IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th November 2015, 11:40
Tinna_G Tinna_G не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 3
По подразбиране Генетичен тест по време на бременност

Здравейте,
Искам да попитам дали някои си е правил генетичен тест за синдром на Даун. До колкото разбирам това изследване може да замести амниоцентезата, така ли е наистина? Ако някой има опит нека сподели
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th November 2015, 14:40
violcheto violcheto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 3
По подразбиране

Аз си правих Пренатест, защото резултатът ми от стандартните изследвания даде висок риск. Много съм доволна, че имах тази възможност, защото иначе трябваше да правя амниоцентеза. В крайна сметка всичко беше ок, получих доста бързо резултатите и после бях спокойна.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th December 2015, 13:44
DonnaKaran DonnaKaran не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 1
По подразбиране

и аз имам няколко въпроса относно тези генетични изследвания. Аз съм в 12 седмица и засега не съм си правила никакви генетични изследвания, но съм на 38 години и това малко ме притеснява... някой дали може да ми даде повече информация..писахте за този пренатест какво представлява, подходящ ли е за мен....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th December 2015, 13:44
svetlana.tt svetlana.tt не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 2
Question

Здравейте, аз също се интересувам за такъв генетичен тест и намирам какви ли не коментари, реклами и т.н. Малко съм резервирана да не са някакви измамници, но досега само Пренатест имат невероятно добри мнения, а на другите едва ли ще се доверя. Видях, че единият тест се прави в Китай, друг пък в Женева, ама малко не им е чиста работата, а трети пък сигурно в Хавай . Пренатест е в Германия, така че май е най-сигурен. Все пак някой може ли да сподели как се случват нещата, какво се прави, има ли някой, за да ти помогне, защото съм много объркана, а ако директно се свържа с представители, те все ще твърдят, че са най-най. Моля, дайте независими мнения, за да се ориентирам.
Да кажа, че съм в края на първи триместър и скоро трябва да направя нещо, за да ми е спокойно.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th December 2015, 13:18
violcheto violcheto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 3
По подразбиране

Момичета, споделям това което знам, надявам се да е от полза. Както казах аз първо правих биохимичен скрининг и ми излезе висок риск за синдром на Даун. Тогава бях чувала само за амниоцентезата, обаче лекаря ми обясни за генетичните тестове и че на практика могат да я заместят. DonnaKaran, ти си на 38, така че със сигурност при теб риска е висок…Не знам за другите тестове, пренатеста от девета седмица се прави. В Германия се праща пробата, но резултата излиза бързичко, мисля че имаше и някакъв експресен вариант. Аз съм доволна, хората бяха доста мили, въпреки че аз май ги поизтормозих, сигурно съм им звъняла 100 пъти да питам и разпитвам…За други тестове не знам, даже от тук разбирам, че може да се правят в Китай….Явно и за това човек трябва да има едно наум..
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th January 2016, 20:13
Tinna_G Tinna_G не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 3
По подразбиране

Благодаря на всички, и аз ще споделя..Питах за теста понеже ме бяха пратили на амниоцентеза, а знаех, че тя си е опасна и вече бях започнала да търся алтернативи. Четох, питах, разпитвах и в крайна сметка звънях на всички тестове, които намерих...Този дето е от Китай май наистина там го правят, ужас. Другите ми изглеждаха уж еднакви, но като че ли от пренатеста най-сериозни ми се сториха.Обясниха ми всичко за изследването даже аз не предполагах че има такива сложнотии в тоя тест.В крайна сметка се реших, направих го. За организацията нямам никакви забележки, слава богу и резултатите ми са ок
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Генетичентестповременабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:03.