IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #501  
Стар 19th January 2010, 00:13
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Добре ,sevastiano,само не мога да разбера защо точно в он клиник,след като на много други места също се практикува тоя метод!?Ей това ме дразни!След оперативната намеса при мен,аз също съм нямала сериозни проблеми-пия като смок,пуша като комин и се храня веднъж на 24 часа/между 18 20 часа/ Ами дай и аз като вас да започна да повтарям като зомбирана Лозанов,Лозанов,Лозанов...... ....
За мен тоя доктор си е гениален,но бих го коментирала и дала подробна информация за него в случай,че някой тук се интересува и единствено и само,за да помогна ,а не като вас -с цел реклама.
Освен това,както виждаш от броя на мненията ми,а и темите в които пиша става ясно,че не съм се регнала в тоя форум ,за да рекламирам някой лекар/във вашия случай клиника/.
Отговори с цитат
  #502  
Стар 19th January 2010, 00:26
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Как си личи кой за какво влиза тука...

Маркончо, всъщност тук говорим за различни неща. На последните страници се обсъждат и хронични и анални фисури и методите за лечение.

За хемороите виж как добре е обяснено например тук: Какви са начините за лечение без операция?

-Лигиране/ пристягане/ с еластично пръстенче /банд/
-Инфраред или лазерна коагулация и
-Лечението на хемороидите е според стадия на заболяването


И на мен ми омръзна така плоско да се плашат страдащите хора със старите операции. Има много нови методи и те се практикуват навсякъде! (или поне на достааатъчно много места).

llullu, трудно ми е да ти отговоря на въпроса.

Крис, щом си доволна добави негови координатите тук, надявам се да няма нищо против координати
Отговори с цитат
  #503  
Стар 20th January 2010, 19:00
Маркончо Маркончо не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 10
По подразбиране

към Мария Василева - Благодаря за линка който си приложила. Ще се възползвам. Някой може ли да даде повече данни и препоръки за успешни лечения на 3та и 4та степен по методите:

-Лигиране/ пристягане/ с еластично пръстенче /банд/
-Инфраред или лазерна коагулация

...аз съм от Бургас
Отговори с цитат
  #504  
Стар 22nd January 2010, 17:25
unknown-11 unknown-11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: България
Мнения: 5
По подразбиране

Не мога да разбера защо поста ми се смята за хорър или нещо подобно?!!?
Целта ми съвсем не е била да плаша хората.
Според мен колкото по-ясно ти е лечението и какво се прави по манипулацията, толкова е по-малък страха. Неизвестността плаши...
Вече минаха 11 дни от операцията. Сядам си нормално (не съм пробвал да седя на стол пълен работен ден).
При прегледа преди 2 дни доктора каза, че всичко е ОК...
Болки практически вече нямам (спорадични имаше до около 7-мия ден). Манипулациите с мазането навътре също вече са безболезнени (съпругата ми се притеснява да не би вече да ми е харесало ).
Според доктора е добре да се продължи мазането с дефламол още около 20 дни.
В момента ме дразнят само периодичните повици за ходене по голяма нужда. Като голяма част от тях са ефективни и резултатни (вчера - 4 пъти)
Основната причина да избера чисто хирургическия метод бе мненията на специалисти в тази област, с многогодишна практика.
Както писах по-горе - според спецовете основното преимущество на хирургическия метод е 'ревизирането' на това пространство, и намаляването на кръвопотока, който е причинител на хемороидите при напън, в част, която е доста по-отдалечена от хемороидалната тъкан...
Това нещо няма как да го направиш при 'съвременните' неоперативни методи. При тях премахваш резултата (конкретния хемороид), но не и причината.
Не обвързвам никого с моето решение - все пак всяка операция крие известен риск. Просто споделям какво ме подтикна да взема точно това решение, за което не съжалявам...
Всеки си има глава на раменете - да си взема сам решение...
Отговори с цитат
  #505  
Стар 22nd January 2010, 17:49
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Не мога да разбера защо поста ми се смята за хорър или нещо подобно?!!?
Аааа,не ги мисли тях,те са приходящи........ Радвам се,че си добре!Браво на теб за куража!
Отговори с цитат
  #506  
Стар 24th January 2010, 12:38
Silvi1408 Silvi1408 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Varna
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, утре ми предстои операция за премахване на фисура и искам да благодаря на всички ви и най вече на unknown-11, че беше толкова подробен и изчерпателен. Честно казано малко ми беше мъгла тая работа.Дано всичко мине добре.
Отговори с цитат
  #507  
Стар 24th January 2010, 18:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Надявам се, Silvi! Пиши после.

