IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th December 2006, 11:54
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Аз си направих прегледче за целулита.Разбрахме се да започнем процедурите след Нова Година! С мезотерапия! Аз си мислех че съм голям потрес, ама се оказа че хич не съм фрапантен случай! И да при нея ще ходя. Много е изчерпателна и наистина е компетентна! Не омайва пациентите си с излишни скъпи процедури, а напротив-казва от какво точно има нужда и дали въобще има нужда, правят се предварителни изследвания, а не се работи на сляпо само и само да се зариби някой да си направи това или онова!/попадала съм на доста такива зарибявки/ Абе с две думи доволна съм а и тя е добър специалист в областта на лазера! И мъжо заведох за дерматологично пргледче и присъствах на неговия преглед. Аз - Доволна! След процедурите ще пиша какъв е езултата!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th December 2006, 20:30
демили демили не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: софия
Мнения: 49
По подразбиране

искам да кажа за тази доктор Паскова . Много ме е яд на нея. Добър специалист е наистина, но мен ме изигра на два пъти. Ходих да си пълня назолабиалните бръчки. През цялото време с нейната помощничка правеха театър като си подаваха филъра една на друга и накрая го прибра и ми каза, че го е сложела целия.Това беше долна лъжа защото аз не съм сляпа и виждам и усещам какво и колко ми слага. След 1 месец пак отидох /толкова издържа филъра/ и пак се повтори същата работа. Пак платих 200 евро. От тогава ходя при Мая Тачева. На мсеки два месеца ми слага по две деления и плащам само това, което е сложила т.е 50 евро.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10th January 2007, 17:09
Nina_ Nina_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 13
По подразбиране

демили, доволна ли си от попълването и с какъв материал ти го правят? От година съм в триумение, защото цените са си не малки. И лично д-р Тачева ли изпълнява процедурата?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd June 2007, 20:40
Angieee Angieee не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Тая кадурина,ако я видя на улицата ще я пребия-заклевам се! Оплакала съм се от нея на "шефа" на ВМА-то ,ако мога ще я съдя...голям ИДИОТ чак не ми се обяснява защо съм и го насъбрала толкова,защото още не съм го преживяла ...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd September 2008, 14:00
ngc800 ngc800 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 2
По подразбиране Re: КЛИНИКА ПО ДЕРМАТОЛОГИЯ ВМА

Доц. Кадурина и по-специално нейният лазерен специалист - Г-ца Моника Петкова - обезобразиха лицето ми за цял живот. Отидох в кожната клиника на Доц. Кадурина във ВМА с малък козметичен проблем – спукани капиляри на носа, което се третира с IPL (intensive pulsating light) – рутинна лазерна процедура, с която светлинни импулси унищожават само кожната тъкан оцветна в червено. Насочих се към клиниката на Доц. Кадурина защото имаха много добра интернет страница, с подробно описание на процедурите и услугите, а и заради публикациите за Доц. Кадурина в медиите. Това се оказа огромна грешка, за която ще съжалявам до края на живота си.

На 12-ти Юни 2008 - на 5-тата IPL процедура, след 4-ри такива без видим резултат (правят се на 3 седмици), г-ца Моника Петкова, която извърша всички лазерни процедури в клиниката, заяви, че това ще е последната ни процедура защото капилярите се били вече махнали. Това не беше така за съжаление, и аз и казах, че нямам нищо против да си направя и 20 процедури ако трябва. Г-ца Петкова обаче изглежда нямаше интерес да си губи времето с мен, тъй като третираната повърхност и необходимият брой импулси, и съответно цената за процедурата, са доста по-малки от тези при една процедура на цялото лице например, докато времето за подготовка е същото. За да форсира промяната, която очевидно не беше постигната дотогава, г-ца Петкова извърши тази „последна” процедура допирайки лазерната приставка до кожата – за разлика от преди, когато пускаше светлинните импусли от известо разтояние. Предупреди ме, че този път можело да станат мехурчета и рани, но щели да минат.

Само след няколко часа резултатът от тази процедура беше видим. На три места с големина около 2-3мм в диаметър, кожата ми бе изгорена в дълбочина, а на две места имаше подкожни кръвоизливи оцветени в ярко лилаво. Образуваха се мехури, цялата кожа на тези места падна образувайки дълбоки рани, които заздравяха бавно, въпреки всичките ми усилия да ги пазя от слънце, допир, вода и тн. Три месеца по-късно ярко лилавите кръвоизливи не са мръднали (капилярите също но те вече са последната ми грижа), а раните са се првърнали в дълбоки белези, които изглеждат като вулканични кратери върху кожата. Процесът на естествено заздравяване на кожата отдавна е приключил и по-нататъшно възстанояване/подобрение няма да има. Така един малък, едва-забележим козметичен проблем беше превърнат в една отвратително обезобразена кожа, с която мога да се покажа само в цирка.

