IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th July 2013, 21:14
sunshinee69 sunshinee69 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 2
Question Рязко отслабване без забавяне на метаболизма?

Здравейте! Работя на компютър, спрях цигарите, никаква активност и стигнах до 90кг. (жена; 21г.), но сега ми се налага да отслабна светкавично... Запозната съм с риска от рязкото отслабване, но ми е жизненоважно. Пускам тази тема за да попитам как да го направя без да забавя метаболизма си? Аз си мислех да карам 3 дни на вода, 1 ден да приема 1200-1500 кал. и отново 3 дни глад - 2 месеца. След това ще продължа храненето си главно с 80% плодове и зеленчуци. Приемам и други предложения!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th July 2013, 22:42
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Колко кг искаш да свалиш и за колко време?
Това, което си намислила с глада по 3 дни няма да ти помогне!
Закуската в твоя случай е задължителна, малко овесени ядки с ябълка ще забързат метаболизма ти. После може да си само на плодове /най-подходящи са праскови и кайсии/ и салати, много вода и чайове без подслаждане естествено. Забрави за всичко, което съдържа рафинирана захар и бяло брашно! Сурови ядки, но без прекаляване, сварени яйца и чисто месо, естествено в нормални количества. Никакви трансмазнини, единствено зехтин.
Преди да станеш сутринта от леглото/още докато си легнала/ си премери телесната температура, ако е под 36 градуса или точно 36, означава че метаболизма ти е бавен.

Последно редактирано от titi1 : 13th July 2013 на 22:46
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th July 2013, 22:50
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

И за да не си редактирам още веднъж поста, ще добавя нещо много важно - почвай задължително кардио, поне 35-40 минути/дневно
Още доста неща мога да напиша, но някак да не стана многословна ще спра до тук.
Желая ти успех!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th July 2013, 03:45
sunshinee69 sunshinee69 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Ами 20-30кг. за два месеца... Относно температурата винаги ми е била 36 градуса Предполагам, че няма накъде повече да се забави метаболизма
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th July 2013, 10:19
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ох, много са за два месеца, ще станеш цялата в стрии.
Да бяха 15 кг е друго нещо, но ти говори за 30 кг...
Хубаво си помисли какво може да си докараш, в крайна сметка от здравето по-важно няма, а и със стриите вече няма преборване, те са белег до живот!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th July 2013, 15:09
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
Smile

Здравей,
аз отслабнах рязко - 42 кг. общо. Но твоята идея за отслабване за мен е повече от глупост. Надявам се да не се обидиш, не това целя, опитвам се да ти кажа че не това е начина. 30 кг. за 2 месеца не могат да се свалят!!!!!!!!!!!! Това го забрави. При стриктен режим ще сваляш максимум 5,5 кг. мазнини. Важното е да се свалят мазнини, а не вода и мускулна маса. Това по никакъв начин не става с глад, можеш да гладуваш /2-3 дена плодове и зеленчуци/ за да си изчистиш организма от токсини. И до там - след това се храниш и С П О Р Т У В А Ш !!! Отслабване без спорт - няма такова нещо. Имаш нужда от здравословен нискокалоричен режим и 6 дни в седмицата спорт - така за 3 месеца ще стопиш около 15 кг. мазнини. Ако имаш нужда от съвети относно храненето пиши. Ако все пак решиш да гладуваш - твоя воля! Сама ще се убедиш, че е безрезултатно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th July 2013, 10:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Абе хората полудяха тотално,толкова много кила да се свалят за няколко месеца само, си е чисто самоубийство!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th July 2013, 22:46
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
По подразбиране

Абсолютно си права Мариска!

Аз винаги съм била пълничка, ама стегната и хубава. В един момент се отпуснах да ям повече и станах ДЕБЕЛА, ама грозно ДЕБЕЛА. Имах проблеми с работата и намирах утеха чрез похапване. Това в никакъв случай не ме оправдава, но го пиша с надеждата четящите тук да се замислят. Майка ми ми дойде на гости и ме гледаше............ четях ужас в погледа ѝ! Беше потресена, не от килограмите, а от факта че съм допуснала да надебелея толкова. Тогава и аз се погледнах, не че преди не съм се виждала, но не забелязвах в какво съм се превърнала.

Много ме е срам да споделя това, което току що написах, но в случая е нужно. Лакомията не води до нищо добро. Не е решение и на каквито и да било проблеми.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th July 2013, 10:27
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Явно си предразположена,знаеш че има хора,които яко набиват храна/като мен/,но никога не съм била пълна,нито дебела.И от лакомия съм повръщала дори,толкова обичам да ям
Но си права,че лакомията не води до нищо добро:разширява стомаха,предизвиква повръщане,не е никак полезно.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th July 2013, 12:23
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
По подразбиране

sunshinee, това рязко отслабване не само че ще ти докара увиснала кожа и стрии, но се отразява мн зле и на лицето.
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рязкоотслабванебеззабавяненаметаболизма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:48.