IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 7th June 2008, 21:10
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Това за ставите и аз го чух но още незнам как се казва препарата. Ще трябва да се поровя малко и в други форуми. Препоръчва се при коксартроза. Майка ми има такава на едната тазобедрена става 2-ра степен. Честно казано ми се ще да помогне че тя е много зле и без това едва се движи и ако трябва и става да и слагат нова....ох не ми се мисли направо
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #12  
Стар 8th June 2008, 05:36
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Хиалуроновата киселина изцяло ли се разпада ? Могат ли да се получат от нея остатъчни подутини или да търся другаде причината ?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 8th June 2008, 06:48
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
На мен пък искаха да ми бият хиалуронова киселина в колянната става, но като изчетох малко се отказах.
Напротив, нямаш основания. Познавам ревматолог, който от години слага хиалуронова киселина в ставите на пациентите си, ефектът е добър - макар и временен. Има разлика от това да го инжектираш в меките тъкани.
А каква е причината (диагнозата ти)?
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #14  
Стар 8th June 2008, 18:05
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
На мен пък искаха да ми бият хиалуронова киселина в колянната става, но като изчетох малко се отказах.
Durolane ли са ти предлагали?
Той се използва в лечението на остеоартит, инжектира се в коляното или бедрената става.
Облекчава болката и повишава подвижността на ставите.
Производителят му е лидер в областта на медицинските изделия (medical devices) с хиалуронова киселина.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 8th June 2008, 18:29
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mishelin
Само да добавия още един въпрос, вярно ли е, че Restylane, се поставя по различен начин от останалите и само определени специялисти имат разрешение за това
Техниките за инжектиране на Restylane не се отличават съществено от начините за инжектиране на други хиалуронови филъри, но все пак има и тънкости, които е хубаво да се познават, за да бъдат резултатите наистина добри!
Няма "разрешения", които се дават само на определени специалисти , но е препоръчително да са доктори, които имат някакъв опит в работата с различните видове Restylane.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 8th June 2008, 23:21
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Различни видове? Извиняваймила че пак те затрупвам с въпроси, но какво се има предвид под различни видове. За различни цели се използват или като филъри имат няколко вида?
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 8th June 2008, 23:34
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

[quote="Mena"]
Цитирай:
Първоначално написано от Mishelin
Само да добавия още един въпрос, вярно ли е, че Restylane, се поставя по различен начин от останалите и само определени специялисти имат разрешение за това
Техниките за инжектиране на Restylane не се отличават съществено от начините за инжектиране на други хиалуронови филъри, но все пак има и тънкости, които е хубаво да се познават, за да бъдат резултатите наистина добри!
Няма "разрешения", които се дават само на определени специалисти , но е препоръчително да са доктори, които имат някакъв опит в работата с различните видове Restylane.[/quot

Благодаря ти Мена!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th June 2008, 08:15
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

На мен ми правиха операция- и си мисля,че е безсмислено. Относно износването на ставите -dedektiv_p - на теб каквото са казали за майка ти- не помага! Само ще си дадете парите. Направете и операция за смяна на ставата. Бедрената не е кой знае колко подвижна, по - бързо ще се възстанови Отделно това, което прочетох за хиалуроновата киселина е, че се асимилира от организма. Принципно я слагат в ставата, защото има намаляла ставна течност и при движение се усеща лека болка. Това спомага за по-лесното задвижване в ставата. Но- има и голямо НО- същата киселина се асимилира в организма, така че облекчаването е временно, и още нещо което хич не е за подценяване - болката е ужасна- това знам поне за колянната става. На мен ми направиха операцията и след това ми беше малко терсене,болеше ме, та лекаря ми предложи това, но аз отказах.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 9th June 2008, 09:15
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
На мен ми правиха операция- и си мисля,че е безсмислено. Относно износването на ставите -dedektiv_p - на теб каквото са казали за майка ти- не помага! Само ще си дадете парите. Направете и операция за смяна на ставата. Бедрената не е кой знае колко подвижна, по - бързо ще се възстанови Отделно това, което прочетох за хиалуроновата киселина е, че се асимилира от организма. Принципно я слагат в ставата, защото има намаляла ставна течност и при движение се усеща лека болка. Това спомага за по-лесното задвижване в ставата. Но- има и голямо НО- същата киселина се асимилира в организма, така че облекчаването е временно, и още нещо което хич не е за подценяване - болката е ужасна- това знам поне за колянната става. На мен ми направиха операцията и след това ми беше малко терсене,болеше ме, та лекаря ми предложи това, но аз отказах.
Мила въобще не съм запозната с този род заболявания. Майка ми е много уплашена. Тя има вече 3 операци на гръбнака и въпреки това се срахува от всичко. ОЩе като и казаха диагнозата и евентуалното развитие тя каза че повече нямало да ходи и едва ли не се отказва от живота. Какво ще я правя незнам. Тя не е толкова силна като мен. За нови стави и подобни чудеса и дума не дава да се каже и още не сме ходили при специалист защото не си е избрала такъв. Благодаря за инфото мила! И много здраве ти желая!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th June 2008, 09:24
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
Различни видове? Извиняваймила че пак те затрупвам с въпроси, но какво се има предвид под различни видове. За различни цели се използват или като филъри имат няколко вида?
Дедективче, конкретно относно видовете Restylane, те са следните:
RESTYLANE – за третиране на умерено дълбоки бръчки и увеличаване обема на устните
RESTYLANE Touch – за корекция на фини линии по челото, около очите и устата
RESTYLANE Perlane – за корекция на дълбоки гънки, за създаване на пълни устни и за оформяне контура на лицето, контури на брадичка и бузи
RESTYLANE Lipp – специално създаден за увеличаване обема на устните; той е динамичен, т.е. много добре се "намества" в структурата на устните и резултатите с него са по-дълготрайни
RESTYLANE SubQ – за естествено подобряване чертите на лицето, за увеличаване на скулите и брадичката
RESTYLANE Vital – специално създаден за подмладяване и дълбока хидратация, предотвратява стареенето на кожата и подобрява еластичността й и неравностите по нея
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хиалуроновакиселинаопасноилине
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:08.