Въпреки че Доц. Кадурина не извърш тези процедури лично, за мен тя също носи отговорност за случилото се заради небрежността, некомпетентността и безхаберието, с което подчиненият и персонал работи, което е видимо на всички нива. Отношението към пациентите в клиниката е видно дори само от факта, че във всеки един от дните, в които ходих на преглед или процедура, Доц. Кадурина не започваше работа преди 15:15 - 15:30 ч., а часовете почват от 14:30, в резултат на което всички прегледи за деня закъсняват поне с 45м., което закъснение продължава да нараства през деня. Такова отношение към пациентите не се срещаше дори и в държавните болници по комунистическо време.

Всичко, което описах е 100% истина, и не го пожелавам на никого. Сега ще трябва да похарча хиляди левове и дълги месеци/години, за да мога да намаля - но не и излича напълно - пораженията, които получих в клиниката на Доц. Кадурина.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd September 2008, 14:49
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Сърцето ме заболя, докато четях историята ти. Пожелавам ти пълно възстановяване и те съветвам да заведеш дело срещу клиниката, говори с адвокат.
Успех!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st May 2009, 15:44
migletoz migletoz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 2
По подразбиране и сега какво

здравейте,
бих искала да споделя нещо, което ми причинявя продължителни тревоги и стрес: става въпрос за дете с малка капилярна звезда на носа, което след "професионална намеса" обезобразиха...в момента детето е с петно на носа, колкото монета от 20 ст.- съвкупност от келоид, спукани капиляри и възпаление. Това е резултата от работата на отличничката "д-р" Брощилова. Първоначално имахме час при Кадурина - чакахме 1 месец за преглед, но когато отидохме- опаааа...името на детето го нямаше в списъка и т.н. След препоръки ме насочиха към въпросната специалистка- последва електрокалтер (ок...) и после едно мазане и буквално клепане с трихлороцетна киселина- пилинг. На контролния преглед гледаше като вцепенена и каза, 4е това е най-уникалния нос в историята на медицината...веднага ме насочи към IPL - през месец май...не отидох- разбрах, 4е лятото не е желателно да се прави, а пък и раната е прясна. Резултатът е налице-2 месеца след интервенцията детето е обезобразено...Ходя при какви ли не дерматолози и всички се възмущават, но диагноза няма. Само се моля с възрастта да се заличи доколкото е възможно. И ако знаете за някои истински специалист, които би могъл да помогне- моля за някаква информация... Открих в нета нови методи за лечение на подобни проблеми, които обаче се прилагат в САЩ. Успех на всички.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22nd May 2009, 17:38
ngc800 ngc800 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 2
По подразбиране Re: и сега какво

Това наистина е ужасно! Дано детето да не е много травмирано психически. Попитахте ме за съвет и ще ви разкажа за моя опит (отговарям във форума, защото може да е полезно и на други хора).

След като получих изгарянията от лазер при Кадурина, които описвам по-горе, започнах да се мажа с Tazorac (Tazarotene), от което лекарство белезите се загладиха значително и продължават да се заглаждат. След около 6 месеца релефът на белезите престана да си личи отдалечe, а сега – една година по-късно, вече почти не е проблем. (Но все пак и аршинът, с който меря, вече е доста по-малък).

Обърнете внимание, че Тазорак не е специфично против белези, а е ретиноид, който се използва при акне и псориазис, но който има силно ексфолииращо действие, което при мен има положителен ефект. Със сигурност има по-подходящи неща специално за белези. (Тазоракът има и някои опасни странични ефекти - тератогенични рискове и други, да не говорим, че го няма в България; най-добре се конслутирайте с добър лекар какво точно да използвате за заличаване на белезите).

Що се отнася до общата червенина (при мен – лилави петна от изгарянето), тя също намалява значително след около 6 месеца. Това което остава са разширените капиляри, които се виждат още по-ясно на фона на вроговената от изгарянето кожа около тях.

За капилярите потърсих помощта на друга елитна дерматологична Софийска клиника, където направих 4 процедури IPL – без абсолютно никакъв (положителен) резултат. На 5-тата процедура сменихме IPL с диотен лазер с надеждата, че това ще помогне, но не. Диотният лазер ме изгори жестоко – смея да кажа по-зле от първия път – и то на същите места. Както има един лаф – нещата вместо да се влошават, стават все по-трагични.

