IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th February 2006, 17:24
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Козметична стоматология

...на въпроса за мостовете. Това, че имате 2 липсващи зъба на 20 години е много лошо, но не е толкова страшно. (Моята филосовия е никога да не се обръщам назад, я винаги да гледам напред)
Наистина мостовете не са най-доброто решение, но те са много добро решение поради финансови причини,защото да си направиш един хубав и естетичен мост са необходими по-малко пари, отколкото на мястото на липсващият зъб да се постави имплант. ЗА единични, а и за група липсващи зъби най-добрия вариант е импланти (ако не сте наясно те са нещо подобно на винтове, които се навиват в коста и имитират корен, върху който се изработва изкуствен зъб). Проблема при имплантите е високата им цена и факта, че изискват поддържането на изключително добра лична и клинична хигиена. Дали ще се постави имплант или мост се решава след прегледа, изследванията и консултациите с пародонтолог-имплантолог (аз лично не поставям импланти, а при мен идва специалист, който е много добре подготвен и е специализирал 5 год.), и решението е на специалистите и ..... пациента (много колеги забравят, че пациента има също дума за крайното лечение).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd March 2006, 12:22
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

Темата доста ме заинтригува..Искам да ви попитам при заболяване на венците,имам парандотоза от доста време,може ли да се използват фасети?!Мисля,че от заболяването зъбите ми са с грозен цвят и ме притеснява ужасно,а разбрах,че избелването не било за препоръчване в моя случай.Какво ще ме посъветвате,за да имам хубава усмивка??!Пия Родожил на 6 месеца,използвам специални пасти за зъби,води за уста и какво ли не,но няма спасение от парадонтозата.Ужасно неприятно заболяване,непрекъснато дъвча дъвки и се притеснявам за лош дъх..нека поне да мога да се усмихвам широко,защото обичам да го правя
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22nd March 2006, 12:26
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране До д-р Росен Венелинов

Доктор Венелинов,моля ви да ми отговорите на горното питане...От бързане пропуснах да отбележа,че се обръщам към вас.Моля за извинение..
Отговори с цитат
  #24  
Стар 30th March 2006, 22:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране пародонтоза

Проблема с възспалението на венците е доста сериозен. По последни данни на световната здравна организация повече от 70% от хората страдат от една или др. степен на "пародонтоза" (слагам го в кавички, защото по-правилно е да се казва пародонтит).
Минавам на въпроса: Единственият начин за решаване на проблема е първо да се излекува пародонтита. Аз работя с един от най-добрите пародонтолози и имплантолози във Варна. Първо се прави основно и дълбоко почистване на зъбния камък, защото той е основния причинител на възспалението. По преценка на колегата изписват се антибиотици за 8-10 или повече дни. Идеята е да се стопира възспалителния процес, а с това и стопяването на костта. Инструктаж за правилна устна хигиена-техники за миене на зъбите, конци, води за жабурене на уста. След основното почистване на зъбен камък се прави така наречения "сюрфасаж". Това е процедура по изчистване на възспалената тъкан в джоба, изгнилата кост и цимента покриващ зъба. Целта е да се получи повторно залепване на венеца за зъбите. Ако това се получи има голяма вероятност процеса повече да не се повтори. Разбира се не бива да забравяте редовното почистване на зъбен камък и миенето на зъбите. Ако всичко вече е чисто може да се намеси и ортодонт (специалист по наместване на криви зъби). Поставят се брекети, с помоща на които зъбите се преместват, а с тях се мести и изгражда кост, което води до ново подобрение на коста държаща зъбите. Едва тогава се намесвам аз-правя бяла и красива усмивка, защото след развитие на пародонтит, каквото и да се направи нещата вече не са много приятни за окото.
За съжаление няма никакъв смисъл да се правят само фасети за красота върху зъби, които скоро няма да са в устата. Помислете си колко пари ще дадете за да сте красива няколко години, а след това всичко на боклука. Има ли смисъл, вие ми кажете?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #25  
Стар 31st March 2006, 12:42
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране Д-р Венелинов,

Благодаря Ви за изчерпателния отговор,ама направо ме отчаяхте..толкова много процедури,звучащи ужасяващо и сигурно неприятни и болезнени..Искате да кажете,че още няколко години и няма да имам зъби ли??!Аз имам в лека степен стопяване на челюстта,открито още преди 20-тина години,но в момента не ми се клати нито един зъб! Всички наведнъж ли ще загубя??!До колкото знам това заболяване не се лекува напълно??! Аз искам хубава усмивка СЕГА И ВЕДНАГА, не може ли да предприема някакво избелване поне,след като "приспя" възпалителния прооцес с антибиотик??!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31st March 2006, 13:48
Аватара на Ginger
Ginger Ginger не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 47
Изпратете съобщение чрез MSN до Ginger
По подразбиране