Цитирай:
Първоначално написано от unknown-11
Основната причина да избера чисто хирургическия метод бе мненията на специалисти в тази област, с многогодишна практика.
unknown-11, тези дето напад ликуват всичко с кремчета.. Рекламисти.
Добре е, че пишеш тук. Мнозина отричат старите операции и също така много хора ги е страх от тях, имали рецидиви. Не знам наистина, но ето, че при теб е друго. Добре е да има широк поглед върху възможностите, а вече всеки си избира заедно с лекаря според етапа и възможностите.
Отговори с цитат
  #508  
Стар 26th January 2010, 03:12
the_farscape the_farscape не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Някой можели да ми препоръча добър специалист във гр. Варна. Благодаря предварително на всички .
Отговори с цитат
  #509  
Стар 26th January 2010, 12:08
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от the_farscape
Някой можели да ми препоръча добър специалист във гр. Варна. Благодаря предварително на всички .
Аз лично съм много доволна от д-р Кирил Лозанов,можеш да го намериш в медицинския център Младост/на бул Република/,на 1-вия етаж/питай за кабинета на информацията там/.Хирург е,но не е КАСАПИН!!!!!!!!На мен примерно ми погледна една подкожна малка бучка на бузата и каза,че не трябва да се пипа/някаква подкожна пъпка/и ще се махне сама-така и стана след месец изчезна............,а 2-ма хирурзи преди него ме убеждаваха колко е наложително оперативно отстраняване на това нещо
Тоя доктор ми отстрани огромен,тромбоцирал,външен хемороид,който друг лекар ми ЛЕКУВА 2 месеца с мехлеми.........явно ме беше взел за опитно зайче и искаше да изпробва НЕЕФЕКТИВНОСТТА на всички лекарства в търговската мрежа за тоя проблем върху мен........
Междудругото той навремето оперира пръстта на баща ми/беше си одрязал цялата най-горна фаланга с някакъв инструмент/.Ако не знаеш,че половината му палец го нямаше,няма и да разбереш,че нещо му е имало-даже и нокът си има пак
Това лято същият доктор оперира крака на майка ми/постави й изкуствена става........сега всичко й е наред
Да кажа само,че докторът НЕ МИ Е РОДНИНА,нито пък близък,познавам го,благодарение на здравословните проблеми,които ни се стовариха....но за мен той е ЕДИНСТВЕНИЯ СЪВЕСТЕН хирург във Варна!
Отговори с цитат
  #510  
Стар 1st February 2010, 23:09
unknown-11 unknown-11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: България
Мнения: 5
По подразбиране

Такааа...
Минаха още десет дена от предходния пост...
Развитието е общо взето такова:
След 7-мия ден болките при движение, изхождане, манипулации доста намаляват (при лежане болка нямаше).
На 14 ден се качих в колата (не ползвам възглавници и т.н.)...
Първите ден-два активно движение след 14 ден усещах известен дискомфорт (не болка, а усещане като за 'чуждо тяло') при по-продължително седене.
Сега - 22 дни след операцията практически няма проблеми при ежедневието - започнах да забравям, че е имало въобще проблем.
Шофирането също не ми създава проблеми или дискомфорт.
Разбира се - все още продължавам известна диета (ако може да се нарече диета това, че ям всичко - пържолки, кюфтета, салатки, ракия, но без силни подправки).
При 'диетата' все пак подбирам продукти, от които да не се получи запек.
Та така стоят нещата.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:56.