Няма да кажа името на клиниката, защото там, за разлика от ВМИ, отношението към пациентите беше страхотно и специалистите наистина се стараеха. Просто явно нивото в България е такова. Нито имат добра техника, нито могат да я използвят, нито имат клиничен опит за това кога-какво се прави (и не се пави). Обърнете внимание, че става въпрос за двете клиники, които претендират да са най-добрите в България! Вече нямам намерение да си правя никакви процедури в България, а и IPL като метод просто явно не действа при хора с реални клинични проблеми.

В момента продължавам да се мажа с Тазорак и след около 6-8 месеца, когато и новите белези са се позагладили, смятам да потърся клиника в Европа или САЩ, където правят Vbeam pulsed dye лазер. Още нямам пълна информация за този метод но е нов (няма го в България) и ми се струва, че е най-добрият в момента. Използва се както за белези, така и за разширени капиляри. Потърсете информация по интернет. Според мен трябва да изчакате поне 6 месеца преди да правите каквото и да било. Кожата има способността да се самовъзстановява, но и трябва време. Засега най-важното е детето да не се травмира психически. С времето нещата ще се подобрят, просто трябва търпение. Пожелавам ви успех в лечението!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 24th May 2009, 22:04
migletoz migletoz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 2
По подразбиране Благодаря

Искрено изказвам благодарност за бързия отговор. Надявам се и за вашето възстановяване - искрено ви пожелавам да попаднете на специалист. Аз като дете имах същия проблем, но с 1 процедура всичко беше оправено и това преди повече от 20 години- за съжаление доктор Капнилов е вече покойник.
Детето си изживява стреса, колкото и да се опитваме да го минимизираме. Вие можете да го разберете най-добре. Сега очакваме лекарска комисия, която да прегледа детето и да имаме някакъв комплексен поглед върху проблема и начините за лечение. Все пак аз съм много, много резервирана, за IPL също. За V-beam laser терапията се информирах и вероятно ще заминем някъде в Европа или САЩ, но както казвате...след поне 6 месеца...Белезите мажем с Dermatix Колкото до пръснатите наоколо капиляри- на нашите специалисти нямам никакво доверие.
Пак ви пожелавам успех и ако намерим добра клиника, сте ви информирам. Явно при хора с такава чувствителна кожа подходът трябва да е специфичен. Успех и отново благодаря.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 7th June 2010, 22:07
boby2010 boby2010 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 1
По подразбиране Доц.КАДУРИНА И МНОГОБРОЙНИТЕ Й НЕДОВОЛНИ ПАЦИЕНТИ

ДО КОГА СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ И ХОРАТА С ПАРИ ЩЕ СЪЗДАВАТ ЗАКОНИТЕ ?
ОТСТОЯВАЙТЕ ДОСТОЙНСТВО, ИНТЕРЕСИ И РАБОТАТА СИ !
*
*Поредния случай при който СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ И ХОРАТА С ПАРИ ЩЕ ДИКТУВАТ И СЪЗДАВАТ ЗАКОНИ ?
Става въпрос за втръсващите вече изяви на доц. Кадурина. Това е майката и на артиста Николай Илиев, Доц.Кадурина е началник на катедра "Дерматология, венерология и алергология" Военномедицинска Академия

Телевизионни предавание и преса не престават да шумят от името на доц.Кадурина колко некъдърни козметици и пластични хирурзи имаме, колко нанесени щети има на пациенти, колко лошо се работи и как ЕДВА ЛИ само тя оправя пострадалите.
Впечаляващо е, че при всички такива изяви, Кадурина не пропуска ДА СИ НАПРАВИ РЕКЛАМА ЗА ЛЯТНАТА АКАДЕМИЯ, КОЯТО ОРГАНИЗИРА – само Господ знае колко излиза тази Академия на болницата, държавата, на самите нас...? Кадурина не престава да насочва внимание УЖ със загриженост към пациентите, че козметични салони и нелицензирани козметички извършват процедури, които едва ли не само Кадурина може да прави…това на какво Ви заприличва…? Апаратурите и материалите с които се работи не били на ниво, не знаели как се работи, дори засегна и некометентността на пластични хирурзи.
Да, истина е, че има пострадали от такъв род процедури, но ИМА ЗАКОН и всеки пострадал би могъл да заведе дело към лицето нанесло тези щети. Не разбирам, защо Кадурина се взема за Господ и съдник… и кой й дава това право…парите ли…? Или хората, които стоят до нея и с нея.

