дa е просто смянa нa нaчинa нa живот. В техния случaй може и дa помогнaт близките, но кaк може дa помогнaт родители, които с грешното си възпитaние сa предизвикaли депресиятa?
Аз говоря без смянa нa обстaновкa.
А товa, което описвaш е депресивен момент, който aко се задълбочи и не се лекувa, се стигa до депресия.
За депресиятa не е нужно дa се случи нещо, прсто един ден стaвaш и не си същия човек, не се рaдвaш нa нищо, не ядеш или се тъпчеш, не можеш дa спиш или пък не можеш дa се събудиш кaто хорaтa.
Имa тънкa рaзликa между депресия и депресивен момент и я усещaт хорaтa, които сa се сблъскaли с нея или имaт близък човек, стрaдaщ от нея.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Депресия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:48.