И аз се интересувам от някакъв вид сравнително безвредно и бързо избелване.
Но да има разлика с поне 5 степени по гамата на белотата.
Досега съм ползвала само такива 5 минутни препарати, които се мажат в гумена челюст, но ефекта е почти невидим за околните - 2-3 степени някъде.
Също искам да попитам какво е мнението за Brite Smile избелване, преди време се бях насочила към Вестодент, но наскоро като разглеждах, видях че са променили онова избелване, което се извършваше в стоматологичния кабинет с 1 или 2 сеанса (не помня точно) на цена 700лв с някакво с някакви писалчици.
Това по-нова техника ли е и по-добро ли е. Ако не се лъжа с предишното степените бяха към 8, а на това са 4

Това, което искам като ефект за себе си са просто доста бели и забелязващи се зъби по-възможно най-безвредния метод.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 2nd April 2006, 21:46
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Държа да направя уточнение. Ако наистина сте в начална фаза (това е добре да се установи от специалисt пародонтолог) и ако проблемите са от 20 год. е много възможно проблемът въобще да не съществува. Какво имам предвид-ако имате пародоноза (пародонтит) от 20 год. и не са правени сериозни стъпки по лечението й вече щеше да е много вероятно да сте си загубили половината зъби. Причината е, че при липса на адекватно лечение процесът се задълбочава.
Както разбирам от вас обаче май-положението въобще не такова-или няматe пародонтоза (възможна погрешнопоставена диагноза преди време) или процесът е хроничен и вие полагате много добра хигиена и се лекувате.
Както и да е в такъв случай голяма част от процедурите при вас могат да отпаднат или да се пристъпи направо към лечение с фасети. За да мога да дам по-точно мнение е хубаво да се видим или поне ми изпратете една ясна снимка на вашите зъби-усмивка.
dr.venelinov@gmail.com
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #28  
Стар 2nd April 2006, 22:09
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране избелване

БрайтСмайл е нова система за избелване, но както повечето подобни системи за избелване с писалки са повече за поддържане на избелването или за по-неплатежоспособни или по-непретенциозни пациенти. Идеята е да боядисвате с една писалка зъбите си като във веществото има избелващ агент.
Използвал съм стандартни системи за избелване на зъби в кабинета, но не съм доволен. Най- добър ефект съм забелязал при системите за домашно избелване със шини. Става бавно (15-16 дни), но ефект съм получавал до 10 степени по скалата за избелване, а и поддържането е лесно (просто си закупувате нови шприци с избелващ гел и си ползвате старите шини).
На пазара в момента има над 35 вида системи за избелване-едните са скъпи, др. евтини. Според мен е трудно в началото да се прецени коя е добра, по простата причина, че повечето в началото избелват. Въпросът е колко време остава избелването и какъв е първоначалният ефект. Иначе всичките са безвредни. Разбира се най-добрия вариант е със специална лампа, но цената е доста висока- 600-1000 лв. на избелване.
На този сайт съм качил няколко снимки на мои избелени пациенти. Можете да ги видите.
drvenelinov.dir.bg
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #29  
Стар 3rd April 2006, 01:08
Аватара на Ginger
Ginger Ginger не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 47
Изпратете съобщение чрез MSN до Ginger
По подразбиране

Благодаря много за отговора.

Аз точно от метода с лампа се интересувам, защото както отбелязах, вече съм ползвала няколко системи за домашно избелване.
Едната беше американска, нещо от сорта на 5min bleaching, нея я закупих от софийска стоматологична аптека и бях доволна доста, но ефектът не беше дълготраен.
Затова сега питах точно за процедурата с лампата, нали с него се избелват всички TV звезди, дори го били давали в шоуто на Гала преди година.
Интересува ме как се нарича по конкретно: "избелване в стоматологична среда с лампа" или ..... ъъъъ
Ако знаете също така кабинет (от София съм), в който го практикуват?
Ако не, питам за найменованието му именно по тази причина, като звъня на разни кабинети, предлагащи избелване да знам за какво да търся?

Работата ми е свързана с много усмихване, и искам наистина изящно бели зъби.

Благодаря предварително 8)
Отговори с цитат
  #30  
Стар 5th April 2006, 20:20
divane divane не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Zdraveite,
Zaintriguvah se ot temata, za6toto i na mene mi predstoi ne6to podobno. Iskah da popitam d-r Venelinov za wyzstanovqvaneto na zybite s fotopolimer-do kolko e nadejden tozi metod kato zdravina i vremetraene???????
Blagodarq Vi!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:12.