Нека подчертая, че Кадурина наистина работи с най-добрите апаратури, но за бога някой попита ли я кой ги закупи, не са ли закупени с парите на Военна болница…или с нейни лични средства…едва ли, или ако е така – това са страшно скъпи апаратури – хиляди левове едната...откъде тези пари ? Тези апаратури не са ли безумно вложение в кризата, която ни е затиснала, не би ли било по-добре Военна болница вместо такива апаратури да внесе по необходими неща…те си знаят.

За какво иде реч : Най-напред - уважения към постигнатото от Кадурина , но далеч не тя е звездата в дерматологията и Светът не се върти около нея. В Интернет има доста инфо, че доц.Кадурина е любовница на шефа си – шефът на – Военномедицинска Болница. Дали е случайно,че мъжът й – човек на изкуството – също е към Военните – Военния театър не мога да знам.

Направете си труда и влезте в козметичните форуми на Интернет – изпишете само доц.Кадурина и ще бъдете заляти от НЕДОВОЛНИ ПАЦИЕНТКИ на тази СВЕТИЯ Кадурина…и точно това ли лице трябва да негодува и напада труда на другите…грозно е.

Основно Кадурина напада козметици и иска да ги лиши от правене на процедури, които иска със закон да се пренасочат само към доктори дерматолози. ОК. Но, пак в Интернет има безброй случай, и дори те са може би повече – с наенесени щети от доктори. Защо това се отминава в коментарите на Кадурина…? А ТО Е ВСЕИЗВЕСТНО. Доц Кадурина ИСКА И ПРИЗОВАВА СЪС ЗАКОН с подобен род апаратури IPL и ЛАЗЕРИ ДА РАБОТЯТ САМО ДОКТОРИ. Знаете ли какво ще стане, всеки козметичен салон ще се обвърже с един доктор, уж се води на работа в този салон, ще му заплаща и пак ще се правят процедурите в който и да е салон, стига да разполага с апаратура.

Но, г-жа Кадурина ЯВНО НЕ Е НА ЯСНО,че в Света /жалко,че само го е обикаляла/ СЪЩЕСТВУВА СЕРТИФИЦИРАНОСТ НА ТЕЗИ АПАРАТУРИ – едните за козметични салони и центрове, другите – медицински, които изискват оператора да е лекар.

Явно е н, ЧЕ НЯКОИ АПАРАТИ /ГОВОРИМ ЗА ВИСОКОСЕРТИФИЦИРАНИ АПАРАТИ ПРИЗНАТИ В ЕВРОПА И СВЕТА/ ПРЕЧАТ на Кадурина и Сие. Еееее, Кадурина ли ще е човекът който ще забрани подобен род апарати да се ползат от козметични салони, след като ПО-УЧЕНИ ОТ НЕЯ са преценили, че с тях могат да работят козметици. Безкрайно съм огорчена от поведението на Кадурина и нейните платени изяви, които имат една единствена цел – да съсредоточи извършването на тези процедури единствено и само в нейната клиника. И ако е истина,че щефът на Военна болница вади пари от същата тази болница за апаратите на Кадурина и стои зад гърба й - картинката става и жалка и смешна, и е типично българска.

Факт са и безконечните пътувания на доц.Кадурина зад граница – кой ги финансира, необходими ли са...за кой....? Надявам се да се разплете некадърно изплетеното „пуловерче” на доц.Кадурина, при все ,че пресата публикува статии за марковите й дрехи и бижута, за стандарта й на МАРКОВА жена. Срещу колко ли се разписва доц.Кадурина за да успява да поддържа този стандарт един медик в България – не е моя работа, но явно и никой не се интересуна от това.
Дано изпреварим приемането на този смешен закон, който няма стойност и логика.

Сигурна съм,че недоволните от изявите на Кадурина са много, но хората наистина се страхуват и примиренчески приемат всичко, което им се наложи. До кога...?

И ВСЕ ПАК - ДО КОГА СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ И ХОРАТА С ПАРИ ЩЕ ДИКТУВАТ И СЪЗДАВАТ ЗАКОНИ ?

И НЯМА ЛИ НИЩО ОБЩО С "КРАДЕЦЪТ ВИКА ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА" - Прочете многобройните оплаквания на пациенти от доц.Кадурина, поместени в Интернет
С КАКВИ ОЧИ ТАЗИ ЖЕНА СЕ НАЛАГА И УКОРЯВА ДРУГИТЕ - ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ТОЛКОВА МНОГО НЕДОВОЛНИ НЕЙНИ ПАЦИЕНТИ....
И ЗАЩО Е НЕОБХОДИМО ЛЕКАРИТЕ ДА ИМАТ ДОПЪЛНИТЕЛНО
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КлиникаподерматологияВМА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:19.